99 – oji sura[1] Az-zalzalah

Žemės drebėjimas

 

1 إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا
2 وَأَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا
3 وَقَالَ الْإِنسَانُ مَا لَهَا
4 يَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا
5 بِأَنَّ رَبَّكَ أَوْحَىٰ لَهَا
6 يَوْمَئِذٍ يَصْدُرُ النَّاسُ أَشْتَاتًا لِّيُرَوْا أَعْمَالَهُمْ
7 فَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ
8 وَمَن يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ

Ši sura (Korano dalis) apreikšta Mekoje.

 

1. Kada sudrebės žemė savo drebėjimu

Žodis „zalzalah“ reiškia labai smarkų drebėjimą, pasikartojantį iš naujo ir iš naujo, sukrėtimas po sukrėtimo. Pažodžiui, žemė drebės iš savęs pačios. Kalbama apie milžinišką drebėjimą, stipriausią, koks tik gali būti savo intensyvumu, arba didžiausia kratymo jėga.

2. Ir išmes žemė savo nešulius

Žemė išmes viską, kas joje yra ir taps tuščia. Tai turi keletą reikšmių:

a) žemė išmes visus mirusius kūnus, bet kokios kilmės, nesvarbu, kaip, kada ir kur jie yra mirę bei kiek ilgai guli žemėje. Tuo metu bus surinktos visos kūno dalys ir atstatytos, atgaivintos, tokios pat formos ir sudėties, kaip buvo žemiškajame gyvenime. Atgaivinti bus ne tik kūnai, bet ir visi jų buvusio gyvenimo pėdsakai ir įrodymai, veiksmai ir poelgiai, kuriuos jie paliko po savo mirties.

Šis žemės drebėjimas pradės antrąjį Prikėlimo etapą, kai visos žmonijos kartos grįš atgal į gyvenimą.

b) žemė išmes visus savo lobius: auksą ir sidabrą, brangakmenis ir bet kokios rūšies turtus, glūdinčius žemės viduje. Žmogus matys tai ir suvoks, kaip jis troško tų dalykų: kaip darė dėl to žmogžudystes, plėšė ir piratavo žemėje ir jūroje, pasisavino kitų teises, kovojo karuose ir niokojo gyvenvietes.

Tą Dieną visas melas bus iškeltas prieš jį – jis taps bausmės įrankiu.

3. Ir tars žmogus „Kas tai?“

Prikeltas žmogus nesupras savo situacijos, kol nesugrįš jo pojūčiai: stabilumo, tvirtumo ir suvokimo, kas vyksta aplink jį. Galiausiai jis supras, jog tai – Prikėlimo Diena. Tai gali taip pat reikšti, jog tas, kuris neigė gyvenimą po mirties ir laikė tai neįmanomu dalyku, po prikėlimo bus labai sumišęs ir pasimetęs. Visai kitaip nei tikintysis, kuris nebus pasimetęs, nes viskas, kas vyksta, atitiks, ką sakė tikėjimas.

4. Tądien papasakos ji, ką žino,

Pagal Abu Hurairah perdavimą, Pranašas  [2] recitavo šią ają ir paklausė: „Ar tu žinai, kas metraščiuose bus perduota?“ Žmonės atsakė: „Tik Allah ir Jo Pasiuntinys žino geriausiai.“ Jis tęsė: „Metraščiai reiškia, kad žemė paliudys kiekvieno vyro ir moters darbus, kuriuos jie padarė. Ji pasakys: „Ji ar jis padarė tokį ir tokį darbą tą ir tą dieną. Tai bus metraščiai, kuriuos perduos žemė.“

Perduota per Rabi al Kharasi, jog Pranašas  yra pasakęs: „Saugokitės žemės, nes tai yra jūsų pagrindas ir šaknys, nebus tokio asmens ant jos, apie kurį nebus pranešta, ar tai gera būtų, ar bloga.“

5. Todėl, kad tavo Viešpats įsakys jai.

Akivaizdi šios ajos reikšmė, jog Allah įsakys žemei.

6. Tądien išeis žmonės grupėmis, kad pamatytų savo darbus;

Tai turi dvi reikšmes:

a) kiekvienas žmogus, kuris priklauso šeimai, grupei, partijai, tautai, atsakys po vieną. Kiekvienas Prisikėlimo Dieną už save bus atsakingas individualiai. Tai yra paminėta kitose Korano surose.

b) žmonės, kurie buvo mirę prieš tūkstančius metų skirtingose vietose, bus prikelti iš skirtingų žemės kampelių ir sutelkti į grupes. Žmonės bus suskirstyti į grupes: vieni bus laimingi, kiti nelaimingi, vieniems bus liepta eiti į Rojų, kitiems bus liepta eiti į Pragarą.

7. Ir kas padarė dulkės svorio gėrį, pamatys tai,

8. Ir kas padarė dulkės svorio blogį, pamatys tai.

Kiekvienam bus atlyginta už jo veikmus už tai, ką jis padarė savo gyvenime gero ar blogo.

 

Šaltiniai:

Korano reikšmių vertimas;

Ištraukos iš ibn Kathyr tafsyro (Korano prasmių aiškinimo knygos) ir Sayd ala Maududi tafsyro „The meanings of the Quran“ (Korano reikšmės).

 

Sudarė Selma[1] Sura –Korano dalis;

[2] (salAllahu aleihi wasalam) – lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė;

Garbė Dievui, visų pasaulių Valdovui, malda ir taika Jo paskutiniam Pranašui ir Pasiuntiniui.

Žinok (lai Allah tau būna malonus), kad mes turime išmokti keturis dalykus:

 

Pirmas: Žinojimas, kuris susideda iš pažinimo Allah, Jo Pranašo ir islamo religijos su įrodymais.

Antras: Veiksmai pagal šias žinias.

Trečias: Kvietimas į tai.

Ketvirtas: Kantrybė, iškilus sunkumams šioje srityje.… Įdomu? Skaityti toliau..

Ajos[1] Al Birr tafsyras[2]

 

Aja Al Birr – tai suros[3] Al Baqara 177 eilutė. Joje sutalpinta didžiulė išmintis, apimanti nutarimus ir teisingą tikėjimą. Ši eilutė akcentuoja teisingą, nuoširdų ir tikrą pamaldumą (dievobaimingumą) ir teisingumą. Tikrasis religijos tikslas yra skatinti dievobaimingumą ir teisingumą:

 

﴿لَّيْسَ الْبِرَّ أَن تُوَلُّواْ وُجُوهَكُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ وَلَـكِنَّ الْبِرَّ مَنْ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الاٌّخِرِ وَالْمَلَـئِكَةِ وَالْكِتَـبِ وَالنَّبِيِّينَ وَءَاتَى الْمَالَ عَلَى حُبِّهِ ذَوِى الْقُرْبَى وَالْيَتَـمَى وَالْمَسَـكِينَ وَابْنَ السَّبِيلِ وَالسَّآئِلِينَ وَفِي الرِّقَابِ وَأَقَامَ الصَّلَوةَ وَءَاتَى الزَّكَوةَ وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَـهَدُواْ وَالصَّابِرِينَ فِى الْبَأْسَآءِ والضَّرَّاءِ وَحِينَ الْبَأْسِ أُولَـئِكَ… Įdomu? Skaityti toliau..

Asalam aleikum wa rahmatulahi wa barakatuhu

Lai Allah ramybė, gailestingumas ir palaima būna su jumis

Noriu pasidalinti prieš šimtą metų verstu straipsniu, inšaAllah. Svarbi tema – širk – nuodėmė, kurios Viešpats neatleis.

Žmogžudystė, išprievartavimas, smurtas prieš vaikus, genocidas – visa tai yra baisūs nusikaltimai, vykstantys šiuo metu pasaulyje. Daugelis gali pamanyti, kad tai – sunkiausi nusižengimai, kokie tik gali būti. Bet yra viena piktadarystė, kuri persveria visas minėtas nuodėmes kartu sudėjus, tai – širk.… Įdomu? Skaityti toliau..

Comments closed.