Pranašo (Saws-sntr. Sal Allahu Aleyhi wa Salam – Tebūnie jam taika ir ramybė) patarimai apie maistą ir gėrimus buvo ir yra naudingi tiems, kas nori išsaugoti sveiką kūną. Pranašas (Saws) gerdavo šaltą vandenį, sumaišytą su medumi (arabiškai žodžio medus transkripcija – Senna). Šis metodas yra ypač efektyvus, norint būti sveikiems, jeigu tik gydytojai tai žinotų…

Dar nevalgius, geriamas medaus ir šalto vandens mišinys ištirpdo gleives, apvalo skrandžio apsauginius sluoksnius, išsklaido jų klampumą, švelniai šildo. Medus padeda nuo skrandžio, inkstų, kepenų ir prostatos negalavimų. Jis yra naudingiausias skrandžiui iš visų saldumynų. Kenčiantiems dėl tulžies ligų, medus gali apsunkinti padėtį. Tokiu atveju, žalingas šalutinis poveikis neutralizuojamas medų geriant kartu su actu. Šio saldaus gėrimo vartojimas yra vienas geriausių būdų, norint turėti gerą sveikatą, fizinių bei dvasinų jėgų. Jis greit pasisavinamas ir perduodamas kitiems kūno organams.

Šaltas vanduo malšina troškulį, palaiko kūno drėgmę, padeda suminkštinti maistą ir greičiau jį perneša venomis. Šaltą vandenį, sumaišius su medumi, razinomis, datulėmis ar cukrumi, gaunama labai naudinga substancija kūnui. Štai dėl ko pranašo (Saws) mėgstamiausias ir labiausiai vartojamas gėrimas buvo saldus ir šaltas. Šiltas vanduo skatina dujų kaupimąsi ir nėra tinkamas gerai sveikatai palaikyti.

Pernakt pastovėjęs vanduo yra tinkamesnis vartoti nei ką tik pasemtas. Pranašas (Saws) sykį įėjęs į Abu-Taihan sodą, pasakė: Ar turi šiek tiek vandens, pernakt palaikyto vandenmaišy (Vandenmaišis būdavo gaminamas iš natūralios odos)? Pranašui (Saws) buvo atnešta tokio vandens ir Jis (Saws) atsigėrė. (Abu Dawud, bin Majah ir Ahmad).

Garbė Dievui, visų pasaulių Valdovui, malda ir taika Jo paskutiniam Pranašui ir Pasiuntiniui.

Žinok (lai Allah tau būna malonus), kad mes turime išmokti keturis dalykus:

 

Pirmas: Žinojimas, kuris susideda iš pažinimo Allah, Jo Pranašo ir islamo religijos su įrodymais.

Antras: Veiksmai pagal šias žinias.

Trečias: Kvietimas į tai.

Ketvirtas: Kantrybė, iškilus sunkumams šioje srityje.… Įdomu? Skaityti toliau..

Ajos[1] Al Birr tafsyras[2]

 

Aja Al Birr – tai suros[3] Al Baqara 177 eilutė. Joje sutalpinta didžiulė išmintis, apimanti nutarimus ir teisingą tikėjimą. Ši eilutė akcentuoja teisingą, nuoširdų ir tikrą pamaldumą (dievobaimingumą) ir teisingumą. Tikrasis religijos tikslas yra skatinti dievobaimingumą ir teisingumą:

 

﴿لَّيْسَ الْبِرَّ أَن تُوَلُّواْ وُجُوهَكُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ وَلَـكِنَّ الْبِرَّ مَنْ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الاٌّخِرِ وَالْمَلَـئِكَةِ وَالْكِتَـبِ وَالنَّبِيِّينَ وَءَاتَى الْمَالَ عَلَى حُبِّهِ ذَوِى الْقُرْبَى وَالْيَتَـمَى وَالْمَسَـكِينَ وَابْنَ السَّبِيلِ وَالسَّآئِلِينَ وَفِي الرِّقَابِ وَأَقَامَ الصَّلَوةَ وَءَاتَى الزَّكَوةَ وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَـهَدُواْ وَالصَّابِرِينَ فِى الْبَأْسَآءِ والضَّرَّاءِ وَحِينَ الْبَأْسِ أُولَـئِكَ… Įdomu? Skaityti toliau..

Asalam aleikum wa rahmatulahi wa barakatuhu

Lai Allah ramybė, gailestingumas ir palaima būna su jumis

Noriu pasidalinti prieš šimtą metų verstu straipsniu, inšaAllah. Svarbi tema – širk – nuodėmė, kurios Viešpats neatleis.

Žmogžudystė, išprievartavimas, smurtas prieš vaikus, genocidas – visa tai yra baisūs nusikaltimai, vykstantys šiuo metu pasaulyje. Daugelis gali pamanyti, kad tai – sunkiausi nusižengimai, kokie tik gali būti. Bet yra viena piktadarystė, kuri persveria visas minėtas nuodėmes kartu sudėjus, tai – širk.… Įdomu? Skaityti toliau..

Comments closed.