Islame visi paranormalūs reiškiniai yra aiškinami džinų – būtybių, sukurtų iš ugnies ir gyvenančių paraleliniame pasaulyje, įsikišimu. Nors gal kam nors džinas skamba kaip pasakų herojus, islame jų paskirtis bei veikla yra šiek tiek kitokie.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Džinų charakteristikos, minimos Korane:

– Šventasis Koranas informuoja mus, kad džin buvo sukurti iš ugnies. Tačiau tai nereiška, kad jie yra ugniniai kūnai, nudeginantys viską, kas prie jų prisiliečia.

Visai įmanoma, kad Dievas galėjo juos pakeisti į kitokį pavidalą, kaip Jis padarė žmogaus atveju. Žmogus buvo sukurtas iš molio, tačiau pakeistas į kitokią būtį- struktūrą, turinčią kaulų, raumenų, kraujo ir nervų sistemas. Todėl tai reiškia, kad ir kiti kūriniai galėjo būti pakeisti iš vienos būsenos į kitokią pagal Dievo įstatymus šiai visatai.

– Džin buvo sukurti anksčiau negu žmogus.

– Nors džin gali mus matyti, mes negalime matyti jų.

– Džin taip pat bus teisiami už savo veiksmus, kaip ir žmonės, ir jiems taip pat bus paskirtas atlygis arba bausmė. Tai reiškia, kad Pragare bus ir džin, ir žmonių.

– Dieviška Žinia taip pat buvo perduota ir džin, kaip atskleista mūsų Pranašui Muhammedui sal Allahu Aleyhi wa salam (lai būna Jam Viešpaties palaima ir ramybė), tiek ir Pranašui Mozei aleyhi salam (ramybė jam).

– Kaip ir žmonės, džin turi skirtingų charakteristikų: tarp jų gyvena ir gerų bei paklusnių, ir blogų bei nuodėmingų.

– Dievas padarė juos paklusniais Pranašui Saliamonui aleyhi salam.

– Džin (kaip ir žmonės), neturi žinių apie nematomą (The Unseen). Todėl jie tęsė darbą Saliamonui aleyhi salam netgi po jo mirties.

“Ir kada Mes priskyrėme jam mirtį, niekas neparodė jiems jo mirties, išskyrus šliaužiančią žemės būtybę, kuri sugriaužė jo lazdą. Ir kada jis nugriuvo, džinai aiškiai tai pamatė: jei jie būtų žinoję nematomą, jie nebūtų likę nepakenčiamoje kančioje.” (Koranas 34:14)

– Dievas meta iššūkį džin, taip pat kaip ir žmonėms, parašyti darbą, panašų į Šventąjį Koraną.

– Džin buvo smalsūs išsiaiškinti daugiau apie dangaus prigimtį ir bandė išgauti informacijos iš Angelų. Tačiau po islamo pasirodymo jiems buvo neleista taip elgtis ir kada jie bandydavo išsiaiškinti daugiau, jie susidurdavo su šėlstančia ugnimi.

– Netikintieji tarp džin yra žinomi kaip šeyatyn (velniai), o jų tėvas yra Iblys.

Cituotos ištarukos iš Ali Al- Tantawi knygos “Bendras įvadas į islamą”

 

Garbė Dievui, visų pasaulių Valdovui, malda ir taika Jo paskutiniam Pranašui ir Pasiuntiniui.

Žinok (lai Allah tau būna malonus), kad mes turime išmokti keturis dalykus:

 

Pirmas: Žinojimas, kuris susideda iš pažinimo Allah, Jo Pranašo ir islamo religijos su įrodymais.

Antras: Veiksmai pagal šias žinias.

Trečias: Kvietimas į tai.

Ketvirtas: Kantrybė, iškilus sunkumams šioje srityje.… Įdomu? Skaityti toliau..

Ajos[1] Al Birr tafsyras[2]

 

Aja Al Birr – tai suros[3] Al Baqara 177 eilutė. Joje sutalpinta didžiulė išmintis, apimanti nutarimus ir teisingą tikėjimą. Ši eilutė akcentuoja teisingą, nuoširdų ir tikrą pamaldumą (dievobaimingumą) ir teisingumą. Tikrasis religijos tikslas yra skatinti dievobaimingumą ir teisingumą:

 

﴿لَّيْسَ الْبِرَّ أَن تُوَلُّواْ وُجُوهَكُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ وَلَـكِنَّ الْبِرَّ مَنْ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الاٌّخِرِ وَالْمَلَـئِكَةِ وَالْكِتَـبِ وَالنَّبِيِّينَ وَءَاتَى الْمَالَ عَلَى حُبِّهِ ذَوِى الْقُرْبَى وَالْيَتَـمَى وَالْمَسَـكِينَ وَابْنَ السَّبِيلِ وَالسَّآئِلِينَ وَفِي الرِّقَابِ وَأَقَامَ الصَّلَوةَ وَءَاتَى الزَّكَوةَ وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَـهَدُواْ وَالصَّابِرِينَ فِى الْبَأْسَآءِ والضَّرَّاءِ وَحِينَ الْبَأْسِ أُولَـئِكَ… Įdomu? Skaityti toliau..

Asalam aleikum wa rahmatulahi wa barakatuhu

Lai Allah ramybė, gailestingumas ir palaima būna su jumis

Noriu pasidalinti prieš šimtą metų verstu straipsniu, inšaAllah. Svarbi tema – širk – nuodėmė, kurios Viešpats neatleis.

Žmogžudystė, išprievartavimas, smurtas prieš vaikus, genocidas – visa tai yra baisūs nusikaltimai, vykstantys šiuo metu pasaulyje. Daugelis gali pamanyti, kad tai – sunkiausi nusižengimai, kokie tik gali būti. Bet yra viena piktadarystė, kuri persveria visas minėtas nuodėmes kartu sudėjus, tai – širk.… Įdomu? Skaityti toliau..

Comments closed.