Kas yra malda?

Musulmonui būtina atlikti penkias privalomas maldas per dieną. Malda musulmonams yra pagrindinis garbinimo veiksmas ir tai tiesioginis kontaktavimas su Kūrėju. Musulmonas meldžiasi Dievui tiesiogiai be jokių tarpininkų.

Islamiška malda yra ir fizinis, ir dvasinis pratimas, susidedantis iš serijos pozų, gestų ir recitacijų. Kiekvienas žingsnis maldoje išreiškia garbinimą ir nuolankumą Dievui. Visos penkios kasdienės maldos seka tuo pačiu pagrindiniu šablonu.

Kaip atliekama malda?

Kaip taisomos klaidos maldoje?

Draudžiamas maldos laikas

Maldų laikas

●  Fadžr. Šia malda pradedama diena, ją atlikti reikia prieš saulėtekį.

●  Zuhr. Malda atliekama po vidurdienio.

●  Asr. Malda  atliekama vėlyvą popietę.

●  Magrib. Malda atliekama iš kato po saulėlydžio.

●  Iša. Ši malda užbaigia dieną, atliekama vėlyvą vakarą visiškai nusileidus saulei.

Priklausomai nuo metų laikų maldos turi tam tikrą laiko tarpą, per kurį galima ją atlikti, bet visada prieš prasidedant kitai maldai.

Esant tam tikroms aplinkybėms (pvz. keliaujant) maldą galima sutrumpinti ar dvi maldas pasimelsti vienu metu.

Be privalomųjų maldų dar yra rekomenduojamosios ir pasirenkamos.

 Maldos svarba ir išmintis

Malda yra metas padėkoti Dievui  už Jo palaiminimą ir paprašyti Jo atleidimo, patarimo ir globos. Atlikdami maldą musulmonai paklūsta Dievo įsakymui ir parodo Jam nuolankumą. Malda apvalo sielą ir paruošia musulmoną būti arti Dievo po mirties bei sulaiko nuo niekšybių ir bjaurasties. Korane Viešpats sako: „Recituok (skaityk) tai, kas buvo atskleista tau¹ knygoj ir atlikinėk maldą. Iš tiesų, malda sulaiko nuo niekšybės ir nuo to, kas smerktina. Ir Dievo prisiminimas yra svarbiausia (šiame gyvenime); ir Dievas žino tai, ką jūs darote.“(29:45)

Dievas liepė musulmonams melstis ne dėl to, kad Jis negalėtų egzistuoti be maldų, ne todėl, kad Jis trokštų būti garbinamas, bet malda musulmonams yra skirta dėl jų pačių gerovės, dėl naudos jiems. Abu‘huraira² (lai Dievas būna juo patenkintas) papasakojo: „Girdėjau Pranašą (salAllahu aleihi wasalam) sakant: „Jei būtų upė prie kiekvieno iš jūsų durų, ir jūs joje maudytumėtės penkis kartus per dieną, ar pastebėtumėte bent mažiausią purvo dėmelę ant tokio žmogaus?“ Žmonės atsakė: „Neliktų nė dėmelės.“  Pranašas (salAllahu aleihi wasalam) pridūrė: „Tai yra pavyzdys penkių maldų, kuriomis Dievas ištrina blogus darbus.“

Dievas musulmonams suteikė didžiulę malonę ir gailestingumą įsakydamas melstis.

 ————————————————————————————————————–

¹ Kreipiamasi į Pranašą Muhammad (salAllahu aleihi wasalam — lai būna jam Viešpaties palaima ir ramybė).

² Vienas iš pranašo (salAllahu aleihi wasalam) kompanjonų.

Garbė Dievui, visų pasaulių Valdovui, malda ir taika Jo paskutiniam Pranašui ir Pasiuntiniui.

Žinok (lai Allah tau būna malonus), kad mes turime išmokti keturis dalykus:

 

Pirmas: Žinojimas, kuris susideda iš pažinimo Allah, Jo Pranašo ir islamo religijos su įrodymais.

Antras: Veiksmai pagal šias žinias.

Trečias: Kvietimas į tai.

Ketvirtas: Kantrybė, iškilus sunkumams šioje srityje.… Įdomu? Skaityti toliau..

Ajos[1] Al Birr tafsyras[2]

 

Aja Al Birr – tai suros[3] Al Baqara 177 eilutė. Joje sutalpinta didžiulė išmintis, apimanti nutarimus ir teisingą tikėjimą. Ši eilutė akcentuoja teisingą, nuoširdų ir tikrą pamaldumą (dievobaimingumą) ir teisingumą. Tikrasis religijos tikslas yra skatinti dievobaimingumą ir teisingumą:

 

﴿لَّيْسَ الْبِرَّ أَن تُوَلُّواْ وُجُوهَكُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ وَلَـكِنَّ الْبِرَّ مَنْ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الاٌّخِرِ وَالْمَلَـئِكَةِ وَالْكِتَـبِ وَالنَّبِيِّينَ وَءَاتَى الْمَالَ عَلَى حُبِّهِ ذَوِى الْقُرْبَى وَالْيَتَـمَى وَالْمَسَـكِينَ وَابْنَ السَّبِيلِ وَالسَّآئِلِينَ وَفِي الرِّقَابِ وَأَقَامَ الصَّلَوةَ وَءَاتَى الزَّكَوةَ وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَـهَدُواْ وَالصَّابِرِينَ فِى الْبَأْسَآءِ والضَّرَّاءِ وَحِينَ الْبَأْسِ أُولَـئِكَ… Įdomu? Skaityti toliau..

Asalam aleikum wa rahmatulahi wa barakatuhu

Lai Allah ramybė, gailestingumas ir palaima būna su jumis

Noriu pasidalinti prieš šimtą metų verstu straipsniu, inšaAllah. Svarbi tema – širk – nuodėmė, kurios Viešpats neatleis.

Žmogžudystė, išprievartavimas, smurtas prieš vaikus, genocidas – visa tai yra baisūs nusikaltimai, vykstantys šiuo metu pasaulyje. Daugelis gali pamanyti, kad tai – sunkiausi nusižengimai, kokie tik gali būti. Bet yra viena piktadarystė, kuri persveria visas minėtas nuodėmes kartu sudėjus, tai – širk.… Įdomu? Skaityti toliau..

Comments closed.