Download (PDF, 172KB)

· Write a comment · Categories: Pranašai

Download (PDF, 126KB)

· Write a comment · Categories: Pranašai

Download (PDF, 245KB)

Download (PDF, 380KB)

Vieni iš Pranašo (lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė) mėgstamiausių sveikatai naudingų produktų buvo medus, alyvuogių aliejus, druska ir actas.

Korane (2:168) sakoma: “O žmonės! Valgykite tai, kas žemėje leidžiama, gera.” Pasak Muslim, Allah Pranašas (lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė) pasakė: “Skrandis yra centrinė kūno vieta, prie kurios prijungtos venos. Jei sveikas skrandis, sveikos yra ir venos ir tokia yra viso kūno būsena. O jei skrandis yra puvimo būsenoje, venos siurbs jo pūzdrus ir išnešios juos po visą kūną”.

Iš šio hadiso (Pranašo (lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė) žodžių… Įdomu? Skaityti toliau..

Jos gyvenimas buvo kupinas įvykių! Jos tikras vardas buvo Hind. Umm Salamah – vieno garsiausių Makhzum klano vyrų, pravardžiuojamo „Zad ar-Rikab“ ir pagarsėjusio savo dosnumu, ypač keliautojų tarpe, duktė.

Umm Salamah ištekėjo už Abdullah ibn Abdulasad ir jie abu buvo tarp tų, kurie pirmieji priėmė islamą. Tik Abu Bakr ir keletas kitų, kuriuos galima suskaičiuot ant vienos rankos pirštų, tapo musulmonais anksčiau.             Išgirdę apie jų tapimą musulmonais, kuraišių genties žmonės beprotiškai įtūžo. Jie ėmė persekioti ir engti Umm Salamah bei jos vyrą. Tačiau pora laikėsi be dvejonių ar nevilties ir liko nepalaužiami savo naujame tikėjime.

Persekiojimams vis… Įdomu? Skaityti toliau..

 

Manau, visi musulmonai bent kartą gyvenime yra girdėję blogų atsiliepimų apie Pranašo Muhamed s.a.w.s. vedybas, nepagrįstus kaltinimus ar tiesiog klausimą -kodėl Jis s.a.w.s. vedė daugiau nei keturias žmonas, kai tuo tarpu skelbė, kad galima turėti ne daugiau keturių? Kad galėtume tinkamai atsakyti, turime bent minimaliai žinoti kokios buvo santuokų priežastys.

Dažniausiai pasigirstantis bjaurus melas yra tas, kad Muhamed s.a.w.s. buvo gašlus ištvirkėlis ir Jo s.a.w.s. vienuolika santuokų tai įrodo. Tačiau tas, kas žino, kas buvo jo žmonos ir kokiomis aplinkybėmis jas vedė, supranta, kad tai tik paprastas neišmanėlio kaltinimas arba noras suteršti Pranašo s.a.w.s. vardą.

Pranašui Muhamed s.a.w.s. buvo dvidešimtpenkeri kuomet jis vedė Khadydžą r.a., savo pirmą žmoną, penkiolika… Įdomu? Skaityti toliau..

ABU BAKR (RA) PAMOKYMAI :

1. Visuomet bijokite Allacho. Jis žino kas yra žmogaus širdyje.

2. Būkite malonūs tiems, kurie yra žemesni už Jus (t.y. socialine prasme) ir gerai su jais elkitės.

3. Duokite trumpus, bet aiškius nurodymus. Per ilgi nurodymai yra greitai užmirštami.

4. Pakeiskite savo elgesį prieš sakydami kitiems pakeisti savąjį.

5. Gerbkite priešų pasiuntinius.

6. Savo planus laikykite paslaptyje.

7. Visuomet sakykite tiesą, kad Jums būtų galima duoti teisingą patarimą.

8. Prieš ko nors imdamiesi, tarkitės su savais vyrais. Tai skatina bendradarbiavimą.

9. Imkitės tinkamų priemonių priešui stebėti… Įdomu? Skaityti toliau..

Tarp iškiliausių Islamo žmonių, kurie tapo musulmonų bendruomenės (umos) pasididžiavimu, ypatingą vietą užima Pranašo Muhamedo (tebus jam ramybė ir Dievo palaima) pirmieji pasekėjai. Vienas iš jų – pirmasis kalifas Abu Bakras (tebus Dievas patenkintas juo).

Kalifas Abu Bakras – tai žmogus, kuris buvo arčiausiai Muhamedo (tebus jam ramybė ir Dievo palaima) ir savo tikėjimo tvirtumu nusileido tik Dievo pranašams ir pasiuntiniams. Pranašas Muhamedas (tebus jam ramybė ir Dievo palaima) jį patį pirmajį iš 10-ties savo pasekėjų pradžiugino žinia, kad pastarasis iš karto po mirties keliaus į Rojų.

Abu Bakras taip pat tas žmogus į kurį Viešpats kreipėsi sakydamas: “Aš juo patenkintas