Download (PDF, 172KB)

Jos gyvenimas buvo kupinas įvykių! Jos tikras vardas buvo Hind. Umm Salamah – vieno garsiausių Makhzum klano vyrų, pravardžiuojamo „Zad ar-Rikab“ ir pagarsėjusio savo dosnumu, ypač keliautojų tarpe, duktė.

Umm Salamah ištekėjo už Abdullah ibn Abdulasad ir jie abu buvo tarp tų, kurie pirmieji priėmė islamą. Tik Abu Bakr ir keletas kitų, kuriuos galima suskaičiuot ant vienos rankos pirštų, tapo musulmonais anksčiau.             Išgirdę apie jų tapimą musulmonais, kuraišių genties žmonės beprotiškai įtūžo. Jie ėmė persekioti ir engti Umm Salamah bei jos vyrą. Tačiau pora laikėsi be dvejonių ar nevilties ir liko nepalaužiami savo naujame tikėjime.

Persekiojimams vis… Įdomu? Skaityti toliau..

ABU BAKR (RA) PAMOKYMAI :

1. Visuomet bijokite Allacho. Jis žino kas yra žmogaus širdyje.

2. Būkite malonūs tiems, kurie yra žemesni už Jus (t.y. socialine prasme) ir gerai su jais elkitės.

3. Duokite trumpus, bet aiškius nurodymus. Per ilgi nurodymai yra greitai užmirštami.

4. Pakeiskite savo elgesį prieš sakydami kitiems pakeisti savąjį.

5. Gerbkite priešų pasiuntinius.

6. Savo planus laikykite paslaptyje.

7. Visuomet sakykite tiesą, kad Jums būtų galima duoti teisingą patarimą.

8. Prieš ko nors imdamiesi, tarkitės su savais vyrais. Tai skatina bendradarbiavimą.

9. Imkitės tinkamų priemonių priešui stebėti… Įdomu? Skaityti toliau..

Tarp iškiliausių Islamo žmonių, kurie tapo musulmonų bendruomenės (umos) pasididžiavimu, ypatingą vietą užima Pranašo Muhamedo (tebus jam ramybė ir Dievo palaima) pirmieji pasekėjai. Vienas iš jų – pirmasis kalifas Abu Bakras (tebus Dievas patenkintas juo).

Kalifas Abu Bakras – tai žmogus, kuris buvo arčiausiai Muhamedo (tebus jam ramybė ir Dievo palaima) ir savo tikėjimo tvirtumu nusileido tik Dievo pranašams ir pasiuntiniams. Pranašas Muhamedas (tebus jam ramybė ir Dievo palaima) jį patį pirmajį iš 10-ties savo pasekėjų pradžiugino žinia, kad pastarasis iš karto po mirties keliaus į Rojų.

Abu Bakras taip pat tas žmogus į kurį Viešpats kreipėsi sakydamas: “Aš juo patenkintas