[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - Abu Sofiano susitikimas su Bizantijos imperatoriumi

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Abu Sofiano susitikimas su Bizantijos imperatoriumi
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 19 Bir 2012, 13:14 
Patikima sesė

salam alaykum,

Noriu pasidalinti su jumis pasakojimu apie tai,kaip Bizantijos imperatorius priėmė žinią apie islamą.

sahih Bukhari 1 knyga, 6 hadisas

malonaus skaitymo inšaAllah

Perduota per Abdullah bin Abas:

Abu Sofian bin Harb pasakojo man ,kad Heraklijus(past.Bizantijos imperatorius,arba kitaip vadinamas Iraklijus 1-asis, valdes nuo 610 iki 641 metu) atsiuntė pasiuntinį pas jį,kai jis lydėjo Kuraišių karavaną.Jie užsiiminėjo prekybos bizniu Šame(past.bendras Sirijos,Palestinos,Libano ir Jordanijos pavadinimas),tuo metu,kai Allah Pasiuntinys buvo sudaręs paliaubas su Abu Sofian ir Kuraišių stabmeldžiais.

(past.kalbama apie paliaubas kurios buvo sudarytos 10-imčiai dienų,628 m.tarp Kuraišių ir musulmonų.Abu Sofiano buvimas Šame žymimas 628 arba 629 metais.pats Abu Sofianas buvo aršus Pranašo priešas iki 630 metų,pakol pats priėmė islamą.Pranašas buvo vedęs jo dukterį Ramlia.Abu Sofiano sūnus-Muavija Ibn Abu Sofian,tapo Omejidų dinastijos pradininku Sirijoje ir valdė kalifatą nuo 661 m. iki 668 metų.)

Abu Sofian ir jo kompanjonai nuvyko pas Heraklijų į Ilją(past.senas Jeruzalės pavadinimas,arabiškai vadinama Al Kuds).Taigi,Heraklijus sušaukė visus asmenis, užimančius aukščiausias pareigas Bizantijoje.
Pašaukęs savo vertėją,jis paklausė jų:
”Kas iš taviškių yra labiausiai artimas žmogui,kuris tvirtina esąs Pranašas?"
Abu Sofian atsakė:
“ Iš šios grupės ,aš esu artimiausias jam ”
Tada Heraklijus tarė:
" Atveskite ji arčiau manęs,o jo draugus pastatykite už jo nugaros."

Abu Sofian pasakė,jog Heraklijus liepė savo vertėjui pasakyti mano kompanjonams,kad jis nori užduoti man keletą klausimų dėl to žmogaus(Pranašo) ir jeigu aš kalbėsiu ne tiesą,mano kompanjonai paprieštaraus man.
Abu Sofian pridėjo
“ Prisiekiu Allah!Jeigu man bebūtų buvę gėda,jog jie vėliau papasakos apie mano melą,tai tikrai būčiau pasakęs netiesą."
Pirmas klausimas,kurio jis manęs paklausė buvo:
“ Kokia yra jo kilmė ,jūsų tarpe?”
Aš atsakiau:
”Jis priklauso kilniai šeimai tarp mūsų”
Heraklijus toliau paklausė:
“Ar kas nors iš jūsų(past.turima galvoje visus Kuraišius) yra kada nors teigęs tą patį(kad jis yra Pranašas)prieš jį?”
Aš atsakiau:
”Ne”
Heraklijus paklausė:
”Ar buvo valdovais,kas nors iš jo protėvių?”
Aš atsakiau:
“Ne”
Heraklijus paklausė:
”Ar ji seka kilnieji ar praščiokai?”
Aš atsakiau:
”Prasčiokai yra tie,kurie jį seka.”
Jis paklausė:
”Ar jo pasekėjų skaičius didėja ar mažeja ?”
Aš atsakiau:
” Didėja”
Tada jis vėl paklausė:
”Ar kas nors tarp tų,kurie priėmė jo religiją tapo nepatenkintu ir atsisakė tos religijos vėliau?”
Aš atsakiau:
”Ne”
Heraklijus paklausė:
”Ar kada nors esat jį apkaltinę melu,prieš tai,kai jis pareiškė esąs Pranašas?”
Aš atsakiau :
”Ne”
Heraklijus paklausė:
”Ar jis laužo savo pažadus( t.y ar jis yra klastingas)?”
Aš atsakiau:
”Ne,bet mes dabar esame sudarę paliaubas su juo ir nežinome ką jis darys toliau.”Aš negalėjau rasti progos pasakyti,ką nors prieš jį ,išskyrus tai,ką pasakiau.
Heraklijus paklausė:
” Ar jums tenka su juo kariauti ?”
Aš atsakiau:
”Taip.”
Tada jis paklausė:
”Ir kuo baigiasi jūsų mūšiai?
Aš atsakiau:
”Kartais laimėdavo jis ir kartais mes.”
Heraklijus pasakė:
”Ką jis liepia jums daryti?”
Aš pasakiau:
”Jis liepia mums garbinti tik Allah vienintelį,sako kad,Allah yra vienas ir negarbinti nieko kito išskyrus Jį,liepia atsisakyti mums nuo visko,ką mūsų protėviai yra pasakę.Jis liepia mums melstis ir sakyti tiesą,būti skaistiems ir palaikyti gerus santykius su savo pažystamais ir giminaičiais.”

Heraklijus paprašė vertėjo perduoti man sekanti:

"Aš paklausiau tavęs apie jo šeimą ir tu atsakei,jog jis priklauso kilniai šeimai.Iš tikrųjų, visi buvę Pranašai yra kilę iš kilnių šeimų .

Aš paklausiau,tavęs ar buvo kas nors kitas iš jūsų,kuris teigtų tokį dalyką,tavo atsakymas buvo neigiamas.Jeigu atsakymas būtų buvęs teigiamas,aš bučiau pagalvojęs,kad tas vyras seka,prieš jį buvusio protėvio pareiškimą.

Tada aš paklausiau tavęs,ar buvo kas nors iš jo protėvių valdovais.Tavo atsakymas buvo neigiams ir jeigų jis būtų buvęs teigiamas,aš būčiau pagalvojęs,kad tas vyras nori susigrąžinti savo protėvių karalystę.

Aš toliau paklausiau,ar jis buvo kada nors apkaltintas melu,prieš tai, kai jis ėmė kalbėt apie tai,ką dabar kalba ir tavo atsakymas buvo neigiamas.Taigi,man tapo aišku,jog tas,kuris nešmeižia žmonių,niekada nešmeiš ir Allah.

Aš tada paklausiau tavęs ar jį seka kilmingi ar prasti žmonės.Tu atsakei,kad tai yra prasčiokai,kurie jį seka.Ir iš tikrųjų,visi Pranašai buvo sekami šios žmonių klasės.

Tada aš paklausiau tavęs,ar jo sekėjų skaičius didėja ar mažeja.Tu atsakei,kad jie didėja,ir iš tikrųjų,tai yra tikro tikėjimo kelias,pakol tai nepasiekia tobulybės.

Toliau aš paklausiau tavęs,ar buvo kas nors,kas po jo religijos priėmimo,nusiviltų ir atmestų jo religiją.Tavo atsakymas buvo neigiamas ir iš tikrųjų,tai yra ženklas tikro tikėjimo,kai jis persmelkia širdis.

Aš paklausiau,ar jam nebūdingas klastingumas.Tu atsakei neigiamai ir tai tiesa,nes Pranašai niekada nesielgia klastingai.

Tada aš paklausiau,ką jis liepė jums daryti.Tu atsakei,kad jis liepė garbinti Allah ir tik vieną Allah, negarbinti nieko kito išskyrus Jį, uždraudė jums garbinti stabus ir liepia melstis,kalbėti tiesą ir būti skaisčiu.

Jeigu tai,ką tu pasakei yra tiesa,tai jis labai greitai užims šią vietą po mano kojų ir aš žinojau tai(iš šventraščių),kad jis pasirodys,bet aš nežinojau,kad jis bus vienas iš jūsų ir jeigu aš galėčiau, aš pasistengčiau su juo susitikti,o jeigu susitikčiau,tai tikrai nuplaučiau jam kojas(past.turima omenį,kaip pagarbos ženklą).

Tada Heraklijus paprašė laiško parašyto Pranašo,kurį pristatytė Dihyja, Busros gubernatoriui,o tas perdavė jį perskaityti Heraklijui.

Laiško turinys buvo sekantis:

“Vardan Allah Gailestingojo,Maloningojo.Šis laiškas yra nuo Mohamedo,Allah vergo ir Jo Pasiuntinio,Heraklijui,Bizantijos valdovui.Taika tam,kas seka teisingu keliu.
Iš tiesų, aš kviečiu tave priimti Islamą.Priimk jį ir tu išsigelbėsi ir Allah apdovanos tave dvigubai.Jeigu tu atsisakysi,tai tau bus užkrauta nuodėmių našta,kurias atliks tavo pavaldiniai.(past.turima omenį,kad žmonės seks blogu savo valdovo pavyzdžiu).Aš tau pasakysiu tai,ką sako Allah:

"Sakyk: "O Rašto savininkai(turima galvoje žydus ir krikščionis.) Susitarkime dėl žodžio, vienodo mums ir jums,kad negarbinsim nieko kito tik Allah ir nepriskirsime jam partnerių garbindami Jį ir nelaikysime vieni kitų viešpačiais, lygiais Allah.Ir jeigu jie atsisakys sakyk: Liudykite,kad mes esam tie, kurie yra atsidavę Allah.(past.Koranas 3:64)

Abu Sofian tesė:

” Kai Heraklijus pabaigė skaityti laišką,salėje kilo triukšmas ir pasigirdo šauksmai,o mus tada išvedė iš ten.Po to,aš pasakiau savo draugams:
" Ibn-Abu-Kabša tapo toks garsus,kad netgi Bizantijos imperatorius jo bijo."
"Nuo tada aš pradėjau tikėti,jog jis (Pranašas)bus nugalėtojas netolimoje ateityje ir ko pasekoje aš pats priimiau islamą."

( pastaba:kitaip tariant " Abu Kabša sūnus",nors Abu Kabša nebuvo Pranašo tėvas,taip vadino jo žindyvės tėvą ar vieną iš jo protėvių.Tokį kreipinį vartojo iš nepagarbos Pranašui.Šiuo atveju Abu Sofian. )

Šio hadiso perdavėjęs pridėjo:

”Ibn An Natur buvo Iljos (Jeruzalė)gubernatorius,o Heraklijus buvo Šamo(past.žiūrėti teksto pradžioje paaiškinimą) krikščionių vyskupas.Ibn An Natur pranešė,jog vieną kartą, Heraklijui viešint Jeruzalėj,jis atsikėlė ryte labai liūdnos nuotaikos.Vienas iš jo dvasininkų paklausė jo, kodėl jis yra tokios nuotaikos.

Ibn An Natur pasakė,jog Heraklijus buvo pranašautojas ir astrologas.

Heraklijus atsakė į jų klausimą:

“Naktį,kai aš stebėjau žvaigždes,mačiau jog tų,kurie praktikuoja apipjaustymą,vadas tapo užkariautoju.Aš noriu sužinoti,kas iš žmonių praktikuoja apipjaustymą."
Jam atsakė:

" Niekas išskyrus žydus,bet jie neturėtų tau kelti nerimo.Išsiūsk paliepimus į tavo karalystės miestus,kad tenai užmuštu visus žydus.!"

Pakol jie diskutavo apie tai, atvyko pasiuntinys, atsiūstas nuo Hasanitų kunigaikščio(past. arabų vasalas priklausęs Bizantijai.Čia kalbama konkrečiai apie Al Haris Ibn Abu Šimr )kuris perdavė žinias nuo Allah Pasiuntinio, Heraklijui.Išklausęs žinias,Heraklijus liepė savo žmonėms eiti ir pažiurėti ar Hasano pasiuntinys yra apipjaustytas.Žmonės po apžiūrėjimo,atsakė jam,kad jis buvo apipjaustytas.Tada Heraklijus ėmė jį klausinėti apie arabus.Pasiuntinys atsakė:

”Arabai taip pat praktikuoja apipjaustymą.”

Išgirdęs tai,Heraklijus pasakė,jog dabar tapo aiškų,kad valdžia priklausys jiems(t.y arabams) .Po to, Heraklijus parašė laišką savo draugui į Rumyja(Sirijos miestas),kuris kaip ir Heraklijus buvo išsimokslinęs ir į išvyko Hims (Sirijos miestas) ir liko jame tol,pakol negavo atsakymo nuo savo draugo,kuris sutiko su jo nuomone apie Pranašo atsiradimą ir su faktu,jog jis buvo Pranašas.

Tada Heraklijus sušaukė visus Bizantijos žymius žmones į pasitarimą,savo rūmuose,Hims mieste.Kai jie susirinko,jis liepė uždaryti rūmų vartus.Tada jis išėjo ir tarė jiems:

” O bizantiečiai!Jeigu jūs trokštate sėkmės ir jeigu ieškote teisingo vadovavimo ir norite išlaikyti savo imperiją,tada prisiekite savo ištikimybe šiam Pranašui( past.t.y priimkite islamą)."

Girdėdami tokias Heraklijaus pažiūras,žmonės ėmė bėgti link rūmų vartų,kaip laukiniai asilai,bet rado duris uždarytas.Heraklijus suprato,jog jiems nepriimtini jo žodžiai(past.nenoras priimti islamą ir atsisakyti savo tikėjimo) ir praradęs viltį ,kad jie priims islamą,jis liepė juos atvesti atgal į auditoriją.
Kai juos atvedė,jis atsisuko į juos ir tarė:

"Iš tikrųjų aš jums tai pasakiau tik dėl to,kad patikrinčiau jūsų tikėjimo tvirtumą ir dabar aš tuo įsitikinau."
Ir tada jie nusilenkė Heraklijui iki žemės,kad jis liktu jais patenkintas ir tai buvo paskutinis dalykas,kas siejo Herakliju su islamu.

Paskutinį kartą redagavo Selma 21 Bir 2012, 07:53. Iš viso redaguota 1 kartą.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Re: Abu Sofiano susitikimas su Bizantijos imperatoriumi
StandartinėParašytas: 19 Bir 2012, 14:03 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

As salamu alejkum, subhanaAllah,kaip baisu. Kaip supratau, jis itykejo pranasu ir neisdriso priimti islamo. Te apsaugo mus Allah. Turiu viena apastebejima, kiek prisimenu libija nepatenka as sham greiciau livanas :-)

al maidah 3

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 19 Bir 2012, 18:05 
Patikima sesė

Umm Jumana,aš nelabai supratau kodėl Libija nepatenkinta?Ar tai kad reikia sakyti Livija,o ne Libija,o ar tai, jog ji nepriklausė Šam teritorijai?

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 19 Bir 2012, 18:15 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Umm jumana sake kad nepatenka, o ne nepatenkinta :))

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 19 Bir 2012, 22:40 
Patikima sesė

Nu aišku :)supratau:)))išvada,mažiau prie kompiuterio reik man sėdėt,kaip matot nebeperskaitau:)

Ačiū umm Jumana už pataisymą:)
Pataisiau:)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume