Allah Azza Wa Džall (Dievo Išaukštinto ir Pašlovinto) meilė yra pasiekiama tik sekant Pranašu (ṣallallāhu 'alayhi wa sallam (peace and blessings of Allāh be upon him) salAllahu aleihi wasalam – lai būna Jam Viešpaties ramybė ir palaima).

Bismillahi Rahmani Rahim (vardan Allah Maloningojo, Gailestingojo)

31. Sakyk (o, Muhammad, žmonijai): „Jeigu jūs mylite Allah, tai sekite paskui Mane, tada mylės jus Allah ir atleis jums jūsų nuodėmes“, „…iš tiesų Allah – Atleidžiantis, Gailestinga!”

32. Sakyk: „Pakluskite Allah ir Pasiuntiniui! O jeigu jie nusisuks… Tai juk Allah nemyli netikinčiųjų!“

Šios garbingos ajos (Korano eilutės) teisia tuos, kurie teigia, jog myli Allah… Įdomu? Skaityti toliau..

Įdomu? Skaityti toliau..

Pranašo (Saws-sntr. Sal Allahu Aleyhi wa Salam – Tebūnie jam taika ir ramybė) patarimai apie maistą ir gėrimus buvo ir yra naudingi tiems, kas nori išsaugoti sveiką kūną. Pranašas (Saws) gerdavo šaltą vandenį, sumaišytą su medumi (arabiškai žodžio medus transkripcija - Senna). Šis metodas yra ypač efektyvus, norint būti sveikiems, jeigu tik gydytojai tai žinotų…

Dar nevalgius, geriamas medaus ir šalto vandens mišinys ištirpdo gleives, apvalo skrandžio apsauginius sluoksnius, išsklaido jų klampumą, švelniai šildo. Medus padeda nuo skrandžio, inkstų, kepenų ir prostatos negalavimų. Jis yra naudingiausias skrandžiui iš visų saldumynų. Kenčiantiems dėl tulžies ligų, medus gali apsunkinti padėtį. Tokiu… Įdomu? Skaityti toliau..

Daugelis girdėjo štai tokį pranašo Muhammedo (salAllahu aleihi wasalam[1]) hadiso[2] vertimą. Abu Huraira pranešė, kad Pranašas (salAllahu aleihi wasalam) yra pasakęs: „Islamas prasidėjo kaip kažkas keisto ir galiausiai vėl taps keistu. Tad būkime svetingi keistiems.“ (Muslim hadisų rinkinys)

Reikia pažymėti, kad terminas „gharyb“, angliškai verčiamas kaip „stranger“, klaidingai suprantamas, suteikiant šiam žodžiui reikšmę „keistuolis“. Iš tiesų „gharyb“ šiame hadise reiškia „turintis mažą sekėjų skaičių“, o pagrindinė „gharyb“ reikšmė yra „esantis toli nuo gimtinės“ (t.y. svetimšalis, atėjūnas).

Hadiso komentaras. Islamas prasidėjo kaip kažkas svetimo – pradžioje buvo labai mažai islamo pasekėjų didelėje kitatikių bendruomenėje ir jie buvo tarsi atėjūnai iš… Įdomu? Skaityti toliau..

Download (PDF, 245KB)

Tikriausiai kiekvienam iš mūsų yra tekę suklįsti maldoje, pamiršti, kiek rakatų (maldos sudedamųjų dalių) pasimeldėm, ar atlikome Tašahud (kai sėdime sakydami attahijatu…) po dviejų rakatų ir panašiai. Ar žinome, kaip reikėtų tas klaidas ištaisyti?

Jei nežinome, tai pasimokinkime, inšaAllah (jei tokia Allah valia).

Pradėsiu nuo to, kad Pranašas, lai būna Jam Viešpatis taika ir ramybė, yra pasakęs: “Aš esu tik žmogus ir pamirštu, kaip ir jūs. Jei pamirštu- priminkime man.”

Kaip matome, užmaršumas, klaidos- yra žmogiška, svarbu jų nepalikti ir ištaisyti, inšaAllah (jei tokia Allah valia).

Sudžiūd us- sahu yra “užmaršumo” sudžiūdai- papildomi du sudžiūdai (tokia pozicija maldoje, kuomet suklumpama ir kakta, nosis, delnai… Įdomu? Skaityti toliau..

Vieni iš Pranašo (lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė) mėgstamiausių sveikatai naudingų produktų buvo medus, alyvuogių aliejus, druska ir actas.

Korane (2:168) sakoma: “O žmonės! Valgykite tai, kas žemėje leidžiama, gera.” Pasak Muslim, Allah Pranašas (lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė) pasakė: “Skrandis yra centrinė kūno vieta, prie kurios prijungtos venos. Jei sveikas skrandis, sveikos yra ir venos ir tokia yra viso kūno būsena. O jei skrandis yra puvimo būsenoje, venos siurbs jo pūzdrus ir išnešios juos po visą kūną”.

Iš šio hadiso (Pranašo (lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė) žodžių… Įdomu? Skaityti toliau..

بسم الله الرحمن الرحيم

1)قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَد
2)اللَّهُ الصَّمَدُ
3)لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ
4)وَلَمْ يَكُنْ لَه ُُ كُفُواً أَحَد

“Sakyk: Jis yra Allahas, Vienatinis ir Vienintelis;
Allahas, Amžinas, Absoliutus;
Jis negimė, nei yra pagimdytas;
ir nėra nė vieno Jam prilygstančio.“

Sayyidina Ubay bin Ka’b (RA) pasakojo, jog sura Al-Ikhlas buvo atsiųsta, kai politeistai paklausė Pranašo (tebūnie taika ir ramybė Jam), kokia yra Allah kilmė.

Sayyidina Ubay bin Ka’b (RA) pasakojo, jog vieną kartą Amir bin Tufayl ir Arbid bin Rabi’ah atėjo pas Pranašą (tebūnie taika ir ramybė Jam). Amir paklausė: “O, Muhammed (tebūnie taika ir

Lingvistiškai terminas dalyl reiškia įrodymą, parodymą, patikrinimą. Islame šis terminas reiškia įrodymo šaltinį minčiai, verdiktui, nuomonei.

Pateikti dalyl yra būtina visiems, net ir garbiausiems šeichams. Dar daugiau, kuo žmogus daugiau turi ilm (žinių), tuo labiau gilinasi į šaltinius ir tuo daugiau jiems teikia reikšmės. Šais laikas turime itin daug literatūros islamo tematika, labai daug informacijos internete, fatwų puslapiuose, forumuose, straipsniuose. Kartais sunku atsirinkti, kur tiesa, o kur ne. Tokiais atvejais puikiausias katalizatorius ir yra dalyl.

Kas gi yra tiesioginiai islamo šaltiniai? Tai Koranas, Sunna[1] ir Hadisai[2]. Pabrėžiama, kad Hadisai turi būti sahyh – autentiški.

Allah Korane mus ragina siekti… Įdomu? Skaityti toliau..

ABU BAKR (RA) PAMOKYMAI :

1. Visuomet bijokite Allacho. Jis žino kas yra žmogaus širdyje.

2. Būkite malonūs tiems, kurie yra žemesni už Jus (t.y. socialine prasme) ir gerai su jais elkitės.

3. Duokite trumpus, bet aiškius nurodymus. Per ilgi nurodymai yra greitai užmirštami.

4. Pakeiskite savo elgesį prieš sakydami kitiems pakeisti savąjį.

5. Gerbkite priešų pasiuntinius.

6. Savo planus laikykite paslaptyje.

7. Visuomet sakykite tiesą, kad Jums būtų galima duoti teisingą patarimą.

8. Prieš ko nors imdamiesi, tarkitės su savais vyrais. Tai skatina bendradarbiavimą.

9. Imkitės tinkamų priemonių priešui stebėti… Įdomu? Skaityti toliau..