· Write a comment · Categories: Pasninkas, Ramadanas

Kodėl 10 paskutinių Ramadano dienų/naktų yra ypatingos?

Visų pirma, tai dėl to, kad vienoje iš šių naktų yra pasislėpusi Lailat ul Qadr- naktis, kuri pasak Allah swt yra “geresnė, nei tūkstantis mėnesių” (97:3). Niekas tiksliai nežino, kuri tai tiksliai naktis iš dešimties, bet iš Hadisų žinome, kad tai tikriausiai viena iš nelyginių naktų ir greičiausiai tai naktis iš Ramadano 26 – tosios į 27 – tąją. Allahu Alim.

Abu Huraira perdavė Pranašo saaw žodžius: “Kas stovės (maldoje) Lailat ul Qadr naktį puoselėdamas savo tikėjimą ir vertindamas save, tikėdamasis atlygio iš Allah- tam bus atleistos visos nuodėmės.” (Bukhari ir Muslim)

Visų antra, suaktyvinti šlovinimą savo pavyzdžiu mus paskatino Pranašas saaw.

Pranašas saaw išmokė Aišą ra sakyti šią du’a paskutinių dešimties Ramadano parų metu: “Allahumma innaka ‘afuwwun tuhibbul ‘afwa fa’fu ‘annee” (O Allah, tu esi Tas, kuris atleidžia ir Tu mėgsti atleisti, tad atleisk man).

Pranašas saaw šiomis dienomis pasitraukdavo į Itikaf- leisdavo dienas mečetėje- ten šlovino Viešpatį, miegojo, valgė, prausėsi.

Naktimis patartina stovėti maldoje, skaityti Koraną, daryti du’a, mokintis Korano recitacijų ar naujų du’a, daryti dhikr- visais imanomais būdais šlovinti Viešpatį, prašyti sau ir kitiems. Kas iš mūsų liekame namuose (nedarome Itikaf)- pažadinkime namiškius Ibadai fi sabi lillah. Taip darydavo mūsų Pranašas saaw. Perduota Aišos ra: “Paskutinių 10ties Ramadano naktų metu, Pranašas susiverždavo diržą ir praleisdavo naktį (Allah) šlovinime. Jis taip pat pažadindavo šeimyną.” (Bukhari)

 

Garbė Dievui, visų pasaulių Valdovui, malda ir taika Jo paskutiniam Pranašui ir Pasiuntiniui.

Žinok (lai Allah tau būna malonus), kad mes turime išmokti keturis dalykus:

 

Pirmas: Žinojimas, kuris susideda iš pažinimo Allah, Jo Pranašo ir islamo religijos su įrodymais.

Antras: Veiksmai pagal šias žinias.

Trečias: Kvietimas į tai.

Ketvirtas: Kantrybė, iškilus sunkumams šioje srityje.… Įdomu? Skaityti toliau..

Ajos[1] Al Birr tafsyras[2]

 

Aja Al Birr – tai suros[3] Al Baqara 177 eilutė. Joje sutalpinta didžiulė išmintis, apimanti nutarimus ir teisingą tikėjimą. Ši eilutė akcentuoja teisingą, nuoširdų ir tikrą pamaldumą (dievobaimingumą) ir teisingumą. Tikrasis religijos tikslas yra skatinti dievobaimingumą ir teisingumą:

 

﴿لَّيْسَ الْبِرَّ أَن تُوَلُّواْ وُجُوهَكُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ وَلَـكِنَّ الْبِرَّ مَنْ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الاٌّخِرِ وَالْمَلَـئِكَةِ وَالْكِتَـبِ وَالنَّبِيِّينَ وَءَاتَى الْمَالَ عَلَى حُبِّهِ ذَوِى الْقُرْبَى وَالْيَتَـمَى وَالْمَسَـكِينَ وَابْنَ السَّبِيلِ وَالسَّآئِلِينَ وَفِي الرِّقَابِ وَأَقَامَ الصَّلَوةَ وَءَاتَى الزَّكَوةَ وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَـهَدُواْ وَالصَّابِرِينَ فِى الْبَأْسَآءِ والضَّرَّاءِ وَحِينَ الْبَأْسِ أُولَـئِكَ… Įdomu? Skaityti toliau..

Asalam aleikum wa rahmatulahi wa barakatuhu

Lai Allah ramybė, gailestingumas ir palaima būna su jumis

Noriu pasidalinti prieš šimtą metų verstu straipsniu, inšaAllah. Svarbi tema – širk – nuodėmė, kurios Viešpats neatleis.

Žmogžudystė, išprievartavimas, smurtas prieš vaikus, genocidas – visa tai yra baisūs nusikaltimai, vykstantys šiuo metu pasaulyje. Daugelis gali pamanyti, kad tai – sunkiausi nusižengimai, kokie tik gali būti. Bet yra viena piktadarystė, kuri persveria visas minėtas nuodėmes kartu sudėjus, tai – širk.… Įdomu? Skaityti toliau..

Comments closed.