[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - Padrąsinimas melstis

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 14 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

Padrąsinimas melstis
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 18 Gru 2010, 12:20 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Atsiprašau, kad savavališkai sugalvojau paskelbti dar vieną naują temą šiame skyrelyje :) Iki galo su visomis taisyklėmis dar nesu susipažinusi, tad, jeigu darau kažką negerai, prašau mane pataisyti ir patarti. Didžiajai daliai sesių malda yra savaime suprantamas dalykas. Bet tikiu, kad yra ir sesių, kurios sunkiai dorojasi su šia ibada, tačiau galbūt joms šiek tiek nedrąsu apie tai užsiminti. O galbūt jos bijo būti teisiamos? Priežastis nesvarbi. Tiesiog manau, kad labai svarbu kalbėtis apie maldas tam, kad su laiku jos išties taptų neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. O taip pat ir tam, kad melstis mums patiktų. Tad labai norėčiau, kad šiame skyrelyje būtų kalbama apie ORĄ, VANDENĮ ir MALDAS, be kurių galėtume užtrokšti.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Re: Padrąsinimas melstis
StandartinėParašytas: 18 Gru 2010, 14:44 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

assalamu Alleikum

gera tema, sese Erika. As asmeniskai pradejau praktikuoti praejus metams po islamo priemimo, buvo nelengva, bet alhamdulillah iveikiau save. Sunkiausia buvo pakeisti mastymo buda ir viso ko suvokima, taciau, zinoma, pirmas dalykas nuo kurio turetume pradeti yra malda, nes malda yra musu vaistas, gydantis nuo blogu ydu, stabdantis nuo blogu veiksmu, neleidziantis nukrypti nuo teisingo kelio, alhamdulillah

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 18 Gru 2010, 17:53 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Assalamy Aleykum, sese Erika,

Svarbiausia kiekvienąkart kuriant temą pradėti nuo atsiprašymo, tada tikrai niekas nepyks dėl "savivaliavimo" :lol: :lol: :lol:

Na, o jei rimtai- tai svarbi ir naudinga tema.

Man maldos irgi nebuvo lengvas dalykas. Iš pradžių tai taip, nes buvo ta islamo priėmimo euforija, kai norėjosi ir buvo ūpo viską daryt, bet ilgainiui tas ūpas seko. Iš pradžių buvau dar labai nedrąsi ką ir kaip reikia daryti, tad kiekvieną kartą aptikusi kokią klaidą mane tai veikdavo destruktyviai. Melstis mokiausi grynai iš interneto, kaip supratau, taip- o supratau, pasirodo, toli gražu ne taip, kaip reikia :oops: Ir melsdavausi ne laiku (nes kažkur forume paskaičiau, kad kažkuris musulmonas visas dienos maldas atsimeldžia prieš miegą, nu tai ir aš taip :oops: ), ir neatkreipiau dėmesio, kaip sėdima maldoje, ar kaip judinamas pirštas ir t.t. ir pan. Ir kiekviena atrasta klaidelė mane nusodindavo ir numušdavo tą ūą, galvodavau apie save, kaip apie nevykėlę ir nemokšą.

Vėliau, pasiskaičiusi apie tą maldos saldumą, kurį besimelsdami jaučia Muminai nusivyliau, kad aš jo nejaučiu, tai, matyt, nesu gera muslima ir t.t. Laukiau aš jo laukiau ir niekaip nesulaukiau- vėlgi, tas labai numušdavo norą melstis.

Taigi, kaip matote, daug visinių kovų buvo manyje, kas liečia salat.. Alhamdullillah..

Kaip ten bebūtų, svarbiausia yra tęsti ir nenutraukti. InšaAllah.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 18 Gru 2010, 18:10 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Walaikum assalam,

Man panašūs jausmai būdavo, akip ir Rimantei... Tik klaidos neveikdavo taip destruktyviai, alhamdolillah.

Man sunkiausia buvo dėl to, kad buvau informuota mesltis ir fard ir sunah... del to buvo tikrai labai sunku... :( Bet po ilgu galinejimusi su savimi, viena ryta pasiryzau ir pasakiau sau, akd pasaulis griūs, bet as maldos nepraleisiu, emiau reguliariai melstsi ir po labai trumpo laiko supratau, akd tai mano dalis. Tiesiog ateina laikas ir jau širdis šaukia, alhamdolillah. Aš netgi tai pavadinčiau geru įpročiu, subhanALLAH.

Vat Rimantė labai gerą dalyką pasakė apie tą atsimeldimą prieš miegą. Syki man teko apturėti labai didelį ginčą dėl to, nes aš sakiau, akd taip negalima, o kitas asmuo net mėlynas rėkė, kad galima... Tikrai nesuprantu iš kur traukia tokius dalykus, nes qaza ne tas pats, kas atlikta malda laiku. Allahu Alim.

I am so very glad that I am a Muslim. Islam is my life. Islam is the beat of my heart. Islam is the blood that courses through my veins. Islam is my strength. Islam is my life so wonderful and beautiful. Without Islam, I am nothing and should Allah ever turn His magnificent face from me I could not survive.

O Allah! let my heart have light, and my sight have light, and my hearing (senses) have light, and let me have light on my right, and let me have light on my left, and let me have light above me, and have light under me, and have light in front of me, and have light behind me; and let me have light.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 18 Gru 2010, 19:04 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Labai džiaugiuosi, kad atsiliepėte į mano paskelbtą temą. Alhamdulillah. Aš irgi norėčiau pasidalinti savo mintimis, kurias sudėjau į trumpą esė "Apie mane ir apie mus visas".

Pažvelgiu į savo dešinę, kurioje viena miela sesė pasimeldžia privalomą maldą ir tučtuojau imasi naujų apeigų, neprivalomų mūsų kūnui, bet gyvybiškai svarbių mūsų sielai, ramiam nusiteikimui ir begaliniam ryžtui, bylojančiam apie tai, jog ši diena bus ypatinga, dvasinga, nuostabi ir daug žadanti. Pažvelgiu į kairę ir pamatau dar vieną sesę, kuri savo širdį mūsų visų Kūrėjui atvėrė visai neseniai. Ji klūpo prieš Jį, kupina meilės, atsidavimo ir tyro pasitikėjimo. Kuo ilgiau ji klūpo, tuo saugesnė ji jaučiasi. Kodėl gi aš tokia silpna? Negi vien aš? Galbūt rytdiena bus kitokia...

Rytojus.

Pažvelgiu į savo dešinę, kurioje viena miela sesė pasimeldžia privalomą maldą ir tučtuojau imasi naujų apeigų, neprivalomų mūsų kūnui, bet gyvybiškai svarbių mūsų sielai, ramiam nusiteikimui ir begaliniam ryžtui, bylojančiam apie tai, jog ši diena bus ypatinga, dvasinga, nuostabi ir daug žadanti. Pažvelgiu į kairę...

Ne vieną iš mūsų gali užklupti tokios mintys. Ir tokioje situacijoje svarbu nenusivilti savimi. To never give up. Svarbu žinoti ir prisiminti, kad AŠ NESU VIENA.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 18 Gru 2010, 19:16 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Assalam oalaikum,

Sese, Tu nesi viena :)

Su tavimi ir mumis visais yra ALLAH Subhana wa Tala ir mes, tie, kurie eina ta pačia kryptimi, inshaALLAH wa Tala.

Mūsų Pranašas (saw) yra pasakęs, kad tikintieji yra kaip vieno pastato plytos, paremiančios viena kitą.

I am so very glad that I am a Muslim. Islam is my life. Islam is the beat of my heart. Islam is the blood that courses through my veins. Islam is my strength. Islam is my life so wonderful and beautiful. Without Islam, I am nothing and should Allah ever turn His magnificent face from me I could not survive.

O Allah! let my heart have light, and my sight have light, and my hearing (senses) have light, and let me have light on my right, and let me have light on my left, and let me have light above me, and have light under me, and have light in front of me, and have light behind me; and let me have light.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 18 Gru 2010, 19:30 
Moderator
Vartotojo avataras

Asalam aleikum, kaip gržiai parašyta, kaip tikros rašytojos mashallah ;)
Kam sunku yra melstis visus penkis kartus, manau, svarbiausia prarasti vilties, kad kada nors tai bus lengva, ir aišku bandyti tai daryti. Manau kuo didesnė viltis, tuo daugiau noro melstis ;) Aš kol kas pati jokios palaimos nejaučiu melsdamasi, ir abejoju ar greit pajausiu, per daug klaidų dar darau, kartais nė negaliu prisiminti, ar atlikau vieną ar kitą veiksmą, tada tenka pradėt nuo pradžios, jei tos klaidos "užglaistymui" neužtenka papildomų sujud. Na bet kol kas ūpo nepraradau melstis alhamdulilah

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 18 Gru 2010, 23:13 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Salam maleykum,
Erikut,labai graziai parasiai...
man buvo didelis isbandymas,nes vos priemus islama ir pradejus melstis, po poros savaiciu,teko isvykti i LT.Atejus maldos metui,jauciausi seip sau,nes privalejau ja atlikti,tad pareiskiau,kad man reikia pasimelsti ir uzdarius duris pradejau malda.Tik po to paaiskinau,kame reikalas :) zinoma,nustebinau zmones,taciau vidui dziaugiausi pati savimi,kad turejau jegu,tai iveikti.Aisku,isgirdau visko....

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 30 Gru 2010, 16:54 
Patikima sesė

wa alaykum salam!Gera tema ,sese,be to daug siame forume yra geru temu ir begales minciu kyla,pasiskaicius,tai padeda stiprinti ir tikejima ir gerinti maldas.Kaip ten sakoma kad: genialumas -paprastume ;) .taip ir maldoje manau,man asmeniskai buna gera melstis,kai isigilinu i maldos zodzius,ten juk yras viskas pasakyta,ka reikia jausti meldziantis.as vis dar skaitau pasirasius,kai kurias maldos dalis,bet turiu salia vertima,kad geriau pajausciau ka sakau.man dar padeda laiku pasimelsti,kaipagalvoju o i ka as iskeisiu malda,jei ja atidesiu:i valgio daryma,i pasivaiksciojima po parduotuve,ar pokalbi su drauge,juk tai galesiu padaryti ir po to arba suskubsiu speti iki maldos laiko.kas man svarbiau ar Allah ar dar kazkas?..nugalejus save istikruju buna geras jausmas,o suklydus,reiketu pagalvoti,ka supratau darydama klaidas,juk ir tai is Allah,tai kelias pazinti save geriau,galimybe pamastyti,inshaallah :) Allah yra Visazinantis ir verciausias slo vinimo. p.s.dar laiku pasimelsti padeda laikrodzio nesiojimas :lol: ;)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 24 Sau 2011, 18:03 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Assalam aleykum! :)
kad nebijotum melstis(blogai), reikia superinio maldos aprašymo su absoliučiai visais paaiškinimais(vertimais iš arabų į lietuvių). Aš asmeniškai ir pati bijojau melstis, nes atrodo žinai kaip, bet NEAIŠKUMŲ iš tiesų kyla, pavyzdžiui aš seniau nesupratau tokio dalyko kaip " 4sunnah dalys ir po jų einančios 4fard dalys, o tada dar dvi sunnah" kas neseniai priėmę islamą iš kur gali žinot kas pvz. yra sunnah(neprivalomi (rakatai) ) ir fard(privalomi (rakatai) ) nežinodamas šių žodžių reikšmės? :) O dabar aš suprantu kas yra kas maldoje, alhamdulillah :). Tad nebijokime melstis ir juolab klausi, nes menkutė informacija gali būti svarbi inshaAllah
P.S. Kas nežino: malda(salat/ namaz) susidaro iš atitinkamo skaičiaus rakatų. ;)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 14 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume