Download (PDF, 380KB)

Vieni iš Pranašo (lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė) mėgstamiausių sveikatai naudingų produktų buvo medus, alyvuogių aliejus, druska ir actas.

Korane (2:168) sakoma: “O žmonės! Valgykite tai, kas žemėje leidžiama, gera.” Pasak Muslim, Allah Pranašas (lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė) pasakė: “Skrandis yra centrinė kūno vieta, prie kurios prijungtos venos. Jei sveikas skrandis, sveikos yra ir venos ir tokia yra viso kūno būsena. O jei skrandis yra puvimo būsenoje, venos siurbs jo pūzdrus ir išnešios juos po visą kūną”.

Iš šio hadiso (Pranašo (lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė) žodžių… Įdomu? Skaityti toliau..

 

Manau, visi musulmonai bent kartą gyvenime yra girdėję blogų atsiliepimų apie Pranašo Muhamed s.a.w.s. vedybas, nepagrįstus kaltinimus ar tiesiog klausimą -kodėl Jis s.a.w.s. vedė daugiau nei keturias žmonas, kai tuo tarpu skelbė, kad galima turėti ne daugiau keturių? Kad galėtume tinkamai atsakyti, turime bent minimaliai žinoti kokios buvo santuokų priežastys.

Dažniausiai pasigirstantis bjaurus melas yra tas, kad Muhamed s.a.w.s. buvo gašlus ištvirkėlis ir Jo s.a.w.s. vienuolika santuokų tai įrodo. Tačiau tas, kas žino, kas buvo jo žmonos ir kokiomis aplinkybėmis jas vedė, supranta, kad tai tik paprastas neišmanėlio kaltinimas arba noras suteršti Pranašo s.a.w.s. vardą.

Pranašui Muhamed s.a.w.s. buvo dvidešimtpenkeri kuomet jis vedė Khadydžą r.a., savo pirmą žmoną, penkiolika… Įdomu? Skaityti toliau..