Tikėjimo supratimas (arabų kalboje žodis “iman”, sudarytas iš žodžio šaknies, kurios reikšmė – “užtikrinti saugumą”) musulmono pasąmonėje susijęs su žiniomis. Tam, kad pasiektumėme saugumą Dievo užuovėjoje, privalome atitinkamai vykdyti Dievo įstatymus.

Visos taisyklės tiesiogiai susijusios su žmogaus sveikatos rūpinimusi. Visagalis Dievas sukūrė žmogui būtiniausias egzistencijos priemones. Jis subhana wa ta’ala žino kas žmogui naudinga, o kas kenktina. Mes galime džiaugtis geru maistu, tačiau Kūrėjas liepia atsisakyti (paties žmogaus naudai) kai kurių maisto rūšių:

“O jūs, kurie įtikėjote! Valgykite gerą maistą, kuriuo jus aprūpinome, ir dėkokite Dievui, jei Jį garbinate. Jis jums uždraudė dvėselieną, kraują ir kiaulieną ir tai, kas

Ar kada esate buvę nusiminę, kai negalėjote nusipirkti kažko, ko tikrai norėjote? Ar esate kada nusipirkę kažką  be ko galėjote ir apsieiti? Atsakymas į šiuos klausimus yra taip neabejotinas taip. Tai dalis mūsų žmogiškos prigimties: mes norime ir mes nuolat trokštame. Kai mes to nebevaldome, mūsų troškimas pasidaro dar labiau nepasotinamu ir aplenkia mūsų sielos balsą.

Bet koks žalingas įprotis ar ekstremalus veiksmas kyla iš mūsų troškimo. Šėtonas visada šnabžda nafs siekti savo troškimų. Jis padrąsina mus būti godžiais ir per daug atsiduoti savo malonumui. Taip mes tampame savo troškimų vergais vietoj to, kad juos kontroliuotume. Tas, kuris yra jų pavergtas… Įdomu? Skaityti toliau..

Vieni iš Pranašo (lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė) mėgstamiausių sveikatai naudingų produktų buvo medus, alyvuogių aliejus, druska ir actas.

Korane (2:168) sakoma: “O žmonės! Valgykite tai, kas žemėje leidžiama, gera.” Pasak Muslim, Allah Pranašas (lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė) pasakė: “Skrandis yra centrinė kūno vieta, prie kurios prijungtos venos. Jei sveikas skrandis, sveikos yra ir venos ir tokia yra viso kūno būsena. O jei skrandis yra puvimo būsenoje, venos siurbs jo pūzdrus ir išnešios juos po visą kūną”.

Iš šio hadiso (Pranašo (lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė) žodžių… Įdomu? Skaityti toliau..


Assalamu Aleykum wa Rahmatullahi wa Barakatuhu (Taika bei  Viešpaties malonė ir palaima tebūna su Jumis),

Mums, musulmonams, reikia pasveikinti kitą musulmoną taip, kaip mus mokė Pranašas (lai būna Jam Viešpaties taika ir ramybė):

Assalamu Aleykum (linkint ramybės)

Kitam musulmonui yra privalu į tai atsakyti:

Waleykum Assalam (mažiausiai), arba (geriau) pridedant wa Rahmatullahi ir/arba wa Barakatuhu.

Bendra taisyklė yra ta, kad atsakyti į pasisveikinimą reikia tokiu pačiu, arba ilgesniu būdu.

Aya (eilutė) iš Korano:

“Kuomet su jumis sveikinasi (pasisveikina), jūs pasveikinkite tuo pačiu ir dar geriau.Juk ištiesų Allah viską skaičiuoja.” (4:86)

Ibn Kathir pakomentavo šią ayą: atsakyti į pasisveikinimą… Įdomu? Skaityti toliau..

Pranašo (Saws-sntr. Sal Allahu Aleyhi wa Salam – Tebūnie jam taika ir ramybė) patarimai apie maistą ir gėrimus buvo ir yra naudingi tiems, kas nori išsaugoti sveiką kūną. Pranašas (Saws) gerdavo šaltą vandenį, sumaišytą su medumi (arabiškai žodžio medus transkripcija – Senna). Šis metodas yra ypač efektyvus, norint būti sveikiems, jeigu tik gydytojai tai žinotų…

Dar nevalgius, geriamas medaus ir šalto vandens mišinys ištirpdo gleives, apvalo skrandžio apsauginius sluoksnius, išsklaido jų klampumą, švelniai šildo. Medus padeda nuo skrandžio, inkstų, kepenų ir prostatos negalavimų. Jis yra naudingiausias skrandžiui iš visų saldumynų. Kenčiantiems dėl tulžies ligų, medus gali apsunkinti padėtį. Tokiu… Įdomu? Skaityti toliau..