Istikhara malda yra malda prašant patarimo, kuomet musulmonui reikia padaryti svarbų sprendimą, ir jis nežino, kaip jam pasielgti.

Kiekvienas musulmonas, prieš darydamas bet kokį sprendimą, turi siekti Allah patarimo, nes tik Allah žino kas mums yra gera. Tai, ką mes galvojame esant mums gera ar tinkama, gali iš tiesų būti bloga, ir tai, ką mes galvojame esant mums žalinga, iš tiesų gali būti mums naudinga.

Jeigu Jūs nesate tikras dėl to, kokį sprendimą priimti ir kaip pasielgti savo gyvenime, šiam reikalui yra viena malda, (Salat-l-Istikhara), kurią Jūs galite melsti, prašydami Allah’o patarimo. (Pvz. Ar Jums vesti/ištekėti už tam tikro žmogaus? Ar lankyti tam tikrą koledžą/mokyklą? Ar priimti darbo pasiūlymą? Ir t.t.) Allah žino, kas Tau yra geriausia, todėl, jei nesi tikras dėl to, kaip pasielgti, tuomet prašyk Allah pagalbos.

Pranašas Muhamedas (sal Allahu Aleyhi wa salam1) yra pasakęs: “Jei kuris nors iš Jūsų yra susirūpinęs dėl kokio nors gyvenimiško reikalo, ar dėl kelionės, tai tas žmogus turėtų atlikti du rakat’us neprivalomos maldos, ir po to jis turėtų pasakyti šią Du’ą:

Allahumma inni astakheeroka bi ilmik. Wa’astaq-diroka biqodratik. Wa’as’aloka min fadlikal-azeem. Fa’innaka taqdiru wala aqdir. Wata lamo wala-a lam. Wa’anta-allamul ghuyoob.

Allahumma in kunta ta lamu anna (hathal-amra*) khayul-lee fi deenee wama ashi wa ajila amri wa’ajilah, faqdorho lee, wayassirho lee, thomma-barik lee fih. Wa’in konta ta lamo anna (hathal-amra*) sharrul-lee fi deenee. Wama ashi. Wa ajila amri. Wa’ajilaho. Fasrifho annee. Wasrifnee anh. Waqdur leyal-khayr haytho kan. Thomma ardini bih.

Vertimas:

O, Allah! Jūsų vertingų žinių vardan, aš prašau Jūsų patarimo, ir Jūsų didelės galios vardan, aš prašau Jūsų – būkite man dosnus. Jūs turite galią, o aš – ne. Ir Jūs žinote, o aš – ne. Jūs esate tas, kuris žino visa, kas yra paslėpta (nežinoma, slapta).

O, Allah! Jeigu Jūsų žiniomis, (Jūsų nuomone) (čia reikia paminėti tą problemą, į kurią norite atsakymo) yra gera ir tinkama mano religijai, bei mano gyvenimui, šiuo metu bei ateityje, tuomet taip tegul ir būna, ir meldžiu, tegul tai man būna lengva, ir meldžiu Jūsų palaiminimo. O jeigu, Jūsų žiniomis, (čia ir vėl paminėkite savo problemą) yra netinkama bei bloga mano religijai, bei mano gyvenimui, šiuo metu bei ateityje, tuomet pašalinkit šią problemą nuo manęs, ir pašalinkit mane nuo šios problemos. Ir tegul atsitinka taip, kaip Jūsų žiniomis man yra geriau, ir leiskite man džiaugtis tuo, kas įvyks mano gyvenime Jūsų valia.

Reiktų paminėti, jog Istikharą galima melsti tiek kartų, kiek tik norite tol, kol pajusite aiškų atsakymą į Jus kankinantį klausimą.

Kaip žmogus sužino atsakymą į Istikharą maldą?

Sahih Bukhari iš Hadhrat Jaabir (Radhiallaahu Anhu2) yra pasakęs, jog Pranašas Muhammad (sal Allahu Aleyhi wa salam) pasakė: ‘Kuomet Jūs dvejojate kaip pasielgti gyvenime, tuomet reikia atlikti du rakatus Nafl Salaat ir pasakyti tam tikrą Du’ą.’

Iš šio hadiso suprantame, jog Istikharos tikslas yra pašalinti bet kokias abejones, kurios kankina žmogų kokiu nors klausimu. Dėl to, Istikhara turi būti atliekama neturint jokių blogų minčių, bei nesant iš anksto nusistačius į kurią nors tai pusę sprendimo atžvilgiu. Kadangi Istikharos tikslas yra tiktai išsklaidyti abejones, dėl to yra klaidinga manyti, jog atsakymas į Jus liečiančią problemą ateis sapno pavidalu. Jeigu, atsikėlus ryte, žmogus jaučia palengvėjimą ir žino, kaip jam pasielgti, tuomet tai ir yra atsakymas, ir žmogus taip ir turėtų elgtis. Tačiau, jeigu atsikėlęs ryte žmogus vis dar nežino kaip jam pasielgti, tuomet jam reikia melsti Istikharą toliau.

Sudarė Rimantė

1 telaimina jį Allah ir tebūnie jam taika
2 lai Allah būna juo patenkintas

 

Garbė Dievui, visų pasaulių Valdovui, malda ir taika Jo paskutiniam Pranašui ir Pasiuntiniui.

Žinok (lai Allah tau būna malonus), kad mes turime išmokti keturis dalykus:

 

Pirmas: Žinojimas, kuris susideda iš pažinimo Allah, Jo Pranašo ir islamo religijos su įrodymais.

Antras: Veiksmai pagal šias žinias.

Trečias: Kvietimas į tai.

Ketvirtas: Kantrybė, iškilus sunkumams šioje srityje.… Įdomu? Skaityti toliau..

Ajos[1] Al Birr tafsyras[2]

 

Aja Al Birr – tai suros[3] Al Baqara 177 eilutė. Joje sutalpinta didžiulė išmintis, apimanti nutarimus ir teisingą tikėjimą. Ši eilutė akcentuoja teisingą, nuoširdų ir tikrą pamaldumą (dievobaimingumą) ir teisingumą. Tikrasis religijos tikslas yra skatinti dievobaimingumą ir teisingumą:

 

﴿لَّيْسَ الْبِرَّ أَن تُوَلُّواْ وُجُوهَكُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ وَلَـكِنَّ الْبِرَّ مَنْ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الاٌّخِرِ وَالْمَلَـئِكَةِ وَالْكِتَـبِ وَالنَّبِيِّينَ وَءَاتَى الْمَالَ عَلَى حُبِّهِ ذَوِى الْقُرْبَى وَالْيَتَـمَى وَالْمَسَـكِينَ وَابْنَ السَّبِيلِ وَالسَّآئِلِينَ وَفِي الرِّقَابِ وَأَقَامَ الصَّلَوةَ وَءَاتَى الزَّكَوةَ وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَـهَدُواْ وَالصَّابِرِينَ فِى الْبَأْسَآءِ والضَّرَّاءِ وَحِينَ الْبَأْسِ أُولَـئِكَ… Įdomu? Skaityti toliau..

Asalam aleikum wa rahmatulahi wa barakatuhu

Lai Allah ramybė, gailestingumas ir palaima būna su jumis

Noriu pasidalinti prieš šimtą metų verstu straipsniu, inšaAllah. Svarbi tema – širk – nuodėmė, kurios Viešpats neatleis.

Žmogžudystė, išprievartavimas, smurtas prieš vaikus, genocidas – visa tai yra baisūs nusikaltimai, vykstantys šiuo metu pasaulyje. Daugelis gali pamanyti, kad tai – sunkiausi nusižengimai, kokie tik gali būti. Bet yra viena piktadarystė, kuri persveria visas minėtas nuodėmes kartu sudėjus, tai – širk.… Įdomu? Skaityti toliau..

Comments closed.