Download (PDF, 281KB)

 

Manau, visi musulmonai bent kartą gyvenime yra girdėję blogų atsiliepimų apie Pranašo Muhamed s.a.w.s. vedybas, nepagrįstus kaltinimus ar tiesiog klausimą -kodėl Jis s.a.w.s. vedė daugiau nei keturias žmonas, kai tuo tarpu skelbė, kad galima turėti ne daugiau keturių? Kad galėtume tinkamai atsakyti, turime bent minimaliai žinoti kokios buvo santuokų priežastys.

Dažniausiai pasigirstantis bjaurus melas yra tas, kad Muhamed s.a.w.s. buvo gašlus ištvirkėlis ir Jo s.a.w.s. vienuolika santuokų tai įrodo. Tačiau tas, kas žino, kas buvo… Įdomu? Skaityk toliau...

Dažnai manoma, kad musulmonės yra vienintelės, kurioms religija nurodo dengti savo plaukus. Tiesa, kad islamą išpažįstančios moterys, matyt, yra nuolankiausiai vykdančios religijos nurodymą ryšėti galvos apdangalą, bet islamas tikrai nėra vienintelė tai daryti liepianti religija.

Šiame straipsnelyje trumpai apžvelgsiu, kas sakoma apie galvos dengimą judaizme, krikščionybeje ir islame.

Judaizmas

Rabinas Dr. Menachem M. Brayer (Yeshiva universiteto Biblijinės literatūros profesorius) savo knygoje ‘The Jewish woman in Rabbinic literature’

As salamu alaykum[1],

Bismillah-ir Rahman-ir Rahym[2]

Kartais galima girdėti tokius žodžius: „Kas turi nors menkiausių abejonių dėl Allah[3], tas neturi iman (tikėjimo), jo iman dingęs, jo malda nebegalioja.“ Ar abejonės išveda mus iš islamo? Ar tai iš hawaridži[4] mokymo?

Norint šį klausimą suprasti teisingai, reikia išsiaiškinti skirtumą tarp nuolatinių abejonių ir waswasatul šeitan (velnio šnabždesių), kuomet žmogui prieš jo paties norą į galvą ima lįsti blogos… Įdomu? Skaityk toliau...

Kuomet Pranašas (saaw1) migravo į Mediną, tenai Jis (saaw) sutiko žydus, kurie pasninkavo per Ašurą. Jis (saaw) jų paklausė: “Kodėl jūs pasninkaujate šią dieną?”. Žydai Jam (saaw) atsakė: “Tai ypatinga diena. Allah išgelbėjo Mozę ir jo tautą nuo faraono ir jo žmonių. Pranašas Mozė pasninkaudavo iš dėkingumo, tad mes irgi pasninkaujame.” Pranašas (saaw) tada tarė: “Mes turime daugiau teisių į Pranašą Mozę, nei jūs.” (Bukhari, Muslim) Tad Pranašas Muhammedas (saaw) pasninkaudavo per Ašurą ir ragino… Įdomu? Skaityk toliau...

Qudsi hadisai yra Pranašo Muhammad (salAllahu aleihi wasalam – lai būna jam Viešpaties palaima ir ramybė) tam tikri posakiai ar veiksmai, kuriuos jam atskleidė Aukščiausiasis Viešpats. Hadisai apibendrina esminius islamo mokslo principus, dažniausiai susitelkiant į Dievo didybę, supratimą apie Allah ir Jo atributus, penkių islamo stulpų svarbą, Viešpaties garbinimą ir ruošimąsi paskutinei teismo dienai.

Vienas iš ankstyvųjų mokslininkų as-Sayyid ash-Sharif al-Jurjani (816 metais) savajame

KAIP ATLIKTI RITUALINĘ MALDĄ (SALAT)?

 

Kai pasiruošiame maldai (apsiprausiame, atitinkamai apsidengiame, atsisukame į qiblą, pasirūpiname aplinka ir pan), tada suformuojame intenciją (jos nereikia ištarti balsu) ir pradedame maldą.

Šitaip sėdime po dviejų rakatų:

Šitaip sėdime paskutiniame rakate Duhr, Asr… Įdomu? Skaityk toliau...

ABU BAKR (RA) PAMOKYMAI :

1. Visuomet bijokite Allacho. Jis žino kas yra žmogaus širdyje.

2. Būkite malonūs tiems, kurie yra žemesni už Jus (t.y. socialine prasme) ir gerai su jais elkitės.

3. Duokite trumpus, bet aiškius nurodymus. Per ilgi nurodymai yra greitai užmirštami.

4. Pakeiskite savo elgesį prieš sakydami kitiems pakeisti savąjį.

5. Gerbkite priešų pasiuntinius.

6. Savo planus laikykite paslaptyje.

7… Įdomu? Skaityk toliau...

Download (PDF, 126KB)

Autorius: Shaikh Ibn Uthaimeen
Šaltinis: Sharh Usool ul-Eemaan (pp.4-7):

[1] Islamo Dyn (religija) yra gyvenimo būdas su kuriuo Allaah atsiuntė Pranašą Muhammad -sallaLlaahu ‘alayhi wa sallam (lai būna jam Viešpaties palaima ir ramybė). Su juo Allaah nutraukė visų kitų religijų galiojimą, ištobulumo šią religiją garbintojams, išbaigė malonę jiems ir išrinko jiems tik šią religiją – nė viena kita religija nebus Jo priimta. Allaah – Aukščiausiasis – pasakė:

“Muhammad nėra tėvu kuriam nors