Kaip atliekama Witr malda?

 

Šlovė Allah pasaulių Viešpačiui ir te taika bei ramybė ir Jo palaima lydi mūsų Pranašą Muhammad (sal Allahu Aleyhi wa salam2), Jo šeimą bei tuos, kurie buvo arčiausiai Jo.

Kikevienam musulmonui yra svarbu suprasti, kad kiekvienas garbinimo aktas turi būti atliekamas taip, kaip mus to mokė mylimas Pranašas (sal Allahu Aleyhi wa salam). Kiekviena garbinimo praktika, kuri prasilenkia su Allah (Subhanahu Wa

Pranašas saaw yra pasakęs, kad jokiu kitu metų laiku geri darbai nėra taip mėgstami Allah swt, kaip pirmosiomis aštuoniomis Dhul Hidža dienomis.

Yra Sunna pasninkauti pirmas aštuonias mėnesio dienas, iki pat Al Arafa dienos (tiems, kas nedaro Hadž, sunna pasninkauti ir per Al Arafa).

Pranašas saaw yra pasakęs: “Pasninkas Al Arafa dieną panaikina dviejų metų noudėmes: praėjusių ir ateinančių (…).” (Bukhari ir Tirmidi)

Pranašo saaw žmona Hafsa perdavė: “Keturių dalykų Pranašas niekada nepraleisdavo: pasninko per Ašurą, Al Arafą, per

Suros (Korano skyriaus) Nr. 101 “Al Qaria” tafsyr (paaiškinimas)

1. الْقَارِعَةُ

2 مَا الْقَارِعَةُ

3 وَمَا أَدْرَاكَ مَا الْقَارِعَةُ

4 يَوْمَ يَكُونُ النَّاسُ كَالْفَرَاشِ الْمَبْثُوثِ

5 وَتَكُونُ الْجِبَالُ كَالْعِهْنِ الْمَنفُوشِ

6 فَأَمَّا مَن ثَقُلَتْ مَوَازِينُهُ

7 فَهُوَ فِي عِيشَةٍ رَّاضِيَةٍ

8 وَأَمَّا مَنْ خَفَّتْ مَوَازِينُهُ

9 فَأُمُّهُ هَاوِيَةٌ

10 وَمَا أَدْرَاكَ مَا هِيَهْ

11 نَارٌ حَامِيَةٌ

Al Qaria yra vienas iš Paskutinės… Įdomu? Skaityk toliau...

Tikriausiai kiekvienam iš mūsų yra tekę suklįsti maldoje, pamiršti, kiek rakatų (maldos sudedamųjų dalių) pasimeldėm, ar atlikome Tašahud (kai sėdime sakydami attahijatu…) po dviejų rakatų ir panašiai. Ar žinome, kaip reikėtų tas klaidas ištaisyti?

Jei nežinome, tai pasimokinkime, inšaAllah (jei tokia Allah valia).

Pradėsiu nuo to, kad Pranašas, lai būna Jam Viešpatis taika ir ramybė, yra pasakęs: “Aš esu tik žmogus ir pamirštu, kaip ir jūs. Jei pamirštu- priminkime man.”

Gerai žinomas pranašo (SalAllahu aleihi wasalam[1]) sahih[2] hadisas, kurį labai mėgsta bidos[3] žmonės ir dažnai naudoja savęs pateisinimui: Pranašas (salAllahu aleihi wasalam) yra pasakęs: „Tas, kuris įves gerą naujovę ir ja paseks kiti žmonės, gaus apdovanojimą už savo gerą darbą ir taip pat gaus apdovanojimą lygų tam, kurį gaus juo sekusieji, ir tai nesumažins pastarųjų apdovanojimo. Tas, kuris įves blogą naujovę, neš ant savo pečių nuodėmės naštą ir taip… Įdomu? Skaityk toliau...

Lingvistiškai terminas dalyl reiškia įrodymą, parodymą, patikrinimą. Islame šis terminas reiškia įrodymo šaltinį minčiai, verdiktui, nuomonei.

Pateikti dalyl yra būtina visiems, net ir garbiausiems šeichams. Dar daugiau, kuo žmogus daugiau turi ilm (žinių), tuo labiau gilinasi į šaltinius ir tuo daugiau jiems teikia reikšmės. Šais laikas turime itin daug literatūros islamo tematika, labai daug informacijos internete, fatwų puslapiuose, forumuose, straipsniuose. Kartais sunku atsirinkti, kur tiesa, o kur ne. Tokiais atvejais puikiausias katalizatorius ir… Įdomu? Skaityk toliau...

Kas yra tauhid?

 

Tauhid reiškia kažką vienyti, „vienijimą“. Tauhid principas dažnai klaidingai suprantamas net tarp musulmonų. Šito principo apibrėžimo ir analizavimo prireikė vėliau, kai islamas išplito plačiau ir pradėjo pintis su vietinėmis tradicijomis ir papročiais.

 

Tauhid kategorijos

 

Tauhid kategorijos yra trys:

  1. Tauhid ar-Rububija  monoteizmas viešpatavime, t.y. tikima, kad egzistuoja vienintelis Viešpats – Allah;
  2. Tauhid al-Asma was-Sifat monoteizmas, pripažįstant Dievo vardus ir

KAIP ATLIKTI RITUALINĘ MALDĄ (SALAT)?

 

Kai pasiruošiame maldai (apsiprausiame, atitinkamai apsidengiame, atsisukame į qiblą, pasirūpiname aplinka ir pan), tada suformuojame intenciją (jos nereikia ištarti balsu) ir pradedame maldą.

Šitaip sėdime po dviejų rakatų:

Šitaip sėdime paskutiniame rakate Duhr, Asr… Įdomu? Skaityk toliau...

Asalamu aleikum[1],

Bismillah-ir Rahman-ir Rahym[2]

 

Noriu pradėti labai svarbią temą. Svarbią visų pirma (o gal vien tiktai) man pačiai. Ši tema – apie religines diskusijas, išsirutuliojančias į ginčus.

SubhanAllah[3], visi musulmonai jaučia norą ir pareigą ginti islamą, islamišką poziciją, islamišką tiesą bei autentišką tekstą visa širdimi nuo įvairių atakų – tiek iš musulmonų, tiek iš nemusulmonų pusės. Tokiais atvejais… Įdomu? Skaityk toliau...

Pranašas (salAllahu aleihi wasalam[1]) patarė musulmonams šešias dienas (neprivalomai) pasninkauti Šaval mėnesį[2].

Abu Ajub Al-Ansari perduoda, jog Pranašas (salAllahu aleihi wasalam) patarė: „Jei kas nors pasninkavo Ramadano mėnesį ir po to pratęsė pasninką šešiomis Šaval mėnesio dienomis, tai tarsi jis būtų pasninkavęs ištisus metus.“

Už kiekvieną gerą darbą yra atlyginama dešimt kartų. Už Ramadano pasninką atlyginama tarsi būtų pasninkauta dešimt mėnesių (30 ramadano dienų x… Įdomu? Skaityk toliau...