Pranašas (tebūnie jam Allah taika ir palaima) yra pasakęs, kad jokiu kitu metų laiku geri darbai nėra taip mėgstami Allah swt, kaip pirmosiomis aštuoniomis Dhul Hidža dienomis.

Yra Suna pasninkauti pirmas aštuonias mėnesio dienas, iki pat al-Arafa dienos (tiems, kas nedaro Hadž,Suna pasninkauti ir per al-Arafą).

Pranašas (tebūnie jam Allah taika ir palaima) yra pasakęs: "Pasninkas al-Arafa dieną panaikina dviejų metų noudėmes: praėjusių ir ateinančių (…)." (Bukhari ir Tirmidi)

Pranašo (tebūnie jam Allah taika ir palaima) žmona Hafsa perdavė: "Keturių dalykų Pranašas niekada nepraleisdavo: pasninko per Ašurą, al-Arafą, per tris kiekvieno mėnesio dienas ir Suna rakatų prieš Fadžr." (Muslim)

`Abd Allah ibn Mas`ud pareiškė: Pranašas (tebūnie jam Allah taika ir palaima) pasakė: "Nėra tokių dienų metuose, kuomet geri darbai yra labiau vertinami negu per tas dešimt dienų (Dhul Hidža). Tada kažkas paklausė: Nei Džihadas dėl Allah? Pranašas (tebūnie jam Allah taika ir palaima) atsakė: Nei Džihadas dėl Allah."

Rimantė

 

Garbė Dievui, visų pasaulių Valdovui, malda ir taika Jo paskutiniam Pranašui ir Pasiuntiniui.

Žinok (lai Allah tau būna malonus), kad mes turime išmokti keturis dalykus:

 

Pirmas: Žinojimas, kuris susideda iš pažinimo Allah, Jo Pranašo ir islamo religijos su įrodymais.

Antras: Veiksmai pagal šias žinias.

Trečias: Kvietimas į tai.

Ketvirtas: Kantrybė, iškilus sunkumams šioje srityje.… Įdomu? Skaityti toliau..

Ajos[1] Al Birr tafsyras[2]

 

Aja Al Birr – tai suros[3] Al Baqara 177 eilutė. Joje sutalpinta didžiulė išmintis, apimanti nutarimus ir teisingą tikėjimą. Ši eilutė akcentuoja teisingą, nuoširdų ir tikrą pamaldumą (dievobaimingumą) ir teisingumą. Tikrasis religijos tikslas yra skatinti dievobaimingumą ir teisingumą:

 

﴿لَّيْسَ الْبِرَّ أَن تُوَلُّواْ وُجُوهَكُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَالْمَغْرِبِ وَلَـكِنَّ الْبِرَّ مَنْ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الاٌّخِرِ وَالْمَلَـئِكَةِ وَالْكِتَـبِ وَالنَّبِيِّينَ وَءَاتَى الْمَالَ عَلَى حُبِّهِ ذَوِى الْقُرْبَى وَالْيَتَـمَى وَالْمَسَـكِينَ وَابْنَ السَّبِيلِ وَالسَّآئِلِينَ وَفِي الرِّقَابِ وَأَقَامَ الصَّلَوةَ وَءَاتَى الزَّكَوةَ وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَـهَدُواْ وَالصَّابِرِينَ فِى الْبَأْسَآءِ والضَّرَّاءِ وَحِينَ الْبَأْسِ أُولَـئِكَ… Įdomu? Skaityti toliau..

Asalam aleikum wa rahmatulahi wa barakatuhu

Lai Allah ramybė, gailestingumas ir palaima būna su jumis

Noriu pasidalinti prieš šimtą metų verstu straipsniu, inšaAllah. Svarbi tema – širk – nuodėmė, kurios Viešpats neatleis.

Žmogžudystė, išprievartavimas, smurtas prieš vaikus, genocidas – visa tai yra baisūs nusikaltimai, vykstantys šiuo metu pasaulyje. Daugelis gali pamanyti, kad tai – sunkiausi nusižengimai, kokie tik gali būti. Bet yra viena piktadarystė, kuri persveria visas minėtas nuodėmes kartu sudėjus, tai – širk.… Įdomu? Skaityti toliau..

Comments closed.