بسم الله الرحمن الرحيم

1)قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَد
2)اللَّهُ الصَّمَدُ
3)لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ
4)وَلَمْ يَكُنْ لَه ُُ كُفُواً أَحَد

“Sakyk: Jis yra Allahas, Vienatinis ir Vienintelis;
Allahas, Amžinas, Absoliutus;
Jis negimė, nei yra pagimdytas;
ir nėra nė vieno Jam prilygstančio.“

Sayyidina Ubay bin Ka’b (RA) pasakojo, jog sura Al-Ikhlas buvo atsiųsta, kai politeistai paklausė Pranašo (tebūnie taika ir ramybė Jam), kokia yra Allah kilmė.

Sayyidina Ubay bin Ka’b (RA) pasakojo, jog vieną kartą Amir bin Tufayl ir Arbid bin Rabi’ah atėjo pas Pranašą (tebūnie taika ir ramybė Jam). Amir paklausė: “O, Muhammed (tebūnie taika ir ramybė Jam),Į kur tu mus kvieti?. Pranašas (tebūnie taika ir ramybė Jam) atsakė: “Aš kviečiu jus pas Allah”. Amir paklausė: “Apibūdink Allah mums. Ar Jis padarytas iš aukso, sidabro,geležies ar medžio?”.
Po šio įvykiom, ir buvo apreikšta ši sura.

Sura Al-Ikhlas yra verta vieno trečdalio Korano, tai reiškia, jei ši sura recituojama tris kartus, tada gauname atpildą, kaip recituojant visą Koraną. Argi Allah ne Maloningasis?

Sayyidina Abu Hurrayra (RA) pasakojo, kaip kartą Pranašas (tebūnie taika ir ramybė Jam) jiems pasakė: “Ar nenorite, kad parecituočiau jums trečdalį Korano?”, ir tada Pranašas (tebūnie taika ir ramybė Jam) parecitavo mums surą Al-Ikhlas.(Muslim v.1 p.271)

Šaltiniai:
1)musulmonai.lt;

2)”Illuminating discourses on the Noble Quran” by Mufti Muhammed Aashiq Elahi Muhajir Madani.

Vertė Ayesha

 

Garbė Dievui, visų pasaulių Valdovui, malda ir taika Jo paskutiniam Pranašui ir Pasiuntiniui.

Žinok (lai Allah tau būna malonus), kad mes turime išmokti keturis dalykus:

 

Pirmas: Žinojimas, kuris susideda iš pažinimo Allah, Jo Pranašo ir islamo religijos su įrodymais.

Antras: Veiksmai pagal šias žinias.

Trečias: Kvietimas į tai.

Ketvirtas: Kantrybė, iškilus sunkumams šioje srityje.… Įdomu? Skaityti toliau..

Ajos[1] Al Birr tafsyras[2]

 

Aja Al Birr – tai suros[3] Al Baqara 177 eilutė. Joje sutalpinta didžiulė išmintis, apimanti nutarimus ir teisingą tikėjimą. Ši eilutė akcentuoja teisingą, nuoširdų ir tikrą pamaldumą (dievobaimingumą) ir teisingumą. Tikrasis religijos tikslas yra skatinti dievobaimingumą ir teisingumą:

 

﴿لَّيْسَ الْبِرَّ أَن تُوَلُّواْ وُجُوهَكُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ وَلَـكِنَّ الْبِرَّ مَنْ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الاٌّخِرِ وَالْمَلَـئِكَةِ وَالْكِتَـبِ وَالنَّبِيِّينَ وَءَاتَى الْمَالَ عَلَى حُبِّهِ ذَوِى الْقُرْبَى وَالْيَتَـمَى وَالْمَسَـكِينَ وَابْنَ السَّبِيلِ وَالسَّآئِلِينَ وَفِي الرِّقَابِ وَأَقَامَ الصَّلَوةَ وَءَاتَى الزَّكَوةَ وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَـهَدُواْ وَالصَّابِرِينَ فِى الْبَأْسَآءِ والضَّرَّاءِ وَحِينَ الْبَأْسِ أُولَـئِكَ… Įdomu? Skaityti toliau..

Asalam aleikum wa rahmatulahi wa barakatuhu

Lai Allah ramybė, gailestingumas ir palaima būna su jumis

Noriu pasidalinti prieš šimtą metų verstu straipsniu, inšaAllah. Svarbi tema – širk – nuodėmė, kurios Viešpats neatleis.

Žmogžudystė, išprievartavimas, smurtas prieš vaikus, genocidas – visa tai yra baisūs nusikaltimai, vykstantys šiuo metu pasaulyje. Daugelis gali pamanyti, kad tai – sunkiausi nusižengimai, kokie tik gali būti. Bet yra viena piktadarystė, kuri persveria visas minėtas nuodėmes kartu sudėjus, tai – širk.… Įdomu? Skaityti toliau..

Comments closed.