Tahadžud – tai nakties malda. Allah žodžiai: „Atlik maldą saulei neriant į nakties tamsą ir skaityk Koraną auštant. Iš tiesų, auštant skaitomas Koranas turi liudininkų! Ir naktį melskis Jam atlikdamas papildomas maldas – galbūt suteiks tau tavo Viešpats pagirtiną vietą!” (17:78-79)

Pranašas (Saws – žr. paaiškinimą 1) yra pasakęs: „Geriausia malda po privalomų maldų yra nakties malda“. (Muslim hadisas (žr. paaiškinimą 2)).

Pranašas (Saws) buvo paklaustas: „Kuri malda yra labiausiai apdovanojanti, po privalomų maldų?.“ Jis (Saws) atsakė: „Malda nakties gilumoje“. (Muslim, Abu Dawud hadisai)

Pranašas (Saws) taip pat yra pasakęs: „Būkite pastovūs, atlikdami nakties maldą, taip darė teisingieji, gyvenę prieš jus – tai būdas priartėti prie Viešpaties, ištrinti jūsų nuodėmes ir tai yra skydas, apsaugantis nuo nuodėmių“. (Tirmidi hadias)

Kada meldžiamasi Tahadžud?

Tahadžud yra meldžiamasi naktį. Paskutinis nakties trečdalis yra geriausias šiai maldai atlikti. Vieni Ulema (žr. paaiškinimą 3) sako, kad tai malda, pakilus iš miegų, t.y., ją reikia melstis pamiegojus ir specialiai atsibudus maldai. Kiti (dauguma) Ulema teigia, kad miegoti prieš Tahadžud nebūtina.

Kaip meldžiamasi Tahadžud?

Tahadžud maldą sudaro mažiausiai 2 rakatai Nafl (žr. paaiškinimą 4) maldos. Kas nori, meldžiasi tokiu principu: 2+2+2…. ir t.t. Yra sunna pradėti nakties maldą dviem trumpais rakatais. Pranašas saaw pasakė: „Jei nubundate naktį melstis, pradėkite dviem trumpais rakatais“. (Muslim, Abu Dawud hadisai)

Kuo skiriasi Tahadžud nuo Qiyam al Layl?

Qiyam al Layl – yra bendras pavadinimas naktį atliekamai Ibadai (žr. paaiškinimą 5) : du’a (žr. paaiškinimą 6), dhikr (žr. paaiškinimą 7), Korano recitavimas, maldos. Tahadžud reiškia konkrečiai nakties maldą.

1 – Saws – sntr. Sal Allahu Aleyhi wa Salam – Tebūnie jam taika ir ramybė.
2 – Hadisai – (arab.الحَدِيْث’al-ḥadīṯ – žinios) – Mahometo (Muhammed) pamokymai, pamokslai ir pasakojimai apie jį.
3 – Ulema (’Ulama; vns. ’alim) – tai religinių žinovų (vadovų) luomas islamo visuomenėje.
4 – Nafl (arba Nafilah malda arab. صلاة نفل)‎ – tai neprivaloma, savanoriška malda islame.
5 – Ibada (arab. ž. Ibadah (عبادة) arba ibada, verčiamas kaip garbinimo veiksmai.
6 – Du’a – (islamo terminologijoj du’a (دعاء) Duʿāʾreiškia nuolankų prašymą, maldavimą.

 

Garbė Dievui, visų pasaulių Valdovui, malda ir taika Jo paskutiniam Pranašui ir Pasiuntiniui.

Žinok (lai Allah tau būna malonus), kad mes turime išmokti keturis dalykus:

 

Pirmas: Žinojimas, kuris susideda iš pažinimo Allah, Jo Pranašo ir islamo religijos su įrodymais.

Antras: Veiksmai pagal šias žinias.

Trečias: Kvietimas į tai.

Ketvirtas: Kantrybė, iškilus sunkumams šioje srityje.… Įdomu? Skaityti toliau..

Ajos[1] Al Birr tafsyras[2]

 

Aja Al Birr – tai suros[3] Al Baqara 177 eilutė. Joje sutalpinta didžiulė išmintis, apimanti nutarimus ir teisingą tikėjimą. Ši eilutė akcentuoja teisingą, nuoširdų ir tikrą pamaldumą (dievobaimingumą) ir teisingumą. Tikrasis religijos tikslas yra skatinti dievobaimingumą ir teisingumą:

 

﴿لَّيْسَ الْبِرَّ أَن تُوَلُّواْ وُجُوهَكُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ وَلَـكِنَّ الْبِرَّ مَنْ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الاٌّخِرِ وَالْمَلَـئِكَةِ وَالْكِتَـبِ وَالنَّبِيِّينَ وَءَاتَى الْمَالَ عَلَى حُبِّهِ ذَوِى الْقُرْبَى وَالْيَتَـمَى وَالْمَسَـكِينَ وَابْنَ السَّبِيلِ وَالسَّآئِلِينَ وَفِي الرِّقَابِ وَأَقَامَ الصَّلَوةَ وَءَاتَى الزَّكَوةَ وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَـهَدُواْ وَالصَّابِرِينَ فِى الْبَأْسَآءِ والضَّرَّاءِ وَحِينَ الْبَأْسِ أُولَـئِكَ… Įdomu? Skaityti toliau..

Asalam aleikum wa rahmatulahi wa barakatuhu

Lai Allah ramybė, gailestingumas ir palaima būna su jumis

Noriu pasidalinti prieš šimtą metų verstu straipsniu, inšaAllah. Svarbi tema – širk – nuodėmė, kurios Viešpats neatleis.

Žmogžudystė, išprievartavimas, smurtas prieš vaikus, genocidas – visa tai yra baisūs nusikaltimai, vykstantys šiuo metu pasaulyje. Daugelis gali pamanyti, kad tai – sunkiausi nusižengimai, kokie tik gali būti. Bet yra viena piktadarystė, kuri persveria visas minėtas nuodėmes kartu sudėjus, tai – širk.… Įdomu? Skaityti toliau..

Comments closed.