[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - Įspūdžiai iš Hadž

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 42 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
  Spausdinti

Re: Įspūdžiai iš Hadž
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 25 Lap 2010, 17:16 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

buvo be galo miela skaityti apie ispudzius is Hajj, mashaallah. Alhamdulillah kad nepaluzot ir ishtveret visus ritualus ir sugebejot atlikti, as ziuriu kad cia reikia dar ir fizinio pasiringimo, manau vyro pagalba buvo be galo reikalinga ir naudinga! Amin i visas tavo dua'.
Nuotraukos nuostabios ir graziai shviecia naujasis bigbendas , mashallah

"Отвратительная и опасная ошибка — принимать то, что люди говорят друг о друге, а потом строить на этом основании любовь либо ненависть, похвалу или порицание. Сколько из-за этой ошибки произошло такого, что закончилось сожалением. И как часто люди распространяют о других то, что не имеет никакого отношения к действительности. Разумный человек обязан проверять и удостоверяться, выжидать и не спешить. Таким путём можно увидеть религию человека, его выдержку и разум."(Шейх ‘Абду-р-Рахман ас-Саади)

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 27 Lap 2010, 00:36 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Kai siekiame Dievo malones,tai ir jegu Jis mums suteikia iveikti visus sunkumus ;)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 28 Lap 2010, 22:45 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

..pradedu ilgetis Sventos Vietos :(

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 14 Sau 2012, 12:50 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Assalamu Aleykum wa Rahmatullahi wa Barakatuhu,

Norėčiau pradėti savo pasakojimą apie įsimintiniausią gyvenimo kelionę- Hadžą. Ilgai dėliojau tekstą savo galvoje, neturėdama techninių galimybių jo užrašyti ir dabar jis jau šiek tiek kitoks, nei kad būtų buvęs praėjus savaitei nuo kelionės. kai kuriuos dalykus jau vertinu kitaip. Bet tai natūralu.

Šis tekstas nebus adaptuotas nemusulmonams, tai yra, aš naudosiu įprastus arabiškus posakius ir terminus, pernelyg neaiškindama, ką jie reiškia, o taipogi, nesismulkinsiu pasakodama apie Hadž ritualus ir jų prasmę... Bet esu atvira klausimams ir mielai paaiškinsiu kiekvienam, kuris teirausis.

Džeddah

Atskridome su vyru į Džeddos oro uosto Hadž terminalą jau keletą dienų sirgdami, karščiuodami, nelabai tepadedant turimiems vaistams.

Nors kelionę užsisakėme per agentūrą, buvome grupės dalis, tačiau keliavome vienudu, turėjome individualų maršrutą, nes reikėjo dukrelę palikti vyro giminėms Egipte. Tai pridėjo papildomų rūpesčių, deja, kitaip negalėjome.

Išėję iš oro uosto terminalo, pradėjome ieškoti transporto- autobuso, taxi- į Mediną, kur turėjome prisijungti prie grupės. Mūsų šokui, išgirdome, kad jokio transporto į Mediną nėra, viskas skirta keliaujantiems į Meką. Telieka lėktuvas, bet jo bilietų kaina mums buvo sunkiai įkandama, o juk reikėjo pagalvoti ir apie tai, kad Saudijoj dar būsime 14dienų... Blaškėmės po oro uostą ieškodami išeities, ginčydamiesi su tais, kurie atsakingi, ir šiaip smalsuoliais, kurie dėjosi atsakingais- kad mes privalome nukakti iki Medinos ir kad skrydis- mums visiškai netinkanti išeitis. Saudijos karštis, taip pat ir mūsų sergančių kūnų temperatūra labai alino. Oro uostas- milžiniškas. Žmonių- begalės. Norėjos verkti, nelabai suvokiau, kas dedasi- nejaugi mūsų kelionė čia ir baigsis?? Atsirado viltis, kad vis tik bus suveiktas autobusas. Mums pasakė, prie kurio langelio eiti susimokėti. Mes taip ir padarėme. Deja, autobusas neatsirado. Galų gale teko įsigyti lėktuvo bilietus. Ačiū Dievui turėjome pakankamai pinigų. Nors liko grašiai. (Tiesa, nuvykus į Mediną, agentūra mums dalį išlaidų kompensavo.) Tuomet nusprendėme susirasti vietą poilsiui, prigulėmė. Savijauta nekokia, aš jau vos prakalbu ir prakvėpuoju, temperatūra jau 38,8... Suprantu, kad reikia eiti į medicinos centrą. tenai man pamatavo pulsą, pagal kurį nusprendė, kad jokio karščiavimo pas mane nėra (??!!), bet iš mano nupasakotų simptomų man reikalingi antibiotikai. Dar duoda vaistų nuo to ir nuo ano (jau nebelabai pamenu), o aš galvoju sau, kad vis tiek aš jų negersiu, atiduosiu vyrui, kad sugertų. Išėjau iš gydytojo visa nusiminusi. Bet pernelyg pavargusi, kad liūdėčiau. Vėlgi, įsitaisėme ilsėtis. Mažas nukrypimas: tuo metu suvokiau, kad sergu, bet kad labai sirgau, supratau tik grįžusi į Egiptą, pasakysiu kodėl: grįžusi pamačiau, kad dukrytės paracetamolio buteliukas praimtas ir pusė sugerta, paminėjau vyrui apie tai ir nusistebėjau, kodėl mums nepranešė, kad dukra sirgo ir jai reikėjo vaistų; o jis į mane pažiūrėjo ir sako "negi tu neprisimeni,kad kai buvom Džedos oro uoste mums skambino iš Egipto ir sakė, kad Asiya karščiuoja ir kad neva aš dar instruktavau, kaip duoti vaistus...." Kai jis man tai papasakojo, vos iš koto neišvirtau- nieko aš neprisimenu, nei kaip jie skambino, nei kaip aš kažką aiškinau... Matyt gerai sukarščiavus buvau, alhamdullillah

Džeddos oro uoste praleidome 18valandų.... Po kurių išskridome į Mediną.

Medina

Pirmas dalykas, kurį pamatėme, išvažiavus iš Medinos oro uosto buvo Uhud kalnas. Sakoma, kad kiekvienas musulmonas turi jausti šiltus jausmus šiai vietai... Tikriausiai būtent šiuo momentu pajaučiau, kad esu istorinėj žemėj, kurior realiai vaikščiojo iškiliausios mūsų religijos asmenybės... SubhanAllah.

Atvykus į viešbutį maloniai nustebome, kad gavome atskirą kambarį- Dievas mums atsiuntė palengvinimą. Sergant tikrai norėjosi ramybės ir privatumo. Vis dar svirduliavome, tačiau skubėjome susiruošti maldai Medinos Al Haram mečetėje, malda kurioje verta 1000 kartų daugiau, nei bet kur kitur... Viešbutis visai netoliese, bet kelias į jį mums, dviems klipatėlėms, varginantis. Oras toks sausas, kad vis išėjus į lauką iškart užkimdavau, o nosis taip išsausėdavo, jog bijojau paliesti, kad neprapliūptų kraujais. Daug kas sako, kad Medinoje, nepaisant karščio, neprakaituojama. Būtent dėl oro sausumo. Mano vyras irgi neprakaitavo. Savęs aš kažkaip neužfiksavau Pirmoji malda mečetėje ypatinga, emocionali... Norisi verkti ir darosi be galo gėda dėl savęs, tokios nuodėmingos...

Kitą dieną grupės vadovai šeykhai suorganizavo išvyką į istorines vietas. Važiavom ir mes. Pirmiausia nuvykom paragauti kupranugario pieno, tada- ant Uhud kalno, taip pat vyrai aplankė ir tenai esančias kapines, kur ilsisi per Uhud mūšį žuvę Sahabiai. Tada vykome į Quba mečetę- seniausią Pasaulyje mečetę, tenai pasimeldėm 2rakatus nafl maldos, kurių "svoris" prilygsta Umrai. Dar buvo planuose aplankyti dviejų Kiblų mečetę (tai mečetė, kurioje buvo pranešta, kad pasikeitė Kibla ir besimeldžiantys, būtami ruku pozicijoj pasisuko į Mekos pusę), Džin mečetę, kur Pranašas sal Allahu aleyhi wa salam bendravo su džinais ir dar ten kažką, bet Dievo valia mes nespėjome, kuo aš asmeniškai džiaugiuosi, nes tų vietų lankymas nėra iš sunnos.

Dar vienas svarbus momentas, tai malda Rawda al Šarifa- t.y. autentiškoj Pranašo sal Allahu aleyhi wassalam mečetėj. Kaip žinia, Visa didelė Al Haram tais laikais nestovėjo, mečetė buvo tris kartus praplėsta. Bet ta pati pačiausia vieta yra vadinama Rawda al Šarifa ir joje yra Pranašo sal Allahu aleyhi wassalam kapas, taip pat Abu Bakro ir Umar.

Ši vieta yra visada labai gausi žmonių, labai sunku tenai patekti, o norisi be galo- ir ne vien tik už didžiulį atpildą dviejų nafl rakatų joje.

Dėl savo savijautos, stengiausi nutaikyti momentą, kada Rawda al Šarifa mažiausiai pripildyta sesių. Taigi, nuėjome tenai vidurnaktį. Kad išvengti spūsčių, prižiūrėtojos dalino seseris į grupes pagal šalis. Aišku, Lietuvos niekas nežinojo, tad pirma nusiuntė į Afrikos būrelį, o po to pasodino su turkėm ir serbėm.

Mūsų grupė ėjo pati paskutinė- buvo jau gerokai po 1val nakties... Pačių vartų į kapus moterų dalyje nesimato, taip yra dėl to, kad moterims lankyti kapų nepatartina. Bet pojūčio, kad esi išskirtinėje vietoje tai nei kiek nesumažina. Pamenu, ėjau ir žiūrėjau į grindis, akimis laukiau žalio kilimo (jis patiestas Rawda al Šarifa, o šiaip visa Al Haram yra patiesta raudonais kilimais). Kai tik dešinė koja užlipo ant žaliojo- suieškojau lopynėlį erdvės maldai ir pratrūkau. Nepamirštamas momentas. pasimeldus, išskubėjau lauk- reikia duoti ir kitoms sesėms galimybę pasimelsti... Alhamdullillah.

Dar trumpai užsiminsiu, kad šiaip esu mėgėja stebėti žmones, tad ir kelionėje likau ištikima šiam įpročiui. Daug pamačiau- nuo, deja, širk, iki pasigėrėjimo... Deja deja, labai daug žmonių sąmoningai ar nesąmoningai daro nemažai grubių klaidų. Lai Allah swt mums visiems būna gailestingas... Kartais pamąstau, kad visos piligrimų ligos, įskaitant ir mūsų pačių, (o sergančių ten vos ne kas antras) yra ne šiaip sau. matyt, mes tiek griekų turime, kad vien Hadž jų panaikinti negali... Arba, Allah swt taip nori mus apvalyti nuo visų Hadže daromų klaidų, kad neišvažiuotume iš tenais tuščiom rankom. Allahu Alim. Bet apie tai- vėliau, inšaAllah.

Medinoje praleidome tris nuostabias dienas, stebėjome kasdien vis labiau prisipildančią Al Haram mečetę ir... po truputį sveikome Alhamdullillahi Rabil Alamin.

Ketvirtos dienos rytą pajudėjome link Mekos. 450km distanciją įveikėme per 16valandų autobusu.

Meka

Iškeliavome į Meką apie 10val ryto, o atvykome tiktai prieš pat kitos dienos Fadžr. Dar pakeliuj sustojome apsivilkti ihramų bei įeiti į ihram būseną Umrai. Mes darėme Hadž Tamattu, kada atliekama Umra, tada iš ihram būsenos pilnai išeinama ir vėl į ją įeinama atskirai Hadžui.

Nepatogi kelionė be galo išvargino, bet šiurpuliukai po odą jau bėgiojo, ypač garsiai sakant (moterys tyliai) du'ą Labbaik Allahumma Labbaik... Kai pagaliau pasiekėme viešbutį, buvome be jėgų, bet pamatę, kad dalis mūsų grupės ruošiasi važiuoti Umrai, nusprendėme prie jų prisijungti ir ilsėtis sugrįžus. Suabejojome, ar vėliau pabusime, jei nueisime miegoti dabar...

Susėdę į autobusiuką artėjome prie Al Haram, prie Kaabos... Po trumpo instruktažo, kaip laikytis būryje, kaip ir kur susitikti pasiklydus it t.t. įžengėme į Al Haram, pasimeldėme 2 nafl rakatus ir Fadžr. O tada nuėjome link Kaabos atlikti Tawaf (apėjimą 7kartus aplink Kaabą). Iš jaudulio verkiau, mačiau, kad jaudinosi ir kiti grupės broliai bei sesės. Mekos Al Haram pasirodė tokia mažytė, netalpi... Iš foto ir video atrodė erdvesnė... O štai pati Kaaba mano nuostabai buvo didesnė, nei numaniau. SubhanAllah. Pabandėme priartėti prie juodojo akmens, bet buvome per silpni, be to, pamatėme, kad be stumdymosi to padaryti neįmanoma, tad šios minties atsisakėme. Mačiau, kaip kai kurie tikintieji bučiavo Kaabos sienas, trynė į ją rankas, skruostus, kepurėles... Buvo labai liūdna ir gaila dėl tokio elgesio. Lai Viešpats jiems parodo teisingą kelią... Po Tawaf yra atliekami du Nafl rakatai už Abraomo aleyhi salam stulpo. Vėlgi, mačiau, kaip tą stulpą bučiavo iš mylavo- net neįsivaizduoju, iš kur toks elgesys- kas žmones to moko, skatina taip daryti?.. Astagfirullah. Pasimeldus, atsigėrėme zamzam ir nuėjome atlikti sa'i- ritualo, atkartojančio Abraomo aleyhi salam žmonos Hadžar desperatišką bėgimą nuo kalvos ant kalvos ieškant vandens ir maisto sau ir savo verkiančiam kūdikiui Ismalilui aleyhi salam. Vėlgi, labai emocionali patirtis, ypač, kai įsivazduoji Hadžar bėgančią per dykumos smėlį, be oro kondicionierių ir kitų patogumų, kuriuos turi šių dienų piligrimai. SubhanAllah. Atlikus sa'i susitikome su grupe. Plaukus kirpomės viešbuty ir šitaip išėjome iš ihram būsenos.

Viešbuty m i e g o j o m. Atgavinėjom jėgas... Taipogi pagaliau pamačiau mūsų grupės seses, pradėjome pažindintis. mašaAllah, labai visos skirtingos, įdomios. Pastebėjau, kad grupėse iš nemusulmoniškų šalių piligrimai yra jaunesni, kai kurie vis ne paaugliai, o iš musulmoniškų- gana daug garbingo amžiaus, jaunimo beveik nėra. Buvo dar viena konvertitė mūsų grupėj, ispanė. Buvo labai įdomu su ja bendrauti. Jos mama taip pat atsivertė į islamą mašaAllah. Vakarais viešbuty darydavom sesių ratelius, skaitydavom Koraną, prasivesdavom pamokėlę.

Na ir pagaliau atėjo Dzul Hidža mėnesio 8dienos išvakarės ir mes, vėl apsirengėme savo ihramus ir išsiruošėme į Miną, kur ir prasidėjo mūsų Hadž.

MINA

Į Miną atvykome po Iša. Nors sunna yra pajudėti po Fadžr, tačiau vardan saugumo, tam, kad išvengti spūsčių, Saudijos Hadž organizatoriai autobusus siunčia labai iš anksto. Distancija netolima- apie 15-20 minučių ir mes jau "palapinių miestely". Atvykstame į savąją, įsikuriame nakčiai ir kolektyviai užmiegame. pabundame nuo Adzan, bet dar ne Fadžr, o naktinei maldai. Palapinė pustuštė, nes kai kurios sesės jau išėjusios padaryti wudu. Mūsų palapinėje, t.y. moterų dalyje kaip tik atėjas šeykhas ir užsilipęs ant kėdės taiso užuolaidą-praskyrimą tarp sesių ir brolių.

Kas atsitiko toliau, nelengva rašyti, nelengva prisiminti. Net ir dabar oda šiurpsta prisiminus.

Netikėtai išgirstame šiurpų garsą- iškreiptą žmogaus- ne žmogaus balsą, nei tai aimaną, nei tai dejonę- labai garsų ir bjaurų. Visos pašokome, visi miegai išsilakstė... tas garsas sklido iš kito palapinės galo, nei kad aš buvau įsitaisiusi. Atsisukusi pamačiau, kaip šeykhas staigiai nušoko nuo kėdės ir pribėgo prie vienos sesers, kuri gulėjo ant savo gulto, blaškėsi ir dejavo nesavu balsu. "AAAAAAAA, OOOOOO!!!!!..." šaukė ji... ar tai ne ji, bet kažkas joje... girdėjosi ir žodžiai "NO NO NO I DON'T WANT TO LEAVE THIS BODY!!!" (nene, aš nenoriu palikti šito kūno!) Sesės, buvusios šalia, paklodėm padarė uždangą, kad kitos moterys per daug nestresuotų ir mes jau nieko nematėm, tik tegirdėjom aimanas šlykštaus balso, o taip pat šeikhą recituojantį koraną ir kaip jis jai vis suduoda ranka per jos kūną. išgirdome ir brolius už užuolaidos, kurie nesupratę, kas darosi, prašė moterų "nešurmuliuoti taip garsiai ir leisti susikaupti maldai". Na o mes visos automatiškai recitavome Ayat al Kursi ir tris paskutines Korano suras apsisaugojimui. Viskas tęsėsi apie 5minutes. Sesuo nurimo, šeykhas išėjo, pasimeldėm fadžr su džamaa. bet visų sesių mintyse, tikiu, tebuvo viena- "mūsų palapinėja buvo, o gal vis dar yra džinas".

Žinot, jei aš kada praeity pamiršdavau ar patingėdavau rytais vakarais daryti apsaugos Azkar, tai dabar, po tokios pamokos, to nebepamirštu... SubhanAllah...

Ta sesuo Mekoje gyveno kartu su manim vienam kambary. Labai geros širdies, linksma, maloni jauna sesuo mašaAllah, atvykusi į Hadž su savo vyru... Vėliau ji man prasitarė, kad tai nenauja problema ir džinas jau kurį laiką "su ja". Va, net į Hadž atkeliavo... Lai Allah swt padeda jai išsivaduoti. Amin.

Šioje vietoje noriu paminėti, kad nors religiškai aš tikiu džinais, jų egzistavimu ir tuo, kad kartais jie apsėda žmones, tačiau esu kartu ir labai skeptiška ir racionali, bei neskubu patikėti kiekvienu pasakojimu ar video... Šį kartą neturėjau pasirinkimo, tikėti, ar ne- aš buvau fakto liudininke.

Po fadžr mes pasakėme garsiai intenciją Hadžui (tai vienintelė intencija, kurią reikia ištarti balsu) ir tapome tikrų tikriausiais Hadž piligrimais, turėjome laikytis griežtų taisyklių- nepadaryti nei vienos nuodėmės, nenužudyti nei vieno gyvūno (net uodo ar musės), su niekuo nesusipykti, nesusiginčyti, neturėti lytinių santykių, nekirpti, netrumpinti plaukų bei nagų.

Pirmoji Hadž diena Minoje praėjo ramiai, nekantriai laukiant rytdienos- Al Arafa. Maldos yra trumpinamos kaip keliautojų ir papildomai jokių salat neatliekama, išskyrus, kas nori naktį meldžiasi Tahadžiūd. O šiaip visas laikas skiriamas du'a, dhikr, Koranui...

Palapinių miestelis išties palengvina piligrimų dalią- yra oro kondicionieriai, galima minkštai atsigulti alhamdullillah. Žinoma, vis tiek karšta, tvanku, nepatogu, daug kas serga, daug kam virškinimo bėdos nuo neįprasto, nesubalansuoto maisto (negali pasirinkti), bet skųstis negali.

.....................

Dukrytei skambindavom kasdien. Šnekindavom ją, dainuodavom jai. Man sakė, kad ji kasdien pirštuku baksnojo į delniuką, kaip kad aš ją mokiusi "virė virė košę" žaisti... taip pat ir "katu katu katutes".. mašaAllah. Be dukros buvo labai sunku- nerealiai, tačiau Dievas juk viską palengvina. Ir iš tiesų, nepraliejau nei vienos ilgesio ašaros... Džedoje dėkojau Dievui, kad ji ne su manimi ir negaliu jos užkrėsti.. O ir toliau, viso Hadž metu supratau, kad tai ne vieta vaikams, o ypač mažiukams. Piligrimai labai nuvargę, griūna miegoti vos progai pasitaikius, o turint vaikų juk ilsiesi, kai jie ilsisi... Palapinėse visai nėra vietos- kur jie ropotų, vaikščiotų, žaistų? Kaip jiems paruošti maistelį? Užtikrinti kokybišką miegą? Apsaugoti nuo virusų ir bacilų, kuriom serga 2/3 piligrimų? Tai pamačius širdis nurimo, kad kitaip negalėjau. Alhamdullillah.

Ne vieta tenai ir neįgaliems, ypač su vaikščiojimo negale... Autobusai, tualetai (t.y. tupyklos), šaligatviai ir t.t.- visiškai nepritaikyti vežimėliams. Aš pamąsčiau, kad prisiimti atsakomybę Hadže globoti neįgalųjį gali tik tiek kurie niekada tenai nebuvę ir net neįsivaizduoja, kaip tai yra sunku. O kai atvažiuoji, tai jau nėra kur dėtis, reikia kažkaip tvarkytis. Lai Viešpats jiems atlygina, amin. Iš kitos pusės, vežimėlių vairuotijai- ralistai visiškai nepaiso aplinkinių.. Net Al Haram viršutiniuose aukštuose, kur tarp kitų žmonių tawaf atlieka ir žmonės vežimėliuose, matosi ant grindinio kraujo klanai nuo pervažiuotų sužeistų galūnių. Patikėkit, jie nežiūri, ar ten nėščioji, ar ten senukas eina priešais ir nespėja pasitraukti... Beje, ir nėščiosioms ten ne vieta. Bent jau toms, kurių pilvukai jau solidūs. Viena sesuo pateko į spūstį ir vežimėlio rankena jai bedė tiesiai į papilvę... sugrįžusi ji man sakė, kad tuo momentu pagalvojo, o jei vietoj jos ten būtų nėščioji?..

Arafa

Išaušo Dhul Hidža mėnesio 9oji diena, Al Arafa- visų piligrimų svajonė ir Hadž kulminacija. Diena, kada piligrimai gali tikėtis visų nuodėmių nuplovimo, jei tokia Allah swt valia. Šią dieną pasaulio musulmonai pasninkauja, na o piligrimai keliauja į al Arafa- tai ne tik kalnas, bet ir visa papėdė, slėnis. Tenai isikūrėme palapinėse. Maldos trumpinamos ir apjungiamos, kad būtų daugiau laiko skirta du'a du'a du'a, taubai ir istighfar, Koranui ir dhikr. Šią dieną bandome prisiminti visus, ką pažįstame ir prašyti Viešpačio visko, ko tik širdis geidžia. Taip pat, šią dieną atgailaujame dėl visų nuodėmių, didelių ir mažų.

Tą dieną buvo labai karšta, iš pat ryto susėdome palapinėje papusryčiauti, eilinį kartą užsuko ir išmaldos prašinėtojai (tipiškai afrikietė moteris ir 1-2vaikai). Šiaip išmaldos duoti tokiems prašinėtojams nevalia, bet savo sausainių davinį duodu vaikui. Į ką vaiko motina man atsako : "money money..." (pinigų, pinigų). Graudu ir liūdna.

Išmaldos prašytojų iš Afrikos šalių pilna. Mums pasakojo, kad toks jų biznis... Jų pervežėjai gauna pusę jų pajamų. Daugiausia atvažiuoja su vaikais. Kai kurie luoši (tiksliau, suluošinti), kai kurie- sumaniai tokiais apsimeta. Duoti jiems išmaldos- tai reiškia remti tą sistemą, tą užburtą ratą, kai vaikas užauga prašinėtoju, remti vaikų suluošinimus....

Ištvermingesni eina ant Al Arafa kalvos, man net minties apie tai nekilo. Mano vyras nuėjo pasimelsti Džumą į Nemira mečetę, paklausyti khutbos (tokia sunna). Pasigailėjo. Pateko į spūstį pačiame saulės įkarštyje, minia nunešė neaiškia kryptimi, pasiklydo, grįžo į palapinę po gerų 3valandų. Net ir aš jau buvau besiruošianti ieškoti (ar ne kvailelė??).

Pakeliui į tualetą praeinu ir kitas palapines, daug kur matau vyrus, išsinešusius plastmasinius stalus ir kėdes laukan, susėdusius palapinės pavėsy ir traukiančius dūmą... (rūkymas- nuodėmė...) Tetrūksta kortų ar domino- pagalvoju...

Artėja Maghrib- dienos pabaiga ir mes su vis didėjančiu jauduliu padidinam du'a bei dhikr, gaila širdy, kad ši diena baiginėjasi....

Po Maghrib yra sunna pajudėti link Muzdalifos- slėnio, kur visi piligrimai po atviru dangumi suguls nakties poilsiui. Tiesa, autobuso sulaukiame tiktai po Iša.

Atskiros temos tikriausiai reikia Hadžo transportui. Tai didelė fitna peštynėms. Broliai skuba į autobusą pirmiau sesių, užima sėdimas vietas, prašomi nesistoja, kelia skandalus, kiti šalia savęs pasideda tašes, bet neužleidžia vietos garbaus amžiaus musulmonei... Wallahi, jei Hadže nebūtų prievolės nesikyvirčyti, nesiginčyti, tai masinė piligrimystė pavirstų į masines peštynes. Visa minia sustotų, nejudėtų ir kibtų vieni kitiems į gerkles. Patikėkit, labai daug kartų reikia nuryti nuoskaudas, kai kas apkumsčiuoja, apmindo, grubiai pastumia ar apšaukia, ar paprasčiausiai nejautriai pasielgia. Pavyzdžiui, kartą auobuse, kuriame tradiciškai dauguma vyrų sėdėjo, o moterim teko stovėti, paprašėme vieno jaunuolio užleisti vietą 60metų moteriškei, ji turėjo problemų su nugara. Šis atsakė: "ne, neužleisiu, nes jei aš atsistosiu, tai busiu apsuptas moterų".... Vis tik yra didelė hikma moterims į Hadžą keliauti su maghram...

Muzdalifa

Muzdalifa- tai vieta tarp Minos ir Arafa, kurioje piligrimai praleidžia naktį po atviru dangumi bei surenka pirmuosius akmenis kitos dienos Džamaratui. Atvykę pasimeldžiame apjungtas Maghrib ir Iša (Iša sutrumpinta) ir išsitiesiame ant maldos kilimėlių miegoti. Kiti protingesni, nei mes- turi miegmaišius. Apsiklojame vyro ihramais. Aš dar ausų kamštukus įsikišu Atsikeliu Fadžr maldai ir labai noriu į wc. Vyras praneša žinią, kad tualetuose dingo vanduo... Nueinu- tenai padėtis baisi... Galite įsivaizduoti, tiek žmonių... Vos neapsiverkiu, man labai reikia į wc... O į tas kabinas, pilnas (...) aš net įžengti negaliu. Pagaliau ties vienom durim radau stovint eilutę moterų. Darau prielaidą, kad gal ten padėtis geresnė. Vyras nupirko butelį vandens. Šiap taip susitvarkau... Wudu nedarau, atlieku tayammum...

susibūriuojam grupėmis laukti atobuso atgal į Miną. Rodos, pagaliau atvyksta mūsiškis. Tačiau, o Dieve, mums iš už nugarų lyg skėriai atūžia grupė afrkiečių ir per minutę per duris, per langus, visiškai okupuoja mūsų autobusą! Jų neįmanoma išprašyti gražiuoju, vairuotojui nieko kito nelieka, kaip tik išvažiuoti... O mes liekame laukti toliau. Vėliau mūsų grupės šeykhas pasakojo, kad toks elgesys musulmonų iš tų kraštų yra tipiškas, jie atvažiuoja nesusimokėję už transportą ir vienintelė galimybė kur nors patekti yra va šitaip okupuoti, nebent, aišku, jie gali eiti visur pėstute, bet juk niekam nesinori

Eid ul Adha

Išmiegojus Muzdalifoj išaušo Dhul Hidža 10oji- Eid al Adha. Iš Minos pėstute patraukėme į Džamarat atlikti rami (t.y. link betoninių stulpų užmėtyti juos akmenikais). Šią dieną iš trijų Džamaratų užmėtomas vienas. Kelio apie 3,5-4km. Einam lėtai, judam su minia, nesustodami recituojame Hadž du'a Labbaik Allahumma Labbaik.. Spaudžia širdį, nes po Džamarato jau šios du'a neberecituojame, tad ateina jausmas, kad kelionė po truputį artėja prie pabaigos...

Džamaratas šiais laikais padarytas maksimaliai saugus mašaAllah. Žmonių nemažai, bet įmanoma prisiartinti prie stulpo ir tai padaryti pakankamai saugiai. pavojingiausia atlikus rami atsisukti veidu į minią, kad išeitum iš jos, nes tuo metu atsuki veidą į visus Džamarato link skriejančius akmenukus. Protingiausia susigūžti, užsirengti veidą rankomis ir saugiai pasišalinti.

Atlikę rami, džiugios nuotaikos patraukiame į viešbutį pasikirpti plaukų (vyrai- nusiskusti galvas plikai) ir taip dalinai išeiti iš ihram būsenos. Vyrai gali nusirišti savo paklodes ir vilkėti įprastais rūbasi.

Dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių, viešbutyje labai užtrukom ir nebebuvo laiko važiuoti į Al Haram atlikti tawaf aplink Kaabą. Mums sakė, kad mečetė buvo tokia pilna, kad vienu momentu vartai buvo uždaryti saugumo sumetimais.

Apie 7val vakaro patraukėme į Miną autobusu. Paprastai ši distancija užtrunka 20min. Deja, tą kartą buvo tokios spūstys, kad 23,50val mes vis dar buvome ne Minoje. Priminsiu, kad egzistuoja taisyklė praleisti Minoje minimum dvi, geriausiai tris naktis po Eid ul Adha, o visiems, kas to nepadaro, reikia paskersti gyvulį kaip išpirką. Taigi 23.50val visi išsigandome, kad Minos nepasieksime laiku, išlipome iš autobuso tęsti kelionės pėstute- autobusas jau valanda, kaip nepajudėjo iš vietos. Šis mūsų žingsnins buvo visiškai neorganizuotas. Grupė netrukus išsisklaidė ir mudu su vyru likome dviese. Kur yra mūsų palapinė Minoje žinojom "maždaug". Patekome į lėtai judančią minią, į spūstį. Tuo metu pamačiau vidutinio amžiaus sesę iš mūsų grupės, ji keliavo be maghram. Pamenu jos išsigandusias akis. Ištiesiau jai ranką, mes susikibom ir viena kitos nebepaleidom. Vienu metu pajautėm, kad žmonės keliom kryptim, tai labai stabdė bei kimšo minią. Minos riba buvo 10metrų prieš mus, deja, mes tikrai jos nekirtome prieš vidurnaktį. bet tuo metu tegalvojome, kaip neuždusti minioje, akimirkai išsigandau,kad tai paskutinė mano gyvenimo diena.. darėm daug du'a.. Su Dievo pagalba pavyko išlaviruoti į šoną, o iš tei- į priekį ir po 10min jau ėjome laisvai plačia autostrada, alhamdullillah. palapinę irgi suradome lengvai, nes vyras prisiminė pavadinimą mečetės, kuri buvo arti mūsų apsistojimo vietos, tenai jis meldėsi džummą.

Pasiekėme Miną išvargę,nežinodami, ar ta padarėme laiku.. Kritome miegoti. Beje, likusi grupės dalis į palapinę grįži už 1-2val, su jais ir grupės šeykhai.

Rytojaus dieną šeykhai nieko nesakė apie jokią išpirką... tai inšaAllah gal ir nereikėjo...

Išaušo pirmoji diena Minoje po Eid ul Adha. Šiandienos ritualas- apmetyti tris Džamaratus akmenukais, kiekvieną po 7 akmenukus. Išeiname su vyru pasivaikščioti ir akmenukų rinkti. dar pasiprašau vyro, kad nupirktų man vaisių, nes virškinimas jau visai stringa ir nuo tos dienos pagrinde vaisiais ir maitinausi. Iš viso po Hadžo grįžau palengvėjusi 4kilogramais.

Man labai patiko Džamarato patirtis. Kai kurie klaidingai galvoja, kad tais akmenukais mes užmėtome Šėtoną. Iš tiesų, ten jokio Šėtono nėra, tad nei spjaudytis, nei keiktis, nei batų tenai mesti nereikia Rami tikslas- dhikr, Dievo prisiminimas. Sulig kiekvieno akmenuko metimu mes sakome Allahu Akbar, o po kiekvieno Džamarato (išskyrus trečiąjį) mes sustojame padaryti du'ą- kokias tik nori ir kiek nori. Tai ypatingas jausmas.

Nesijaučiau sveika, tad nusprendžiame nebelikti Minoj 3joms dienoms, o isvažiuoti 2ąją, taip pat kitos dienos rami už mane atlieka vyras. Aš praleidžiu visą dieną Minoje begulinėdama. Kraujavimas sustoja. Vakare aš prisijungiu prie vyro viešbutyje...

Gaila, kad teko sutrumpinti buvimą Minoje, iš kitos pusės džiaugiamės, kad pagaliau galėsime susikoncentruoti maldoms Al Haram mešetėje šalia Kaabos.

Kitos dienos ankstų rytą, o po Fadžr, atliekame Tawaf al Ifada, atliekame sa'i ir mūsų Hadž yra baigtas... Alhamdullillahi Rabil Allahmin.

O Allah, priimk mūsų Hadž, mūsų pastangas, atleisk už mūsų klaidas, apvalyk mus nuo nuodėmių, suteik mums šansą grįžti į šventąją žemę, suteik galimybę mirti musulmonais ir prisikelti su teisingaisiais, įduokm mums mūsų knygą į dešinę ranką, leisk mums atsigerti iš Kawthar numalšinti Teismo Dienos karščio troškulį, apdovanokm mus Al Firdaus. Mus ir mūsų artimuosiusm. Allahumma amin ya Rabb!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Mekoj prabuvome dar 5 dienas, važiavome melstis į Al Haram kasdien, taip pat skyrėme laiko (o gal jį iššvaistėme?) dovanoms, lauktuvėms pirkti, bei sau šį tą atsiminimui įsigyti. Pati ieškojau kokios nors konservatyvesmės aprangos, khimarų, nikabų, įsivaizdavau, kad tenai bus iš kokybiškesnės nedžiagos, įdomesnių kirpimų... Deja deja, apart įprastų blizgučių nieko neradau, khimarų išvis nei vieno neradome... manau, kad vietiniai arabai važiuoja apsipirkti į kitus molus, ne tuos, kurie artimiausi turistams.. O turistams pasiūla- pigus kinietiškas kičas... Teko pavargti, kad rastum šį tą originalesnio, geresnės kokybės... Mano patarimas važiuojantiems- nevarkite su dovanomis... Perspėkite gimines ir draugus, kad geriau tą laiką skirsite maldoms už juos... nes tie pirkimai labai išvargina ir daug laiko atima, brangaus laiko.

Paskutinę dieną atliekame atsisveikinimo Tawaf ir susiruošiame į oro uostą. Vyras graudinasi. Man irgi liūdna. Bet nekantrauju pamatyti dukrelę.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Kelionė atgal buvo sklandesnė, bet užtruko ilgiau, nei planavome. Lėktuvas vėlavo. Tiksliau, ne lėktuvas, o oro uosto darbuotojai dirbo lėtai ir atsainiai. Kol nuvykome namo, dukrelė jau miegojo. Pamačiusi ją, negalėjau patikėti, kiek ji paaugo... Tuo metu ji pabudo ir stipriai mane apkabino dar ir dar kartą, tuo momentu apsidžiaugiau, kad ji mane atsiminė! Deja, vos tik jos "auklė" prisiartino, ji tučtuojau pasiprašė pas ją ant rankų. Mūsų svečiai užsibuvo ilgiau nei parą ir visą tą laiką dukra pas mane nelabai teėjo. Man tai drąskė širdį ir viduj savanaudiškai tenorėjau, kad visi greičiau išvažiuotų ir liktume tik mūsų šeima, kad vėl galėtume kurtis santykius... Tuo metu pagalvojau, kad niekada nebeatgausiu ryšio su dukra, pagalvojau, kad ji patyrė traumą, kai mes išvažiavome, pamanė, kad jos tėvai ją suvisam paliko, o mes teesame geri dėdė ir teta kurie dabar ja rūpinsis. Tačiau diena iš dienos ji artėjo prie mūsų ir trečią naktį ji jau miegojo man ant krūtinės, kaip kūdikystėj, mane apsikabinusi, o aš alpau iš laimės. Alhamdullillah wa Allahu Akbar!!!!!!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Tai toks štai mano Hadž pasakojimas. Pasilieku teisę dar papildyti, jei ką prisiminsiu :-)

Gal ką išgąsdins sunkumai ir kliūtys, bet nepamirškime, kad Hadž- tai ne poilsinė kelionė. Čia nes turime tikėtis testų bei fitnos, kad gautume neįkainomą dovaną- nuodėmių nuplovimą inšaAllah...

Drąsiai klauskite, jei kas neaišku, inšaAllah.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 14 Sau 2012, 21:07 
Moderator
Vartotojo avataras

Asalam aleikum, kiek is viso laiko prabuvote saudo arabijoj? ir ar teko ka nors girdeti apie tuos kam dingo pasai? man neiseina is galvos vis tie zmogeliai...

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 14 Sau 2012, 21:11 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Waleykum Assalam,

Saudo Arabijoj prabuvome 15dienų, įskaitant skrydžių dienas.

O pasai atsirado, kelias dienas pavėlavę, bendražygiai prisigungė prie mūsų alhamdullillah :-)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 14 Sau 2012, 22:09 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Sese o kodel kai skirste pagal grupes jie neprijunge taves su sesem is Anglijos? Jus gi keliavot is Anglijos ar is Lietuvos?

"Отвратительная и опасная ошибка — принимать то, что люди говорят друг о друге, а потом строить на этом основании любовь либо ненависть, похвалу или порицание. Сколько из-за этой ошибки произошло такого, что закончилось сожалением. И как часто люди распространяют о других то, что не имеет никакого отношения к действительности. Разумный человек обязан проверять и удостоверяться, выжидать и не спешить. Таким путём можно увидеть религию человека, его выдержку и разум."(Шейх ‘Абду-р-Рахман ас-Саади)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 14 Sau 2012, 22:20 
Moderator
Vartotojo avataras

ogi todel kad niekas nezinojo, kas ta lietuva ir kur ji randasi :))

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 14 Sau 2012, 22:25 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Man vyras pasakojo apie jo seneles hadza, kad anksciau niekas is anksto neuzsakineavo vietu, bilietu. Zmones paprasciausia pasiruoshdavo kaip galedavo ir pirmyn. Ji keliavo is Alzyro per Turkija, is Turkijos buvo laivas kuris plauke i Saudija, tad kas pirmas ateis ir nusipirks bilieta ir ilips i ta laiva tas ir nuplauks. Tad jo senele per ta laukima buvo uzmigus, ir sapne ji pamate pranasha saws kuris sauke jai: skube, skubek. Ji atsibudo ir is karto pradejo skubeti i laiva ir jos nuostabai kai ji ilipo po jos daugiau niekas negalejo ilipti. Laivas buvo pilnas. Jis pradejo judet, pilnas busimu piligrimu atlikti hadza, o uz borto liko kita dalis , kur ju noras atlikti hadza neishsipilde ir ju akys buvo pilnos asharu...Sukreciantis vaizdas...subchana llah

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 14 Sau 2012, 22:46 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Mes keliavome iš Anglijos. Bet kai manęs klausia "kokia tautybė, iš kur" tai taip ir atsakau... Kažkaip net mintis nekilo sakyti, kad esu iš Anglijos, hmm... Va kitoms sesėms bus geras patarimas :-)

SubhanAllah, UmmNafissa, koks pasakojimas!

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 42 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Veikia ant phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007