[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - Pranašas Adomas (as) ir jo žmona Hawa (Ieva)

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
  Spausdinti

Pranašas Adomas (as) ir jo žmona Hawa (Ieva)
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 25 Lap 2010, 00:08 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Assalam oalaikum wa Rehmatulahey wa Barakatuhu,

Pamaniau, jog reikia prisiminti mūsų istorijos pradžią, tad nusprendžiau pamėginti versti Ibn Kathir knygą pavadinimu "Stories of The Prophets", inshaALLAH.

Pradėsiu nuo pačių šaknų - Adomo bei Ievos sukūrimo, inshaALLAH.

Dauguma Korano vietų buvo nurašytos nuo lietuviškojo jo vertimo. Trumpesnes verčiau pati.

Bismilah

Pranašas Adomas

Pranešimas angelams apie Adomo sukūrimą

ALLAH Aukščiausiasis Korane apreiškė:

“Ir štai tarė tavo Viešpats angelams: “paskirsiu vietininką žemėje.” Jie tarė:”Negi tu paskirsi joje tą, kuris lies kraują ir skleis nedorą, o mes garbinam Tave ir aukštinam.” Viešpats atsakė: “Ištiesų Aš žinau tai, ko jūs nežinote.”

“Ir išmokė ALLAH Adomą visų vardų, o paskui pasiūlė juos angelams tardamas:”Pasakykit man šitų vardus, jeigu esat teisingi.”

Angelai atsakė Viešpačiui:”Šlovė tau. Mes žinome tik tai, ko tu mus išmokei. Tu – Žinantysis, Išmintingasis.”

Viešpats tarė Adomui:”O Adomai, pasakyk jiems jų vardus.” Ir kuomet jis pasakė angelams jų vardus Viešpats pasakė: “Argi Aš jusm nesakiau, akd žinau tai, kas yra palėpta dangui ir žemėj, ir žinau tai, ką jūs atliekate atvirai , ir tai, ką jūs darote paslapčia.”

“Ir štai Mes tarėme angelams: “Nusilenkite Adomui.” Ir jie pakluso. Tik Iblisas atsisakė ir išaukštino save ir pasirodė neteikintis.”

“Ir mes pasakėme, o Adomai, įsikurkite su žmona Rojuje, ir maitinkitė tuo, kuo panorėsite, tik nesiartinkite prie šito medžio, kad nepasirodytumėte neteisingaisiais.”

“Ir privertė juo šėtonas suklupti ties juo ir išvedė juos iš ten, kur jie buvo įsikūrę. Ir Mes tarėme: “Būkite priešai vienas kitam. Jums buvimo ir naudos vieta yra žemė iki tam tikro laiko.”

“Adomas priemė savo Viešpaties žodžius, o Viešpats priemė jo atgailą, nes jis – priimantysis atgailą, Gailestingasis.”

“Mes jiems pasakėme: “Nusileiskite į žemę sykiu. O jeigu iš Manęs ateis koks nors vedimas, tai tiems, kurie laikysis apreiškimo, nebus baimės jiems ir nebus jie nusiminę.”

“O tie, kurie netikėjo ir laikė melu mūsų apreiškimus , jie yra ugniabuviai, jie ten amžinai būva.” (2:30-39)

Taip pat ALLAH subhana wa Tala apreiškė:

“Mes sukūrėme jus ir suteikėme jums formą. Vėliau tarėme angelams: “Nusilenkite Adomui.” – ir nusilenkė jie išskyrus Iblisą; jis nebuvo tarp nusilenkusiųjų.”

“ALLAH paklausė:”kas sulaikė tave nuo įsakymo vykdymo?” Iblisas atsakė:”Aš esu geresnis už jį, nes tu sukūrei mane iš ugnies, o jį – iš molio.”

“Tuomet ALLAH tarė:”išeik iš Rojaus, tau netinka puikuotis čia, tu pasirodei esantis iš niekingųjų.”

“Atidėk mano laiką iki dienos, kada jie bus prikelti.”

“ALLAH tarė: 'Tu esi tarp gavusiųjų atidėjimą.”

“Iblisas atsakė: “Už tai, kad Tu suvedžiojai mane, aš tykosiu jų ir užtversiu jiems Tavo tiesų kelią.”

“Paskui aš ateidinėsiu pas juos ir iš priekio ir iš už nugaros, ir iš dešinės ir iš kairės, ir Tu pamatysi, kad daugelis jų nedėkingi.”

“ALLAH tarė: “Išeik iš Rojaus sugėdintas bei pažemintas. O tuos, kurie pasekė tavim, aš pasiųsiu į pragarą. Aš pripildysiu Pragarą jumis visais.”

“O tu, Adomai, įsikurk su savo žmona Rojuje. Maitinkitės jame kuo geidžiate, bet nesiartinkite prie šito medžio, nes pasirodysite vieni iš Zalimeen (neteisingųjų, blogadarančiųjų)”

„Ir pašnibždėjo jiems šėtonas, kad apnuogintų gėdingas vietas, kurios buvo paslėptos nuo jų, ir tarė: „Uždraudė jums jūsų Viešpats šį medį, tik dėl to, kad jūs netaptumėte angelais ir nebūtumėte amžini.“

Ir prisiekė šėtonas jiems: „Iš tiesų, aš esu jums geras patarėjas.“

Taip išvedė jis žmones savo vilionėmis, o kuomet jie paragavo uždrausto medžio vaisių, pasirodė jiems jų gėdingos vietos ir ėmė jie jas dengtis Rojaus lapais. Ir Pakvietė jų Viešpats sakydamas: „Negi aš neuždraudžiau jums šito medžio ir nesakiau, kad šėtonas jums aiškus priešas?“

Žmonės tarė: „O Viešpatie mūsų, mes nuskriaudėm patys save ir jeigu tu neatleisi mums ir nepasigailėsi mūsų, mes b9sime tarp tų, kurie patyrė nuostolį.“
Viešpats tarė: „Išeikite iš Rojaus ir tapkite priešais vieni kitiems (Ieva, Adomas, šėtonas). Jums žemė yra buvimo vieta ir naudokitės ja nustatytą laiką. Joje jūs gyvensite ir joje jūs mirsite ir iš jos jūs būsite prikelti.“ ( Koranas 7:11-25).

Įsivaizduokime kaip ALLAH Subhana wa Tala nusprendė sukurti Adomą (as). Jis įsakė savo angelams nusilenkti jam. Jis neketino klausti angelų nuomonės ar jų pritarimo, nes Jis yra Visažinantis aukščiau virš visko.

ALLAH Tala Pranešė angelams ketinąs sukurti vietininką žemėje, kuris joje givens, turė vaikų ir provaikaičių, kurie korumpuos ją ir pralies kraują joje. Todėl angelai tarė ALLAH: „Ar Tu ketini sukurti tuos, kurie paskleis nesantaiką ir pralies kraują?“ (Koranas 2:30)

Anot Ibn Qatadah angelai buvo informuoti džinų, kurie gyveno prieš Adomą, apie Adomo sukūrimą ir jo palikuonis. Abdulah Ibn Umar pasakojo, kad džinai gyveno du tūkstančius metų prieš pirmojo žmogaus sukūrimą, jie praliejo kraują ir tuomet ALLAH nusiuntė juos sutriuškinti angelų armiją, kuri nutrenkė ir įkalino prasikaltėlius jūrų gelmėse.

Ibn Abi Hatim pranešė, kad angelai buvo informuoti, jog žmogus paskleis nedorybes žemėje ir pralies joje kraują, taip pat buvo pasakytą,kad nebus nei vieno žmogaus, kuris nebūtų paskleidęs nedorybes ir nebūtų praliejęs kraujo...

ALLAH Tala pranešė ketinąs sukurti Savo vietininką iš molio, Kad Jis jį nulipdys ir įpus į savo kūrinį sielą. Taip pat paminėjo, kad įpūtus žmogui siela, angelai turėsią jam (ALLAH kūriniui) nusilenkti.

Abi Musa al Shaarai perdavė Pranašo (saw) žodžius: „ALLAH sukūrė Adomą (as) iš saujos dulkių, paimtų iš skirtingų žemės vietų, tad Adomo (as) vaikai buvo sukurti pagal minėtų žemių sudėtį/spalvą. Todėl mes turime baltų, raudonų, juodų ir geltonų žmonių mūsų tarpe. Taip pat mes turime gerus ir blogus, atsipalaidavusius ir liudnus/kenčiančius ir tokius kurie yra tarpe jų (maišytus).“ (Sahih Bukhari)

Ibn Masud ir kiti Pranašo (saw) kompanijonai (te būna ALLAH jais patenkintas) pasakojo, kad ALLAH siuntė Gabrielių į žemę parnešti Jam molio. Tuomet žemė tarė: „Aš prašau apsaugos pas ALLAH nuo tavo ketinimo sumažinti mano kiekį ir deformuoti mane.“ Tad Gabrielius grįžo pas ALLAH Subhana wa Tala nepaėmęs to, kas jam buvo liepta. Jis tarė Viešpačiui: „O mano Dieve, žemė prašė Tavęs apsaugoti ją ir jos prašymas buvo išgirstas.“ Tuomet ALLAH siuntė Mikaelį, bet Mikaelis grįžo ir pakartojo tą patį, ką ir Gabrielius. Tada ALLAH nusiuntė mirties angelą į žemę su ta pačia užduotim. Žemė pasakė tą patį, ką buvo sakiusi prieš tai buvusiems angelams. O mirties nagelas atsakė: „ Aš taip pat prašau apsaugos ALLAH nuo grįžimo atgal neįvykdžius paskirtos užduoties.“ Taigi jis paėmė molį nuo žemės veido ir sumaišė jį. Jis neėmė iš vienos vietos. Angelas paėmė balto, raudono, juodo ir geltono molio iš skirtingų žemės sričių.
Jis (Mirties Angelas) grįžo su moliu pas ALLAH. Tuomet Viešpats išminkė molį kol jis tapo lipnus. Ir tarė Jis Aukščiausiasis angelams: „Aš ketinu sukurti žmogų, kuomet aš tai baigsiu ir įpusių jam sielą, kurią Aš sukūriau jam, jūs visi jam nusilenksite.“ (Koranas 38:71-72)

Taigi ALLAH suformavo žmogaus figūrą ir paliko ją molio būsenoje keturiasdešimčiai metų. Angelai vis praeidavo figūrą ir kaskart juos apimdavo baimė dėl to, ką jie matė. Tačiau Iblisas labiausiai už visus bijojo ALLAH kūrinio. Jis vis praeidamas pabelsdavo į Adomo figūrą, kuri skleidė molinio indo garsą. ALLAH mums apreiškė: “ALLAH sukūrė žmogų iš skambančio molio, iš molio kaip keramikinių indų.” (Koranas 55)

Atėjus laikui įpūsti Adomui (as) sielą ALLAH įsakė angelams: „Kuomet Aš įpūsių savo sielą jam, nusilenkite prieš jį (Adomą).“ Viešpats įpūtė sielą į žmogų, ir kuomet ji pasiekė jo galvą, Adomas nusičiaudėjo.“ Angelai tai išgirdę pratarė: „Alhamdolillah (Visa Šlovė ALLAH)“. Adomas pakartojo: „Šlovė ALLAH.“ Viešpats atsakė: „Tavo Viešpats apdovanojo tave Malone.“ Kuomet Adomo siela pasiekė jo akis, jis pamatė Rojaus vaisius. Kai siela pasiekė jo pilvą, Adomas pajuto apetitą maistui. Kai siela pagaliau pasiekė kojas, jis pašoko, norėdamas nusiskinti vaisių nuo medžio. Pagaliau ALLAH tarė: „Žmogus yra sukurtas nekantrus.“ (Koranas 21:37)

Ir tuomet „angelai nusilenkė Adomui, išskyrus Iblisą. Jis atsisakė būtį tarp nusilenkusiųjų.“ (Koranas 15:31-32)

Abu Huraira pranešė Pranašo (saw) žodžius: „ALLAH sukūrė Adomą iš sumaišyto molio, kurį jis paliko tam tikram laikui, kol anas pasidarė lipnus. Tada suformavo figūrą ir paliko ją stovėti iki tol, kol jos skambesys tapo panašus į molinio indo skambesį. Iblis praeidamas pro jį sakydavo: „Tu buvai sukurtas didžiam tikslui.“Kai Allah įpūtė sielą į žmogų, pirma jinai palietė jo akis ir nosį, Adomas nusičiaudėjo. ALLAH Tala tarė: „Te lydi tave Viešpaties malonė, o Adomai. Eik pas tuos angelus ir pasiklausyk, ką jie tau pasakys.“ Taigi Adomas (as) nuėjo ir pasveikino juos. O angelai savo ruožtu jam atsakė: „Te taika, Viešpaties malonė bei palaima lydi tave.“ Aukščiausiasis tarė: „Adomai, tai tavo ir tavo palikuonių pasisveikinimas.“ ( Sahih Bukhari)

(bus daugiau, inshaALLAH)

I am so very glad that I am a Muslim. Islam is my life. Islam is the beat of my heart. Islam is the blood that courses through my veins. Islam is my strength. Islam is my life so wonderful and beautiful. Without Islam, I am nothing and should Allah ever turn His magnificent face from me I could not survive.

O Allah! let my heart have light, and my sight have light, and my hearing (senses) have light, and let me have light on my right, and let me have light on my left, and let me have light above me, and have light under me, and have light in front of me, and have light behind me; and let me have light.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Re: Pranašas Adomas (as) ir jo žmona Hawa (Ieva)
StandartinėParašytas: 25 Lap 2010, 09:31 
Moderator

Jazaki Allah khair, sesut. Labai idomu!

***La ilaha illal-lah wahdahu la sharika lahu, lahu-l-mulk wa lahu-l-hamd wa huwa ‘ala kulli shai’in qadir*** [Niekas neturi teisės būti šlovinamas, išskyrus Allah swt Vienintelį, Kuris neturi partnerių, Jam priklauso Valdžia ir Jam priklauso visi Garbinimai, ir Jis turi Galią visiems dalykams]

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 25 Lap 2010, 12:35 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Wa iyaki, Sese Rūta. :) taip, tikrai labai įdomu. sukelia daug minčių, gerų atradimų, inshaALLAH.

Tęsinys.

Bismilah

Adomo palikuonys išpažįsta ALLAH Subhana wa Tala

ALLAH Aukščiausiasis apreiškė:

„Ir štai tavo Viešpats ištraukė iš Adomo sūnų strėnų jų palikuonis ir privertė juos paliudyti apie Save: „Argi Aš ne jūsų Viešpats?“ Jie tarė: „Taip, mes tai liudijame...“ Ir kad jūs nesakytumėte prikėlimo Doeną: „Mes nepaisėme šito.“

Arba nesakytumėt: „Juk dar anksčiau mūsų tėvai priskirdavo ALLAH partnerius, o mes tik buvome palikuonys po jų. Nejaugi Tu pražudysi mus už tai, ką darė sekantieji melu?“

Taip mes detaliai išaiškiname ženklus (ajas, dalis, įrodymus) galbūt jie atsigręš į tiesą. (Koranas 7:172-174)

Adomo (as) palikuonys deklaravo: “Me sesame liudininkai, kad nėra kito Dievo, išskyrus Tave.”

ALLAH pakėlė jų tėvą Adomą (as), kuris pažvelgė į savo palikuonis ir pamatė dalį jų turtingų, dalį vargšų; vienus gražiai sudėtus, kitus ne, ir tarė: “ O Viešpatie, aš norėčiau, kad Tu juos visus padarytum lygius vienas kitam…” ALLAH atsakė Adomui (as): “Man patinka, kada man jaučiamas dėkingumas.” Ir Adomas (as) pamatė pranašus, šviečiančius tarsi lempos, tarp savo palikuonių.

Pranašo priesaika

ALLAH Aukščiausiasis kalbėjo:

„Prisiminkite, kaip Aš priemiau iš pranašų priesaiką: ir iš tavęs (Muhammad) ir iš Nojaus, Ibrahimo, ir Mozės, ir Isos (jėzaus), Marijos sūnaus. Mes priemėm nesugriaunamą priesaiką iš jų.“ (Koranas 33:7)

Kitoje Ajoje ALLAH Tala komentuoja:

„Tad atgręžk savo veidą į religiją būdamas vienadievis. Tai įgimta savybė, su kuria ALLAH sukūrė žmones. Nėra pakeitimų ALLAH kūryboje – tai teisingas tikėjimas, tačiau daugelis žmonių to nežino.“ (Koranas 30:30)

Panašumas tarp adomo (as) ir Jėzaus (as)

ALLAH Tala Korane tarė: „Ištiesų, Jėzus panašus į Adomą: Allah jį sukūrė iš dulkių, paskui tarė jam: „Būk.“ Ir jis tapo.“ (3:59)

Angelų nusilenkimo Adomui (as) reikšmė

Kai Adomui (as) buvo įpusta siela, jis atmerkė savo aikis ir pamatė prieš save nusilenkusius visus iki vieno angelus, išskyrus vieną būtybę, kuri stovėjo laikydamasi atstumo nuo Adomo (as). Jis nežinojo, kas per būtybė tai buvo, kuri atsisakė nusilenkti prieš pirmąjį žmogų, jis taip pat nežinojo to būvio vardo.Iblisas stovėjo viename būryje su angelais, tačiau jis nebuvo vienas iš jų. Jis buvo džinas, ir manėsi esąs aukštesnė būtybė už angelus. Yra aišku, kad angelų nusilenkimas prieš Adomą (as) nereiškė Adomo (as) garbinimo, nes Vienintelis vertas to yra ALLAH Tala. Šis nusilenkimas reiškė pagarbą, bei ALLAH Įsakymo besąlygišką vykdymą.

ALLAH Tala Korane pasakoja, Ibliso nepaklusimo istoriją:

„Ir štai, tarė tavo Viešpats angelams: „Aš sukursiu iš sauso skambančio molio, įvilkto į pavidalą.“

„O kada Aš jį išlyginsiu ir įpūsiu į jį dvasę, pulkite , jam lenkdamiesi.“

Ir lenkėsi angelai visi kaip vienas, išskyrus Iblisą. Jis atsisakė būti tarp nusilenkusiųjų.

Viešpats tarė: „Iblisai, kas tau yra, kad tu nesi su tais, kurie lenkiasi?“

Iblisas atsakė: „Aš nesilenksiu žmogui, kurį Tu sukūrei iš sauso, skambančio molio, įvilkto į pavidalą.“

ALLAH tarė jam: „Tad nešdinkis iš čia, nes tu esi prakeiktas ir prakeikimas tave lydės iki Atpirkimo Dienos.“ (Koranas 15:28-35)

Kitoje suroje ALLAH Tala kalba taip:

“mes sukūrėme jus ir suteikėme jums formą. Vėliau tarėme angelams: “Nusilenkite Adomui.” – ir nusilenkė jie išskyrus Iblisą; jis nebuvo tarp nusilenkusiųjų.”

“ALLAH paklausė:”kas sulaikė tave nuo įsakymo vykdymo?” Iblisas atsakė:”Aš esu geresnis už jį, nes tu sukūrei mane iš ugnies, o jį – iš molio.”

“Tuomet ALLAH tarė:”išeik iš Rojaus, tau netinka puikuotis čia, tu pasirodei esantis iš niekingųjų.”

“Atidėk mano laiką iki dienos, kada jie bus prikelti.”

“ALLAH tarė: :Tu esi tarp gavusiųjų atidėjimą.”

Ibn Jarir pranešė Muhammad Ibn Sirin sakius, kad pirmas, kuris gebėjo protauti bei daryti išvadas buvo Iblisas. Tas reiškia, kad jis mėgino lyginti save su Adomu (as). Iblisas tikėjo, kad jis yra garbingesnis bei geresnis už pirmąjį žmogų, todėl jis nepakluso ALLAH tala Įsakymui nusilenkti Adomui (as), kaip tai padarė angelai.

Iš viso šito mes matome, kad Iblisas yra niekingas, išdidus padaras. Be to, molis yra geresnis nei ugnis. Nes jame galime atrasti ramumo bei šaltakraujiškumo, jame slypi gyvybė ir augimas. Kai tuo tarpu ugnyje randame nerūpestingumą, nereikšmingumą, skubotumą, nekantrumą ir naikinimą.

Iblis bandė pateisinti savo nepaklusimą sakydamas:

“Ar aš turiu nusilenkti tam, kurį tu sukūrei iš molio? Leisk man gyventi iki Teismo Dienos ir aš juos visus paklaidinsiu pasiųsdamas juos į ugningą pražūtį.” (Koranas 17:62)

Adomas (as) stebėjo viską, kas vyksta aplinkui. Jis jautė meilę, baimę bei pagarbą, nuostabą: gilią meilę ALLAH Tala, kuris jį sukūrė ir įsakė angelams prieš jį nusilenkti; baimę ir pagarbą Viešpačiui, kuris atėmė iš Ibliso savo malonę; Adomas (as) stebėjosi Ibliso bjaurėjimusi juo (Adomu) net nepamėginus pažinti jo. Adomas (as) stebėjosi, koks keistas kūrinys Iblisas buvo, ir kokie keisti buvo jo pasiteisinimai, kalbantys apie priežastis, dėl kurių jis atsisakė nusilenkti pirmajam žmogui (as).

Iblisas įsivaizdavo, kad ugnis yra geresnė už molį. Tačiau, iš kur jis gavo šią idėją? Tokios žinios priklauso tik ALLAH, kuris yra ugnies ir molio Kūrėjas ir Jis Vienintelis turi žinių apie tai.

Iš girdėto dialogo tarp Ibliso ir Viešpaties, Adomas (as) suprato, kad Iblisas yra gudrybės, suktybės ir nedėkingumo simbolis. Jis buvo didžiai nustebintas ibliso akiplėšiškumo ir įžulumo bei ALLAH Tala tolerancijos jam (Iblisui). Per trumpą laiką nuo savo gyvavimo pradžios Adomas (as) suprato, kokią didelę laisvę ALLAH suteikė įgaliotiems savo kūriniams.

ALLAH Tala puikiai žinojo, kad Iblisas neketina Jam paklusti. Jis galėjo visiškai sunaikinti Iblisą, paversti jį dulkėmis ar sukišti jo atsisakymą paklusti jam į burną. Tačiau prie viso šito Jis Subhana wa Tala suteikia savo kūriniams teisę į laisvą valią (džinai, žmonės), netgi tada, kai jie nepaklūsta Jo Įsakams. Jis apdovanoja juos laisve būti nepaklusniems bei galimybe nesutikti su Jo žodžiais.

Pranašo (saw) laikais sklaidė keletas pasakojimų apie Ibliso nepaklusimą ir jo kilmę. Ibn Masud, Ibn Abbas ir grupė Pranašo (saW) kompanijonų, pasakojo, kad Iblisas buvo angelų lyderis žemiškajame Rojuje. Ibn Abbas pasakojo vieną iš Pranašo (saw) hadisų, kuriame buvo kalbama, kad ibliso vardas buvo Azazil, o kitame pranešime minimas Al Harith. Taip pat Ibn Abbas yra sakęs, kad Iblisas buvo vienas iš džinų, kurie kadaise buvo paskirti Rojaus saugotojais. Jis buvo vienas iš labiausiai gerbiamų, daugiausiai žinantis ir dievobaimingiausias iš visų jų. Kita tradicija pasakoja, kad dar ankščiau Iblisas buvo vienas iš keturių svarbių angelų, tačiau vėliau ALLAH jį transformavo į prakeiktą šėtoną. Allahu Alim.

ALLAH kalba apie Ibliso nepaklusimą:

“Štai tarė tavo Viešpats angelams: “Aš sukursiu žmogų iš molio. O kada aš jam suteiksiu išvaizdą ir įkvėpsiu į jį Savo dvasios, tai pulkite lenkdamiesi jam.”

Ir puolė kniūbščiom visi angelai, išskyrus Iblisą, - jis išsiaukštino ir tapo tetikintis.

Viešpats tarė: “Iblisai, kas sulaikė tave nuo nusilenkimo tam, kurį Aš sukūriau Savo rankomis? Ar pasididžiavai ir parodei esąs iš aukščiausiųjų?”

Iblisas tarė: “Aš esu geresnis už jį, nes Tu mane sukūrei iš ugnies, o jį iš molio.”

ALLAH atsakė jam: “Dink iš čia, nest u apmėtomas akmenimis. Ir tau mano prakeikimas iki teismo Dienos.”

Iblisas kreipėsi į Dievą: Viešpatie, atidėk visą man iki Dienos, kada jie bus prikelti.”

ALLAH Tarė: “gerai, tu esi iš tų, kuriems atidėta iki Dienos, kurios laikas jau nustatytas.”

“Tad prisiekiu, aš Tavo didybe, kad suvedžiosiu juos visus, išskyrus Tavo tarnus, kurie tau atsidavę.”

Viešpats atsakė: “Tai tiesa, ir Aš sakau tik Tiesą. Aš užkišiu pragarą tavimi ir tais, kurie tavim pasekė.” (Koranas 38:71-85)

(Bus daugiau, inshaALLAH)

I am so very glad that I am a Muslim. Islam is my life. Islam is the beat of my heart. Islam is the blood that courses through my veins. Islam is my strength. Islam is my life so wonderful and beautiful. Without Islam, I am nothing and should Allah ever turn His magnificent face from me I could not survive.

O Allah! let my heart have light, and my sight have light, and my hearing (senses) have light, and let me have light on my right, and let me have light on my left, and let me have light above me, and have light under me, and have light in front of me, and have light behind me; and let me have light.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 26 Lap 2010, 01:09 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Bismilah

Adomo (as) sukūrimo priežastis

Išmokęs Viešpaties suteikiamos laisvės savo kūriniams pamoką, Adomas (as) turėjo galimybę išmokti dar vieną pamoką, susijusią su žiniomis. Adomas (as) suvokė, kad Iblisas yra blogio ir nepaklusnumo simbolis visatoje, o angelai – gėrio simbolis. Tačiau jis (Adomas) vis dar nieko nežinojo apie save patį. Tuomet ALLAH Tala padėjo jam pažinti bei suvokti savo tapatybę ir sukūrimo priežastį. Taip pat atskleidė paslaptį, kodėl Adomas buvo taip pagerbtas angelų.

ALLAH Aukščiausiasis tarė: “Jis (ALLAH) išmokė Adomą vardų viso, kas yra visatoje.” .

Adomo (as) mokymas

Išmintingasis Allah apdovanojo Adomą (as) gebėjimu pažinti gamtą ir išmokti jį supančių daiktų bei sutvėrimų pavadinimus., pvz., paukštis, medis, žvaigždės ir tt.ALLAH Tala sukūrė žmogų trokštantį žinoti ir pažinti bei skleisti žinias savo vaikams. Tai ir buvo priežastis Adomo sūkurimui, bei paslaptis, kodėl angelams buvo įsakyta jam nusilenkti.

Kuomet Adomas (as) išmoko visą ko vardus bei paskirtis, ALLAH Tala pateikė tuos objektus angelams ir tarė: “Pasakykite man vardus šių daiktų, jei jūs esate teisingi.”
Angelai prpažino savo neįgalumą tai padaryti sakydami: “Šlovė Viešpačiui, mes neturime žinių apie tai. Tu esi Visažinantis, Išmintingas.” (Koranas 2:32)

Po šio anglų teiginio ALLAH atsisuko į Adomą (as) ir tarė: “O adomai, paskyk jiems jų vardus.” Ir kai Adomas tai padarė, Viešpats tarė: “Ar aš jums nesu sakęs, kad žinau tai, kas matoma ir kas ne padangėse ir žemėje? Kas yra jūsų nuslėpta ir kas atskleista?” (Koranas 2:33)

ALLAH Subhana wa Tala norėjo, kad angelai žinotų, jog Jis matė jų nuostabą bei baimę tuomet, kai buvo nuspręsta sukurti Adomą (as). Angelai suprato, jog Adomas (as) yra kūrinys, kuris žinojo tai , ko jie nežino ir gebėjimas išmokti bei suprasti buvo jo (Adomo) didingiausia savybė. Jis žinojo apie Kūrėją (ką mes vadiname tikėjimu) bei turėjo žinių, kurios jam padėjo tvarkytis žemėje bei valdyti ją.

Adomas pamato Ievą

Adomas žinojo pavadinimus visko, kas buvo jį supančioje aplinkoje, kartais jis bendraudavo su angelais, tačiau jie buvo labai užsiėmę ALLAH garbinimu, tad Adomas jautėsi labai vienišas. Vieną dieną jis užmigo, ir kuomet atsikėlė šalia savęs pamatė moterį, žvelgiančią į jį nuostabiomis, švelnumo pripildytomis, akimis. Angelai paklausė Adomo (as), koks yra jos vardas. Jis atsakė – Hawa (Ieva). Angelai vėl paklausė:”Kodėl tu ją vadini Ieva?” Adomas (as) atsakė:”Nes ji buvo sukurta iš gyvos būtybės.”

Ibn Abbas pasakojo, kad kai Iblisas buvo išvarytas iš Rojaus ir Adomas (as) buvo įkurdintas jame, jis jautėsi labai vienišas jame, nes neturėjo partnerio, kuriame atrastų ramybę. Kartą jis užmigo, o kai nubudo prieš save išvydo moterį, kurią ALLAH sukūrė iš jo šonkaulio. Taigi jis paklausė jos: “ Kas tu esi?” Ieva atsakė: “Moteris.” Adomas vėl nerimo:”Kodėl tu buvai sukurta?” ieva švelniai atsakė: “Tam, kad tu atrastum ramybę manyje.”

P.S. Mano komentaras - koks nuostabus Ievos atsakymas, kokia nuostabi moters paskirtis. Būkime ramybės bei poilsio oazėmis savo vyrams, inshaALLAH... :)

(Bus duagiau, inshaALLAH)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 30 Lap 2010, 09:59 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Assalam oalaikum,

Tęsiu pradėtą temą, inshaALLAH.

Bismilah

Ievos sukūrimas

Muhammad Ibn Ishaaq and Ibn Abas sutiko, jog Ieva buvo sukurta iš trumpiausio, kairėje pusėje esančio, Adomo šonkaulio, kuris buvo paimtas jam miegant ir netrukus padengtas mėsa. Todėl ALLAH Aukščiausiasis pasakė: „O žmonės, būkite atsakingi prieš savo Viešpatį, kuris sukūrė Adomą, o iš jo sukūrė moteri ir iš jų abiejų išvedė visą žmoniją.“ (Koranas 4:1)

Taip pat ALLAH Tala teigia: “Tai Jis, kuris sukūrė jus iš žmogaus Adomo. Iš Adomo Jis sukūrė Ievą, kad jis (Adomas) atrastų malonumą bei pasitenkinimą gyvendamas su ja.(Koranas 7:189)

Abu Hurairah (ra) pasakojo girdėjęs Pranašą (saw) sakantį: “ O musulmonai, aš patariu jums būti švelniems su moterimis, nes jos yra sukurtos iš šonkaulio. Labiausiai suriesta jo dalis yra viršutinė, jei jūs bandysite ištiesinti jį, jis sulūš, o jei paliksite – jis liks sulenktas. Tad rūpinkitės savo moterimis kaip pridera.” (Sahih Bukhari)

Kuomet buvo sukurta Ieva, ALLAH porai įsakė įsikurti Rojuje: “O Adomai, įsikurk su savo žmona Rojuje. Valgykite viską su malonumu ir palaima tik nelieskite vaisių nuo pažinimo medžio. Jei taip pasielgsite jūs būsite vieni iš Zaleimeen (blogai besielgiantys)” (Koranas 2:35)

Ievos ir Adomo Rojaus vieta

Tiksli pirmųjų žmoniu buveinė nėra tiksliai žinoma. Korane nėra nieko parašyta, kur jų Rojus buvo, todėl yra vyraujančios penkios nuomonės šia tema. Kai kurie kalba, kad Tas Rojus tai ir yra tas pats Rojus, kurio mes siekiame. Tačiau, jei tai būtų tiesa, tuomet jame nebūtų blogio (Ibliso) ir nebūtų įmanomas nepaklusimas.

Antroji grupė žmonių teigia, kad galbūt ALLAH Tala sukūrė specialų Rojų, skirtą Ievai ir Adomui (as). Kiti teigia, kad tai buvo Rojus žemėje, ikurtas aukštoje vietoje.

Na ir paskutinė grupė tiesiog priima tai, kas rašoma Korane, nesistengdama aiškintis, kur randasi vieta, kurioje ALLAH sukūrė pirmuosius žmones. Ši nuomonė bene teisingiausia, nes tai kas mums nėra atskleista išliks paslaptyje ir bandymas išssiaiškinti mus gali nuvesti tolyn nuo mūsų tikėjimo. Allahu Alim.

Adomo silpnumas

Kuomet ALLAH Tala įsakė Ievai ir Adomui (as) laikytis atokiai nuo pažinimo medžio jie tai suprato ir priimė Viešpaties įsakymą. Tačiau Adomas buvo sukurtas žmogumi, o žmogus yra linkęs pamiršti laikui bėgant. Jo širdis kinta, o valia silpnėja. Iblis sukaupė visą apie Adomą ir panaudojo jo žmogiškumą prieš jį patį.

Iblis pradėjo Adomui šnibždėti diena iš dienos, įtikinėti jį: „ar galiu aš tave supažindinti su nemirtingumo bei amžinojo gyvenimo medžiu?“ Jis jiems kalbėjo: „Jūsų Viešpats jums uždraudė valgyti jums šio medžio vaisius, saugodamas jus, kad netaptumėte vieni iš angelų ar nemirtingųjų.“ Jis, šėtonas, prisiekė ALLAH ir toliau kalbėjo: „ Tikėkite manimi, nes aš esu vienas iš patikimųjų ir linkiu jums abiems tik gerą.“ (Koranas 7:20-21)
Adomas (as) paklausė savęs: “O kas nutiks, jei aš paragausiu vaisiaus nuo šio medžio? Tai tikrai gali būti nemirtingumo medis.” Adomo (as) svajonė buvo amžinai gyventi Rojuje.

Metai bėgo. Atėjo toks laikas, kada Ieva ir Adomas negalvojo apie nieką kitą, kaip tik apie pažinimo medį. Tad vieną dieną jie nusprendė paragauti jo vaisių. Jie pamiršo ALLAH Tala įsakymą nesiartinti prie jo, taip pat pamiršo, kad Iblis yra jų amžinas priešas. Adomas (as) ištiesė savo ranką, nuskynė obuolį ir padavė Ievai. Jie abu paragavo uždrausto vaisiaus.

ALLAH Visagalis pasakoja mums: „Taigi šėtonas apgavystės padedamas paklaidino juos.“ ( Koranas 7:22)

„Tokiu būdu Adomas (as) nepakluso savo Viešpačiui ir jis buvo pasiųstas pražūčiai.“ (koranas 20:121)

Adomas sunkiai baigė valgyti vaisių, jo širdis ėmė trauktis, ją užpildė liūdesys ir gėda. Vidinė melodija sutojo grojusi. Žmonės pastebėjo, kad jų kūnai yra nuogi, tad ėmė skinti lapus ir slėpti juos.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 30 Lap 2010, 14:31 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Subhanaallah Rimante uz triusa!!!!!

6:132. Everyone will attain a rank commensurate with their deeds. Your Lord is never unaware of anything they do

.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 30 Lap 2010, 14:35 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Gal turejai omeny Khadeja :)))

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 30 Lap 2010, 15:01 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Oi,istikro, oop :oops: skaiciau kazka Rimantes ir poto perejau cia,taip ir uzsifiksavo.Mashallah abiem sesem anyway.Khadija pastebejau,kad verteja patapo Subhanallah!!!!Aciu tau uz ir i emaila issiustus vertimus visada!!!!!

6:132. Everyone will attain a rank commensurate with their deeds. Your Lord is never unaware of anything they do

.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 30 Lap 2010, 15:10 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Wa iyaki, sese.

Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi :).

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 16 Gru 2010, 17:38 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

assalam oalaikum wa rehmatulahey wa Barakatuhu,

Bismilahi Rahmani Rahim

ALLAH Pažadas Adomui (as)

ALLAH Aukščiausiasi kreipėsi į Adomą (as) sakydamas:

„Ar Aš tau neuždraudžiau to medžio ir neperspėjau tavęs, akd šėtonas yra priešas tau?“ Adomas (as) ir Ieva atsakė: „ O, mūsų Viešpatie, mes pakenkėme patys sau. Jei tu mums neatleisi ir nusigręši nuo mūsų, mes būsime tarp pralaimėjusiųjų.“ ALLAH Subhana wa Tala tarė: „Leiskitės jūs į žemę ir tapkite priešais vienas kitam (Ieva, Adomai ir Iblisai). Žemė jums taps gyvenamąja vieta ir ten jūs praleisite numatytą laiką. Jūs ten gyvensite , mirsite ir ten būsite prikelti, akd būtumėte teisiami.“ (7:22-25)

Al Hafez Ibn Asker pasakojo, akd ALLAH įsakė dviems angelams pašalinti Adomą iš šventosios giminystės. Taigi Gabrielius nuėmė nuo jo galvos karūną, o Mikaelis paėmė diademą buvusią ant jo kaktos. Adomas (as) puolė kniūbščias prieš ALLAH ir verkė: „meldžiu atleidimo... Meldžiu atleidimo.“ ALLAH tarė: „Tu bėgi nuo manęs?“ Adomas (as) atsakė: „ Ne, Mano Viešpatie, man labai gėda...“

Abdul Rahman Ibn Amru Al – Awazai pasakojo, kad Adomas (as) praleido šimtą metų Rojuje, o kitame pranešime rašoma, kad šešiasdešimt. Ibn Asaker pranešė, kad dar šešiadešimt metų jis verkė dėl Rojaus praradimo, vėliau dar septyniasdešimt metų dėl savo padarytos klaidos. Po to dar septyniasdešimt metų jis apraudojo savo sūnaus Abelio mirtį.

Adomas (as) ir Ieva buvo palydėti į žemę. Vyras buvo liūdnas, o jo žmona verkė. ALLAH Subhana wa Tala priemė jų atgailą, nes ji buvo nuoširdi ir tikra, Jis jiems paaiškino, kad nuo šiolei jų namai bus žemė, čia jie gyvens, mirs, paliks savo palikuonis ir į ją (žemę) sugrįš Paskutiniąją Teismo Dieną.

ALLAH Aukščiausiasis Korane pasakojo apie trečią pamoką, kurią Adomas (as) išmoko būdamas Rojuje:

„Mes dar ankščiau buvom sudarę sutartį su Adomu, bet jis ją užmiršo ir neradome mes pas jį tvirto valios.

Ir štai tarėme angelams:“nusilenkite prieš Adomą.“ Ir nusilenkė jie visi, išskyrus Iblisą; tasai atsisakė.

Mes pasakėme: „ O Adomai, tai priešas tavo ir tavo žmonos. Tegu jis neišveda jūsų iš Rojaus, kad nepatptumei nelaimingas.

Juk Rojuje tu nebūsi alkanas ir nuogas, ir jame tu nealpsi iš troškulio, ir nekentėsi karščių.

Ir prišnabždėjo jam šėtonas: „O Adomai, ar neparodyti tau amžinybės medžio ir valdžios nuolatinės?“

Ir jie abu (žmonės) pavalgė nuo jo ir pasirodė jiems jų gėdingos vietos ir ėmė jie dengti save Rojaus lapais, nepaklausė Adomas savo Viešpaties ir nuklydo nuo Tiesaus Kelio.“

Paskui pasirinko jį Viešpats ir atleido jam ir ėmė jį vesti teisingu keliu.

Viešpats tarė:“Eikite iš Rojaus kartu, kaip priešai vienas kitam (žmonės ir Iblisas). Ir jei kada ateis mano vadovavimas ir kas seks tuo vadovavimu, tas nepaklys ir nebus nelaimingas.

O kas nusigręš nuo manojo priminimo, to laukia sunkus gyvenimas. Ir prikėlimo Dieną mes atvesime jį aklą.“

Jis sakys: „Viešpatie, kam prikėlei mane aklą, juk anksčiau aš buvau regintis?“

Viešpats atsakys: „Pasiekdavo tave mūsų ženklai, o tu juos pamiršdavai, taip ir nūnai liksi užmirštas.“

Taip mes atlyginame tiems, kurie elgėsi nenuosaikiai ir netikėjo savo Viešpaties ženklais. Žinoma, būsimojo gyvenimo kančios didesnės ir ilgesnės. (Šv. Koranas 20:115-127)

Komentaras: Kodėl Ieva ir Adomas (as) buvo paleisti žemėje?

Yra žmonių, kurie mano, kad žmonija šiuo metu negyvena Rojuje dėl Adomo (as) kaltės. Jie mano,kad jei Adomas (as) nebūtų nepaklusęs ALLAH Tala, tai mes dabar tebegyventume Rojuje. Toks požiūris yra klaidingas ir labai naivus. Kai ALLAH nusprendė sukurti Adomą Jis wa Tala tarė: „Aš sukursiu vietininką žemėje.“ Jis wa Tala nepasakė: „Aš sukursiu vietininką Rojuje.“

Adomo (as) pasiuntimas į žemę nežymi žmonių degradacijos. ALLAH Tala žinojo viską dar prieš sukurdamas žmogų: žinojo, kad jis valgys nuo amžinybės medžio, Jis žinojo, kad šėtonas palauš juos dėl jų tyrumo ir nežinojimo. Jie turėjo patirti tai, ką patyrė ir praeiti tai, ką praėjo, kad gautų patirties, kuri jiems buvo gyvybiškai svarbi norint pradėti gyvenimą žemėje. Visą ta patirtis Rojuje yra kertinis akmuo jų vietininkystės žemėje.

Visą tai, kas įvyko Padangėse buvo pamoka Adomui ir jo palikuonims, jog kaltas dėl jų blogos padėties ir nelaimių yra šėtonas, ir kad vienintelis būdas patirti laimę ir užsitarnauti Rojų yra visiškas paklusimas ALLAH.

Norėdami kovoti su priešu pirma mes turėjome jį pažinti.

Komentaras: Adomo (as) laisva valia.

Ar galėtume teigti, kad Adomui (as) ir visai žmonijai buvo iš anksto nulemta nusidėti ir būti išvarytiems iš Rojaus į žemę?

Tiesą pasakius, šis prasimanymas toks pat naivus, kaip ir kaltinti Adomą (as) už tai, kad žmonija dabar turi gyventi žemėje.

Koranas mums sako, jog Adomas išpildė visiškai savo laisvą valią ir turėjo prisiimti pilnai atsakomybę už savo polegį. Jis nepakluso ALLAH, valgė uždraustą vaisių ir dėl to buvo išvarytas iš Rojaus. Jo nepaklusimas neparodo jo laisvės paneigimo. Kitaip tariant, nepaklusimas yra pasekmė jam suteiktos laisvos valios.

Tiesa yra ta, kad ALLAH Subhana wa Tala visuomet žino įvykius bei jų pasekmes prieš jiems įvykstant, tačiau tai nereiškia, kad Jis verčia, jog taip įvyktų, ar skatina įvykius tą linkmę, kurie jie vyksta. iš to seka, kad jei mes naudodamiesi savo laisva valia nusidedam, tai nusidedam dėl to, kad taip nusprendėm, ALLAH mūsų nusidėti neskatina ir neverčia, nors ir Žino nuo pasaulio sukūrimo pradžios įvykius bei jų eigą, nes Jis Visąžinantis Visąregintis.

ALLAH Subhana wa Tala apdovanojo žmogų laisva valia, kuria jis ir naudojasi patirdamas to pasekmes.

Taigi grįžtant prie Adomo (as), jis išmoko savo trečiąją pamoką praktiškai – iblis yra jo mirtinas priešas, kaip ir mūsų visų. Jis yra priežastis, dėl kurios jis neteko Rojaus ir priežastis gilaus jo liūdesio. Taip pat Adomas (as) suprato, jog ALLAH baudžia už nepaklusimą, ir kad vienintelis kelias, užsitarnauti Rojų, yra nuolankiai Jam tarnauti bei paklusti kiekvienam Jo subhana wa Tala įsakymui. Taip pat jis suprato, jog prašant ALLAH Tala atelidimo, jis yra ir bus suteikiamas.

ALLAH Subhana wa Tala priemė Adomo (as) atgailą, atleido jam ir tuomet nusiuntė jį į žemę kaip Savo vietininką.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Veikia ant phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007