[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - Pranašas Isa (ramybė Jam)

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
  Spausdinti

Re: Pranašas Isa (ramybė Jam)
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 20 Gru 2010, 10:30 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Kuomet aktyviai ėmiau skaityti Bibliją ir nagrinėtis kas ir kaip, rinkti informaciją apie jos pakeitimą, padarytas klaidas ir tt, aš turėjau tokią diskusiją su dvasininkais. Jie tiesiog neatsakinėja į jiems nepatogius klausimus, arba atsako, akd tikėjima stuo ir remiasi, akd klausinėti nereikia, arba faktus iškreipia jiems palankia linkme...

I am so very glad that I am a Muslim. Islam is my life. Islam is the beat of my heart. Islam is the blood that courses through my veins. Islam is my strength. Islam is my life so wonderful and beautiful. Without Islam, I am nothing and should Allah ever turn His magnificent face from me I could not survive.

O Allah! let my heart have light, and my sight have light, and my hearing (senses) have light, and let me have light on my right, and let me have light on my left, and let me have light above me, and have light under me, and have light in front of me, and have light behind me; and let me have light.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 20 Gru 2010, 14:54 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

assalamu aleykum,

As irgi pamenu turejau su savo draugais diskusija, ir vieno is ju argumentas buvo, kad kam cia jam kazka skaityt, gilintis apie religija, juk cia kunigu darbas, jie studijuoja teologija.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 20 Gru 2010, 14:58 
Moderator
Vartotojo avataras

Wa aleikum asalam, manau žmonės nesigilina į religiją, nes jiems taip patogu. Daugelis žmonių mėgsta, kad paduota jiems jau tai, kas suvirškinta, tai kam jiems vargt ir ieškok kažko, ką dar reiks sukramtyt :roll:

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 20 Gru 2010, 15:07 
Vartotojo avataras

Wa alaykum assalam,

Tokia nuomonė yra labai paplitus tarp krikščionių, dauguma net nenori toliau gilintis, jeigu bandau diskutuoti apie religiją tai matau, kad žmonių tai visiškai nedomina, dauguma tampa tikinčiais, tik per šventes.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 16:11 
Patikima sesė

Assalamo aleikum, šiek tiek vertimo apie Jėzų iš Stories of the Prophets. InšAllah bus daugiau. :)

Allah Visagalis sūroje „Imrano giminė” sako:

Iš tiesų Allahas išrinko Adomą ir Nuhą (Nojų), ir Ibrahimo (Abraomo) giminę, ir Imramo giminę virš pasaulių.
Kaip palikuonis vienų iš kitų. Iš tiesų Allahas – Girdintis, Žinantis!
Štai tarė Imrano žmona: „Viešpatie! Aš pažadėjau Tau tai, kas mano įsčiose, išlaisvintu (Tau). Tai priimk gi iš manęs, - juk Tu – Girdintis, Žinantis.“
Ir kada jinai pagimdė, tai pasakė: „Viešpatie! Štai aš pagimdžiau ją – moteriškos lyties.“ - O Allahas žinojo geriau, ką jinai pagimdė, - juk vyriškoji giminė ne tas, kas moteriškoji: „- Ir aš pavadinau ją Marjama (Marija), ir atiduodu aš ją Tau ir jos palikuonis saugoti nuo šėtono, apmėtomo akmenimis.“
Ir Viešpats priėmė ją nuostabiu būdu. Užaugino ją gero būdo ir pavedė Zakarijo (Zacharijo) globai. Kiekvieną sykį, kai Zakarija (Zacharijas) įžengdavo į jos michrabą , ten būdavo maisto. Jis tarė: „O Marjam (Marija)! Iš kur tai ėmėsi?“ Jinai tarė: „Tai nuo Allaho.“ Iš tiesų Allahas maitina, ką nori, be skaičiaus! (3:33-37)

Šiomis eilutėmis Allah Visagalis sako, jog Jis pasirinko Adomą, Nojų bei Abraomo ir Imramo gimines Savo religijos tarnystei. Abraomo giminė susidėjo iš Ismaelio ir Izaoko palikuonių, o Imrano – iš Marijos bei Jėzaus. Imranas yra Marijos tėvas.
Imrano giminė yra kilusi iš Deivido (tebūnie jam taika) palikuonių. Imranas buvo dievobaimingas ir teisingas žmogus. Marijos motina buvo Hana, Fakud bin Kabil duktė. Ji taip pat buvo dievobaiminga ir pamaldi. To meto pranašas buvo Zakarija ir dauguma žinovų laikosi nuomonės, kad jis buvo Marijos sesers Ašijos vyras. Kai kurie laikosi nuomonės, kad jis buvo Marijos motinos sesers, taip pat Ašijos, vyras.
Ibn Išaq ir kiti mini, kad Marijos motina negalėjo susilaukti kūdikio. Kartą ji stebėjo kaip paukštis lesina savo paukščiukus ir ją apėmė troškimas turėti kūdikį. Vedama jo ji padarė įžadą paskirti savo kūdikį, jei tai būtų sūnus, Allaho tarnystei ir leisti jam gyventi Beit-ul-Makdis (mečetėje).
Yra sakoma, jog ji sulaukė menstruacijų ir po jų pastojo nuo savo vyro. Ji tikėjosi, jog kūdikis bus berniukas Beit-ul-Makdis tarnystei, bet kai ji pagimdė, paaiškėjo, jog tai mergaitė. Ji prisiminė savo įžadą Viešpačiui ir nusivylime pasakė: Viešpatie! Štai aš pagimdžiau ją – moteriškos lyties,... juk vyriškoji giminė ne tas, kas moteriškoji. Tam, kad galėtų tarnauti mečetėje, tai turėjo būti berniukas. To meto žmonių paprotys buvo pašvęsti keletą iš savo vaikų Beit-ul –Makdis tarnystei, taip tikintis atlygio iš Allaho.
Ir aš pavadinau ją Marija. Iš šios eilutės žinovai daro išvadą, jog vardas kūdikiui galėjo būti duodamas tą pačią dieną jam/jai gimus.
Ir atiduodu aš ją Tau ir jos palikuonis saugoti nuo šėtono, apmėtomo akmenimis. Imamas Ahmed perdavė hadisą iš Abu Hurairos , anot kurio Pranašas Muhammedas saaw yra pasakęs:
Šėtonas paliečia kiekvieną kūdikį šiam gimstant ir dėl šio prisilietimo jis gimsta rėkdamas, išskyrus Mariją ir jos sūnų Jėzų.
Abu Huraira tada pridėjo: Ir atiduodu aš ją Tau ir jos palikuonis saugoti nuo šėtono, apmėtomo akmenimis.
Imamas Ahmed taip pat pranešė, jog anot Abu Hurairos , Pranašas saaw yra pasakęs:
Kiekvienam žmogui gimstant, Šėtonas įspiria jam iš abiejų šonų, išskyrus Mariją ir jos sūnų. Nejau nesat matę, kaip užgimęs kūdikis verkia? Kompanionai atsakė: „Taip, o Allaho pasiuntiny.“ Tai atsitinka tada, kad Šėtonas įspiria jam iš abiejų šonų.

Ir Viešpats priėmė ją nuostabiu būdu. Užaugino ją gero būdo ir pavedė Zakarijo (Zacharijo) globai. Šioje vietoje daugelis aiškintojų yra pareiškę nuomonę, kad Marijai gimus, jos motina suvyniojo ją į skarmalus, nunešė į mečetę ir atidavė ją mečetėje tarnaujantiems žmonėms. Kadangi Marija buvo jų imamo ir dievobaimingo žmogaus dukra, jie pradėjo ginčytis, kuris jų paims ją į savo globą. Zakarija buvo to meto pranašas. Jis norėjo globoti Mariją, nes jo žmona buvo jos teta arba sesuo, kaip buvo paminėta anksčiau. Jie nusprendė mesti burtus ir Marijos globa buvo paskirta Zakarijui.
Allah sako:
Tai – pasakojimas iš užslaptinto, kurį Mes tau atveriam. Tu nebuvai su jais, kada jie metė savo rašomąsias nendres: kuris iš jų turėtų pasirūpinti Marjama (Marija). Ir tu nebuvai ten tuo metu, kuomet jie ginčijosi.(3:44)
Kada tie, kurie ginčijosi dėl Marijos globos, sutiko mesti burtus, jie surinko savo rašomasias nendres ir padėjo jas sutartoje vietoje. Tada jie nusiuntė vaiką atnešti vieną jų. Berniukas atnešė rašomąją nendrę, priklausiusią Zakarijui. Kai kurie jų pareikalavo pakartoti traukimą ir šįkart sumetė savo nendres į upę. Marijos globą turėjo laimėti tas, kurio nendrė plauks prieš srovę. Ir šį kartą tai buvo Zakarijo nendrė. Tačiau jie vistiek ginčijo tokį nuosprenį ir pareikalavo dar vieno bandymo. Šikart laimėtojas turėjo būti tas, kurio nendrė plauks pasroviui ir vėl tai buvo Zakarijo nendrė. Tokiu būdu Zakarija tapo Marijos globėju.

Kiekvieną sykį, kai Zakarija (Zacharijas) įžengdavo į jos michrabą, ten būdavo maisto. Jis tarė: „O Marjam (Marija)! Iš kur tai ėmėsi?“ Jinai tarė: „Tai nuo Allaho.“ Iš tiesų Allahas maitina, ką nori, be skaičiaus! Rašto aiškintojai sako, kad Zakarija Marijai paskyrė atskirą kambarį mečetėje, į kurį niekas, išskyrus ją, neturėjo teisės įeiti. Ji šlovino Viešpatį dieną ir naktį ir prižiūrėjo mečetę, kada buvo jos eilė. Žinia apie Marijos religingumą pasklido ir žmonės pradėjo ją laikyti pavyzdžiu kitiems. Allahas suteikė jai ypatingas malones. Kada pranašas Zakarija ateidavo Marijos aplankyti, jos kambaryje jis rasdavo šviežių, tuo metu neaugančių, vaisių. Kiekvieną kartą jam paklausus: O Marija! Iš kur tai ėmėsi? Ji atsakydavo, jog šie vaisiai yra iš Allaho. Tai nuo Allaho. Iš tiesų Allahas maitina, ką nori, be skaičiaus! (3:37)

Allah toliau kalba apie Mariją sūroje Imrano giminė:
Ir štai, prabilo angelai: „O Marjama (Marija)! Iš tiesų Allahas išsirinko tave ir išskaistino, ir pastatė tave priešais pasaulių moteris.
O Marjama (Marija)! Paklusk savo Viešpačiui, ir pulk kniūbsčia, ir lenkis su tais, kurie lenkiasi.“
Tai – pasakojimas iš užslaptinto, kurį Mes tau atveriam. Tu nebuvai su jais, kada jie metė savo rašomąsias nendres: kuris iš jų turėtų pasirūpinti Marjama (Marija). Ir tu nebuvai ten tuo metu, kuomet jie ginčijosi.
Štai tarė angelai: „O Marjama (Marija)! Štai, Allahas džiugina tave žinia apie Žodį iš Jo, kurio vardas Mesijas Isa (Jėzus), Marjamos (Marijos) sūnus. Jis bus gerbiamas šitame ir Paskutiniame pasaulyje ir bus vienas iš priartintųjų.
Ir kalbėsis jis su žmonėmis jau lopšyje ir su suaugusiais ir bus vienas iš teisuolių.“
Tarė ji: „Viešpatie! Iš kur turėsiu kūdikį, jei manęs nepalytėjo žmogus?“ Tarė jis: „Taip! Allahas kuria, ką panori. Kada Jis sprendžia kokį nors reikalą, tai tik ištaria jam: „Būk!“ – ir tas būva.
Ir išmokys Jis jį Rašto ir išminties, ir Taurato (Toros), ir Indžilio (Evangelijos).
Ir padarys pasiuntiniu Israilo (Izraelio) sūnums. – „Aš atėjau pas jus su ženklu nuo jūsų Viešpats. Aš sukursiu jums iš molio pagal paukščio pavidalą ir pūstelsiu į jį, ir tai taps paukščiu Allaho valia. Aš pagydysiu aklajį, raupsuotąjį ir atgaivinsiu mirusiuosius, Allahui leidus. Aš pasakysiu jums, ką valgysit ir ką laikysit namuose. Iš tiesų čia – jums ženklas, jeigu esat tikintys!
Ir patvirtinimui teisingumo, kuris jums siųstas iki manęs Taurate (Toroje), ir kad leisčiau jums dalį to, kas buvo jums uždrausta. Ir atėjau aš su ženklu nuo jūsų Viešpaties. Bijokit Allaho ir klausykit manęs.
Juk Allahas – mano Viešpats ir jūsų Viešpats. Garbinkite Jį: tai – tiesius kelias!“ (3:42 – 51)

Korane pasakyta, kad pas Mariją atėjo angelai ir pranešė jai gerą žinia, jog Allah išsirinko ją iš visų to meto moterų. Ir taip pat, jog ji buvo išrinkta ypatingam tikslui, jog ji stebuklingai pagimdys kūdikį be tėvo, kuris kalbės kūdikystėje, kvies žmones į Allaho kelią, kuris taip pat kvies žmones į Allaho kelią būdamas suaugęs. Tada jai buvo pasakyta sustiprinti savo atsidavimą ir garbinimą, tam, kad ji atsidėkotų Viešpačiui už suteiktas malone.
Angelas tarė: O Marjama (Marija)! Iš tiesų Allahas išsirinko tave ir išskaistino, ir pastatė tave priešais pasaulių moteris. Tai gali reikšti, kad Marija buvo išrinkta iš visų to meto moterų dėl savo pranašumo ir religingumo. Taip pat ši Korano eilutė gali reikšti jos pranašumą prieš visas visų laikų moteris, laikant ją arba pranaše, remiantis tais, kurie palaiko tokią nuomonę, arba religinga moterimi. Jei mes laikysime Mariją pranaše, kaip Ibn Hazam ir kiti mano, panašiai kaip jie taip pat laiko Sarą ir Mozės motiną pranašėmis, tuomet tai reikštų, jog Marija yra geriausia iš jų.
Tačiau, jei mes seksime daugumos nuomone, kaip kad Abul-Hasan Al-Ašari yra pranešta, jog pranašų dalia yra skiriama tik vyrams, tuomet tai reikštų, jog Marija buvo geriausia iš visų visų laikų tikinčių moterų.
Anas pranešė, jog Pranašas saaw yra pasakęs:
Šio pasaulio geriausios moterys yra keturios: Marija, Imrano duktė; Asija, Faraono žmona; Khadydžia, Khuwailido duktė ir Fatima, Allaho pasiuntinio Muhammedo duktė.
Taip pat Aiša pranešė, jog ji paklausė Fatimos : „Pasakyk man, kodėl tu verkei ir tada nusišypsojai, kai buvai pasilenkus prie Pranašo saaw ?“ Ši atsakė: „Pranašas saaw pasakė man, jog mirs dėl savo ligos, todėl aš verkiau, bet tada jis pasakė man, jog aš būsiu pirmoji iš jo šeimynos, kuri prisijungs prie jo ir kad aš būsiu aukščiau kitų moterų Dženoje, išskyrus Mariją, Imrano dukterį ir todėl aš nusišypsojau.“ (Al Bukhari)
Šie hadisai, turintys skitingas pranešimų grandines, rodo, jog Marija ir Fatima yra geriausios iš minėtų keturių moterų.
Kitame hadise minima, jog Pranašas saaw yra pasakęs:
Daug vyrų pasiekė tobulumą, bet tėra tik trys moterys, kurio pasiekė tokį lygį: Imrano duktė Marija, Faraono žmona Asija ir Khuwailido duktė Khadydžia. O Aišos pranašumas prieš kitas moteris yra kaip Tharid (toks maistas) pranašumas prieš kitokį maistą.
Gali būti, jog tobulumas, minimas šiame hadise, yra dėl atitinkamo laiko, nes tiek Marija, tiek Asija rūpinosi būsimu pranašu vaikystėje. Asija rūpinosi Moze, o Marija augino Jėzų. Tačiau tai nereiškia, jog Khadydžia, Fatima ar Aiša nebuvo tobulos. Khadydžia, kaip mes žinom, penkiolika metų rūpinosi Pranašu saaw iki prasidedant jo misijai ir dešimt metų po to. Ji paaukojo visą savo turtą vardan Allaho ir palaikė Pranašą saaw sunkiu metu.
Pranašo dukra Fatima išsiskyrė tarp savo seserų, nes ji padėjo Pranašui jo misijoje ir kovojo su Mekos gyventojais, kurie buvo prieš jį.
Aiša buvo mylimiausia Pranašo saaw žmona. Ji buvo protingiausia ir daugiausiai nusimananti religiniuose reikaluose tarp šios Umos žmonių. Allahas apreiškė Korano eilutes, kurios parodo jos nekaltybę prieš ją kaltinusius asmenis. Po Pranašo saaw mirties Aiša gyveno penkiasdešimt metų, per kuriuos ji skleidė Korano ir Sunos mokymą.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 17:02 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

:salam

Džazaki Allah khair mašaAllah nuostabus tekstas. InshAllah papildys mūsų svetainę.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 15 Rgs 2012, 12:05 
Patikima sesė

JĖZAUS, MARIJOS SŪNAUS, GIMIMAS

Visagalis Allah apie Jėzaus (tebūnie jam taika) gimimą Korane sako:

Ir prisimink šitam rašte Marjamą (Mariją). Štai jinai atsitolino nuo savo šeimos į rytinę vietovę.
Ir atsitvėrė nuo jų, įsitaisiusi sau uždangą. Mes pasiuntėm pas ją Mūsų Dvasią (Džibrilį (Gabrielių), ir stojo jis jos akyse gražiai sudėto žmogaus pavidalu.
Ji tarė: „Aš prašau, kad apgintų mane nuo tavęs Gailestingasis, jeigu tu esi dievobaimingas“.
Jis tarė: „Aš esu tavo Viešpats pasiuntinys, kad dovanočiau tau skaistų kūdikį.“
Ji tarė: „Kaip aš galiu turėti kūdikį? Manęs nelytėjo joks žmogus, ir nebuvau pasileidėlė.“
Jis tarė: „Taip pasakė tavo Viešpats: „Tai Man lengva. Ir padarysime Mes jį ženklu žmonėms ir Mūsų malone. Tai jau nuspręsta.“
Ir ji tapo nėščia ir pasitraukė su juo į tolimą vietovę.
Ir atvedė ją sąrėmiai prie palmės kamieno. Tarė jinai: „O, kad aš būčiau mirus prieš visa tai ir būčiau užmiršta, neatmenama!"
Ir ėmė (balsas) šaukti iš po jos: „Neliūdėk: Viešpats atvėrė po tavimi upokšnį.
Ir pakratyk virš savo galvos palmės kamieną, ji numes tau šviežių, išnokusių vaisių.
Valgyk ir gerk, ir suvilgyk akis! O jeigu išvysi kokį žmogų, sakyk: „Aš pasižadėjau Maloninajam pasninkauti ir šiandien nekalbėsiu su žmonėmis.“
Ji atėjo su juo pas savo tautą, nešdama jį. Jie tarė: „O Marjama (Marija), tu padarei sunkią nuodėmę!
O Harūno (Aarono) sese, tavo tėvas nebuvo blogas žmogus ir tavo motina nebuvo pasileidėlė.“
O jinai parodė į jį. Jie tarė: „Kaip mes galim kalbėti su tuo, kursai kūdikis lopšyje?“
Jis tarė: „Aš – Allaho vergas. Jis davė man Raštą ir padarė mane pranašu.
Ir padarė mane palaimintuoju, kad ir kur aš būčiau, ir įsakė man melstis bei duoti išmaldos, kolei aš gyvas.
Ir gerumą mano gimdytojai ir nepadarė manęs tironu, nelaiminguoju.
Ir palaima man tądien, kai aš gimiau, ir tądien, kai mirsiu, ir tądien, kai būsiu prikeltas gyvenimui!“
Tai – Isa (Jėzus), sūnus Marjamos (Marijos). Tiesos žodis, dėl kurio jie nesutaria.
Allahui nedera turėti sūnų, šlovė Jam! Kada Jis priima sprendimą, užtenka Jam tarti: „Būk!“ – ir tai būna.
Ir iš tiesų Allahas – mano Viešpats ir jūsų Viešpats: tad garbinkite Jį, tai – tiesus kelias!”
Bet partijos nesutaria tarpusavy ir vargas netikintiesiems, kurie sutiks Didžiąją (Teismo) dieną! (19:16-37)

Kaip žinome, Marija buvo paskirta Beit-ul-Makdis (mečetės) tarnystei. Zakarija, būdamas pranašu ir jos globėju, pastatė jai kambarį mečetėje, kur ji gyveno ir šlovino Viešpatį. Allah suteikė jai malonę ir parūpino jai šviežių, tuo metu neaugančių, vaisių. Angelai atėjo pas ją, nešini gera žinia, jog Allahas išsirinko ją ir kad ji susilauks kūdikio, kuris neturės tėvo. Marijai tai buvo didelis išbandymas, nes jos pamaldumas buvo žinomas kiekvienam ir jai buvo aišku, jog žmonės kaltins ją turėjus neleistinų santykių.

Marija išeidavo iš mečetės kai būdavo jos menstruacijų metas, o taip pat kitais reikalais, pvz. parsinešti vandens ar maisto. Vieną dieną ji ėjo savo reikalais link rytinės Aksos mečetės pusės. Staiga priešais ją žmogaus pavidalu pasirodė Allaho siųstas angelas Gabrielius. Ir stojo jis jos akyse gražiai sudėto žmogaus pavidalu.

Marija išsigando pamačius vyrą taip arti jos ir Ji tarė: „Aš prašau, kad apgintų mane nuo tavęs Gailestingasis, jeigu tu esi dievobaimingas“. Gabrielius ją nuramino sakydamas, jog jis nėra paprastas žmogus. Jis yra angelas Gabrielius, jos Viešpaties pasiuntinys, ir yra Jo siųstas. Jis pranešė jai, jog ji susilauks tyro sūnaus.

Žmogiškai mąstant, Marijai buvo keista, kaip galima susilaukti vaiko neturint lytinių santykių, todėl ji išreikškė savo nuostabą sakydama: Kaip aš galiu turėti kūdikį? Manęs nelytėjo joks žmogus, ir nebuvau pasileidėlė? Angelas paaiškino, jog toks yra Dieviškas nuosprendis, kurio vyksmas jau yra prasidėjęs ir niekas negali jo sustabdyti. Jis tarė: „Taip pasakė tavo Viešpats: „Tai Man lengva.““

Allah sako, jog Jėzaus gimimas buvo Viešpats visagalybės ženklas, Jis gali sukurti ką panorėjęs. Jis sutvėrė Adomą be tėvo ir motinos ir sutvėrė Ievą iš vyro be motinos. Ir Jam yra lengva sukurti Jėzų iš moters ir be tėvo. Ir padarysime Mes jį ženklu žmonėms ir Mūsų malone. Tai jau nuspręsta.

Kalbant apie tai, kokiu būdu Marija pastojo, dauguma žinovų sako, jog Gabrielius papūtė jai į krūtinę, tada šis pūstelėjimas per jos lytinius organus pateko į gimdą ir taip ji pastojo. Anot kitos nuomonės, Gabrielius papūtė Marijai į burną, tačiau ši nuomonės nėra palaikoma bendro istorijos konteksto. Allah sako: ...Ir Marjama (Marija), Imrano duktė, kuri išsaugojo savo skaistumą, ir Mes įkvėpėm per ją (per iškirptę jos marškiniuose) jai Savo Dvasia (Džibriliu (Gabrieliumi). (66:12)

Kai Marija pastojo, ji buvo labai pasimetusi ir jos nerimas apie tai, ką žmonės pasakys, augo. Wahb bin Munabbih ir kiti žinovai mini, kad Juozapas bin Jokūbas An-Nadžar, Marijos dėdės iš motinos pusės, sūnus, buvo labai nustebęs matydamas jos nėštumą. Būdamas jos artimas giminaitis, jis gerai žinojo apie Marijos pamaldumą. Jam buvo nesuprantama, kaip ji galėjo tapti nėščia neturėdama vyro. Todėl vieną dieną Juozapas paklausė Marijos: „O Marija! Ar gali augalas augti be sėklos?“ Ji atsakė: „Taip. Kas sutvėrė pirmąjį augalą?“ Tada jis pasakė: „Ar gali vaikas užgimti be vyro?“ Ji atsakė: „Taip. Allahas sutvėrė Adomą be vyro ir moters.“ Tada jis paprašė jos: „Papasakok man apie save.“ Marija atsakė: „Allahas davė man džiugią žinią apie Žodį iš Jo, kurio vardas Mesijas Isa (Jėzus), Marjamos (Marijos) sūnus. Jis bus gerbiamas šitame ir Paskutiniame pasaulyje ir bus vienas iš priartintųjų. Ir kalbėsis jis su žmonėmis jau lopšyje ir būdamas suaugęs ir bus vienas iš teisuolių.“ (3:45,46)

Pranešama, kad panašus pokalbis taip pat įvyko tarp Marijos ir Zakarijo ir ji davė tokį patį atsaką.

Suddi perdavė kompaniono žodžius: „Vieną dieną Marija nuėjo aplankyti savo sesers ir ši pasakė: „Aš manau, jog laukiuosi“. Marija jai atsakė: „Aš taip pat manau, jog laukiuosi.“ Jos apsikabino ir jos sesuo pasakė: „Aš jaučiu, kad tas, kuris yra mano įsčiose, lenkiasi tam, kuris yra tavosiose.“

Malik yra pasakęs: „Aš buvau informuotas, kad Jėzus ir Jahja (Jonas) buvo tetų pagal motinos liniją, sūnūs. Jie buvo pradėti tuo pačiu metu ir man buvo pranešta, jog Jahjos motina pasakė Marijai: „Aš jaučiu, kad tas, kuris yra mano įsčiose, lenkiasi tam, kuris yra tavosiose.“ Malik nuomone tai buvo dėl Jėzaus pranašumo prieš Jahją.

Žinovų nuomonės, apie tai, kiek laiko truko Marijos nėštumas, skiriasi. Anot Ibn Abbas ir Ikrimah, ji išnešiojo kūdikį aštuonis mėnesius. Kita, Ibn Abbas pranešta, nuomonė sako, jog ji pagimdė iškart po pastojimo. Kai kurie kiti žinovai sako, jog Marija nešiojo kūdikį devynias valandas ir nurodo šią ajas: Ir ji tapo nėščia ir pasitraukė su juo į tolimą vietovę. Ir atvedė ją sąrėmiai prie palmės kamieno. (19:22-23)

Vistik tokia nuomonė neturi tinkamo pagrindimo. Marijos nėštumos buvo normalus ir truko devynis mėnesius, kaip ir kitų moterų nėštumas.

Žinia pasklido toli ir plačiai. Kai kurie bloga linkintys žmonės kaltino ją pastojus nuo Juozapo, kuris taip pat garbino toje pačioje mečetėje. Marija atsiskyrė nuo žmonių ir pasitraukė į tolimą ir izoliuotą vietovę. Anot kai kurių hadisų, tai buvo Betliejus, kurį pastatė vienas Romos karalių.

Ji šaukė iš skausmo ir streso: O, kad aš būčiau mirus prieš visa tai ir būčiau užmiršta, neatmenama. (19:23) Marija kentėjo dėl dvigubo skausmo: gimdymo ir šmeižto. Ji puikiai suprato, ką žmonės apie ją kalba. Jie nepatikėjo jos istorija. Kaip moteris iš tokios prestižinės šventikų ir Pranašų giminės galėjo šitaip nusižengti moralei. Tokios mintys privedė Mariją prie mirties troškimo.

Ir ėmė (balsas) šaukti iš po jos. (19:24) Kieno balsas tai buvo? Anot Ibn Abbas, Katada, Suddi ir Dahhak, tai buvo angelas Gabrielius. Bet, anot Mudžahid, Hasan ir kitų, ją pašaukė pats Jėzus. Šią nuomonę taip pat palaiko ir Ibn Džarir.

Marijai buvo paliepta valgyti ir gerti ir nusiraminti, o jei kas nors bandytų ją kalbinti, pasakyti, jog ji pasninkauja. Aš pasižadėjau Maloningajam pasninkauti ir šiandien nekalbėsiu su žmonėmis. (19:26) Pagal to meto Šariją , pasninkas reiškė susilaikymą ne tik nuo maisto, bet taip pat ir nuo kalbėjimo. Mūsų Šarijoje kalbėjimo apribojimas buvo panaikintas.

Daug žinovų mini, jog po kurio nematydami Marijos, žmonės pradėjo jos ieškoti. Jie rado ją su kūdikiu rankose. Jie buvo abstulbinti ir tarė: O Marjama (Marija), tu pdarei sunkią nuodėmę. O Harūno (Aarono) sese! (19:28)

Sa‘id bin Džubair yra pasakęs, kad Harūnas buvo atsidavęs ir pamaldus žmogus. Jie pavadino Mariją jo seserimi, nes jis taip pat buvo žinomas dėl savo pamaldumo ir teisingumo. Anot kitos nuomonės, Harūnas, minimas šioje ajoje, yra Mozės (tebūnie jam taika) brolis, Marija lyginama su juo dėl savo pamaldumo. Bet kuriuo atveju, Marija nebuvo Mozės ir Harūno (tebūnie jiems taika) sesuo, kaip kad Muhammed bin Ka‘b Al-Qurazi mini.

Imamas Ahmedas pranešė, jog Mughirah bin Šu‘bah yra pasakojęs: „Pranašas saaw pasiuntė mane į Nadžraną. Ten jie manęs paprašė: „Papasakok mums, kaip tu supranti šią ają: „O Harūno sese“ ir apie Mozę ir Jėzų ir t.t.“ Kai aš grįžau pas Pranašą saaw ir papasakojau jam apie šį prašymą, jis pasakė: Kodėl tu jiems nepasakei, kad jie dažnai pasivadindavo prieš juos gyvenusių pranašų ir pasiuntinių vardais.”

Katadah ir kiti yra minėję, jog jie duodavo Harūno vardą dažniau nei kokį kitą.

Ibn Džarir savo istorijos knygoje rašo, jog žmonės apkaltino Zakariją turėjus neleistinų santykių su Marija ir norėjo su juo susidoroti. Jis pabėgo nuo jų, bet jie vijosi. Priešais jį atsisvėrė medis, bet kai Zakarija jame pasislėpė, Šėtonas sulaikė gabalėlį jo drabužio ir taip žmonės suprato, kur jis slepiasi ir perkirto medį per pusę. Kiti kaltino Mariją turėjus neleistinų santykių su savo pusbroliu Juozapu.

Kai situacija tapo nepakeliama ir žmonės netikėjo nei vienu Marijos žodžiu, ši parodė į kūdikį ir liepė klausti jo. Jie atsakė: „Ką? Ar tu liepi klausti šio žindomo kūdikio, kad jis pasakytų tiesą apie tave? Ar tu manai, kad mes išsikraustėm iš proto?“ Kaip mes galime kalbėtis su tuo, kursai kūdikis lopšyje? (19:29)

Jiems besiginčijant su Marija dėl kūdikio ir besijuokiant iš jos, kūdikis stebuklingai į juos prakalbo: Aš iš tiesų esu Allaho vergs. Jis davė man Raštą ir padarė mane pranašu. Ir padarė mane palaimintuoju, kad ir kur aš būčiau, ir įsakė man melstis bei duoti išmaldos, kolei aš gyvas, ir gerumą mano gimdytojai ir nepadarė manęs tironu, nelaiminguoju. Ir palaima man tądien, kai aš gimiau, ir tądien, kai mirsiu, ir tądien, kai būsiu prikeltas gyvenimui! (19:30-33)

Tai buvo pirmoji Jėzaus pasakyta kalba. Pirmieji jo pasakyti žodžiai buvo „Aš iš tiesų esu Allaho vergas“. Jis kalbėjo apie save, kaip Allaho vergą, ne Jo sūnų, ar partnerį dieviškume. Tai paneigia krikščionių teigimą, jog Jėzus ir jo motina yra šventi (dieviški). Jėzus tada paneigė visus kaltinimus Marijai dėl nelegalių santykių turėjimo. Jis pasakė, jog Allah davė jam Raštą ir išmintį, o žmogus, kuriam tai suteikta negali prasidėti iš nuodėmės. Allah pasmerkė jų šmeižtą: Už tai, kad jie netikėjo, ir už tai, kad jie paskleidė apie Marjamą (Mariją) didelį melą. (4:156)

Allah atskleidė Jėzaus istoriją Korane kaip vienintelę tikrą istoriją ir paneigė neteisingą žydų šmeižtą ir iškreiptą krikščionių tikėjimą apie Jėzų ir jo motiną. Allah sako: Tai – Isa (Jėzus), sūnus Marjamos (Marijos). Tiesos Žodis, dėl kurio jie nesutaria. Allahui nedera turėti sūnų, šlovė Jam! Kada Jis priima sprendimą, užtenka Jam tarti: „Būk!“ – ir tai būna. (19:34-35)

Šitai yra pabrėžiama ir kitose Korano vietose, kaip pavyzdžiui šiose eilutėse:

Tai ir yra tai, ką mes skaitome tau iš ženklų ir išmintingo Priminimo. Iš tiesų, Isa (Jėzus) prieš Allahą panašus į Adomą: Jis sukūrė jį iš dulkių, paskui tarė jam: „Būk!“ – ir jis tapo. Tiesa – iš tavo Viešpaties. Nebūk vienas iš abejojančių! Kas gi ginčysis su tavimi po to, kai aplankė tave žinojimas, tark: „Ateikite, pašauksim jūsų sūnus ir mūsų sūnus, mūsų moteris ir jūsų moteris, ir pačius mus, ir jus pačius, o paskui pasimelsime ir nukreipsime Allaho prakeiksmą ant melagių!“ Iš tiesų tai – teisingas pasakojimas, ir nėr jokios dievybės, išskyrus Allahą, ir iš tiesų Allahas, Jis – Galingas, Išsmintingas! O jeigu jie nusigręš, tai Allahas žino nešvarybių skleidėjus! (3:58-63)

Šios eilutės buvo apreikštos, kai keletas krikščionių iš Nadžrano atėjo pas Pranašą saaw ir ginčijosi dėl Jėzaus ir jo dieviškumo statuso. Kaip atsaką Allah apreiškė ilgą istoriją apie Marijos nėštumą, Jėzaus gimimą ir kitas detales sūroje Imrano giminė. Žydų bendruomenė susiskirstė į tris grupes. Buvo tokių, kurie laikė Jėzų nesantuokiniu vaiku ir netikėjo juo. Kiti sakė, jog jis yra Allaho sūnus arba pats Allahas. Bet tikintieji suprato tikrąją žinią ir tai, kad jis buvo Allaho vergas ir Pranašas.

(bus daugiau inšAllah)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 04 Lap 2012, 00:48 
Patikima sesė

AR DIEVUI REIKIA SŪNAUS?

Visagalis Allahas Korane sūroje Marjam (Marija) sako:

Ir jie kalba: „Gailestingasis prisiėmė Sau sūnų.“ Tuo jūs padarėte bjaurią piktadarystę. (19:88-89)

Šis teiginys yra toks neteisingas ir rimtas, kad:

Dangus gali sugriūti nuo šito, ir žemė prasiveržti, ir kalnai subyrėti į dulkes, nuo to, kad jie priskyrė Gailestingajam sūnų. Nedera Gailestingajam turėti Sau sūnaus. Bet kuris, kas padangėse ir žemėje, ateina pas Gailestingąjį tiktai kaip vergas. (19:90-93)

Šiomis ajomis Allahas paneigė teiginius tų, kurie priskiria Jam tokią neteisybę. Viskas, kas yra sukurta priklauso Jam, nes Jis yra Kūrėjas, neturintis sūnaus ar partnerio.

Sūroje Galvijai Allah sako:

Ir prirašė jie Allahui bendrininkų iš džinų, kuriuos Jis pats sukūrė, ir beprasmiškai prirašė Jam sūnų ir dukterų be jokio išmanymo. Šlovė Jam, ir aukščiau Jis už visa tai, ką jie Jam prirašinėja! Jis – dangaus ir žemės Pirmakūrėjas! Kaip Jis galėjo turėti kūdikį, jei Jis neturėjo žmonos? Jis sukūrė kiekvieną daiktą ir apie kiekvieną daiktą išmano! Toksai yra Allahas, jūsų Viešpats, - nėr dievybės, išskyrus Jį, - Kūrėjas kiekvieno daikto. Nusilenkite gi Jam! Iš tiesų Jis, - kiekvieno daikto Laiduotojas! (6:100-102)

Atmetęs neteisingus krikščionių ir kitų teiginius, Allahas taip pat paneigė tikėjimo, kuris nesiderina su Dieviškuoju mokymu, išgalvojimo ereziją. Allah sako:

O Rašto žmonės! Nesišvaistykit žodžiais apie savo tikėjimą ir nesakykite apie Allahą nieko, išskyrus tiesą. Juk Mesijas, Isa (Jėzus), Marjamos (Marijos) sūnus – tėra Allaho pasiuntinys ir Jo Žodis („Būk“ – ir tai būna), kurį Jis suteikė Marjamai (Marijai), ir dvasia Jo. Tikėkite Allahą ir Jo pasiuntinius ir nesakykite – „Trys“! Susilaikykite, tai – geriau jums. Iš tiesų Allahas – tėra Vienas Dievas. Šlovingas Jis, per daug Jis išaukštintas, kad turėtų sūnų. Jam – tai, kas padangėse, ir tai, kas žemėje. Užtenka Allaho kaip laiduotojo!
Niekados nei Mesijas, nei artimiausieji angelai nepasididžiuos būti Allaho vergais! O kas pasididžiuos Jam tarnauti ir išpuiks, - tuos Jis susirinks visus pas Save.
Tie gi, kurie patikėjo ir kūrė gėrį, - Jis su kaupu atiduos jų dovanas ir padidins jiems iš Savo dosnumo. O tuos, kurie pūtėsi ir didžiavosi, Jis nubaus skaudžia kančia. Ir nesuras jie sau, išskyrus Allahą, nei globėjo nei pagalbininko. (4:171-173)

Ne tik krikščionys teigė Allahą turint sūnų ir jį garbino, kai kurie žydai tai pat darė tokią pačia klaidą. Allah sako:

Ir tarė judėjai: „Uzairas – Allaho sūnus.“ Ir tarė krikščionys: „Mesijas – Allaho sūnus.“ Šitie žodžiai jų lūpose panašūs į žodžius tų, kurie anksčiau netikėjo. Tepražudo juo Allahas! Kaip jie nutolę nuo tiesos! (9:30)

Sūnų ar dukterų priskyrimas Allahui buvo dažna klaidingą tikėjimą išpažįstančių žmonių bendruomenių praktika. Kada tik žmonės nuklysdavo nuo teisingo kelio ir pranašų žinios, jie imdavo kurti dievą ar dievus pagal savo atvaizdą. Kiekviena žmogaus intelekto dalelė būdavo įtraukiama, kad sukurtų šią maišatį, vedančią iš tiesaus kelio. Šiame kontekste Allah paneigė Mekos netikinčiųjų teiginius. Pvz. Korane sakoma:

Ir pavertė jie angelus, kurie – Gailestingojo vergai, moterimis. Negi jie dalyvavo juos kuriant? Bus užrašyti jų liudijimai ir bus iš jų pareikalauta atsako! (43:19)

O taip pat sūroje Pranašai yra sakoma:

Bet vistiek kai kurie jų sako: „Prisiėmė Gailestingasis Sau sūnų.“ Šlovė Jam! Jie gi (angelai) – garbingi vergai. (21:26)

Sūroje Jūnus sakoma:

Jie tarė: „Pasiėmė Allahas Sau kūdikį.“ Šlovė Jam! Jis turtingas! Jam priklauso tai, kas padangėse ir žemėje. (10:68)

Šios ir kitos ajos aiškiai paneigia teiginius visų tų, kurie vienu ar kitu būdu tiki, jog Viešpats turi sūnų ar dukterų. Islamo požiūris šiuo klausimu yra labai aiškus: teiginys, kad Allahas gali turėti sūnų ar dukterų yra absoliučiai klaidingas ir prieštarauja Allaho Didybei.

Aukščiausias Allahas sūroje Vaišių stalas sako:

Netiki tie, kurie pasakė: „Išties Allahas – tai Mesijas, Marjamos (Marijos) sūnus.“ Sakyk: „Kas gi galėtų Allahui nors kiek sutrukdyti, jeigu Jis įsigeistų pražudyti Mesiją, Marjamos (Marijos) sūnų, ir jo motiną, ir tuos, kurie žemėje, - visus?“ Allahui priklauso dangaus ir žemės valdžia, ir viskas, kas tarp jų. Jis kuria, ką įsigeidžia: juk Allahas kiekvienam daiktui turi valdžią! (5:17)

Ši tema toliau plėtojama toje pačioje sūroje:

Nepatikėjo tie, kurie sakė: „Juk Allahas – Mesijas, Marjamos (Marijos) sūnus.“ O Mesijas tarė: „O Israilo (Izraelio) sūnūs! Garbinkite Allahą, mano Viešpatį ir jūsų Viešpatį!“ Juk, kas priskiria Allahui sėbrų, tam Allahas uždraudė Rojų. Jo slėptuvė – Ugnis, ir nėra neteisuoliams pagalbininkų!
Nepatikėjo tie, kurie sakė: „Juk Allahas – trečias iš trijų“, - tuo tarpu, kai nėra jokios dievybės, išskyrus Vienintelį Devą. O jeigu jie nesiliaus taip kalbėję, tai ištiks tuos, kurie nepatikėjo, kankinanti bausmė.
Nejaugi jie nesikreips į Allahą atgailaudami ir neprašys, kad Jis dovanotų? Juk Allahas – Atleidžiantis, Maloningas!
Mesijas, Marjamos (Marijos) sūnus, - tik pasiuntinys, buvo jau iki jo pasiuntinių, o jo motina – teisuolė. Abu jie valgė maistą. Žiūrėk, kaip Mes aiškiname jiems ženklus; paskui pažiūrėk, kokie jie nusisukę nuo teisybės! (5:72-75)

Aukščiausias Viešpats minėtose ajose paaiškina, kad Jėzus tebuvo tik žmogus, kaip ir jo motina. Jis paneigia tikėjimą į trejybę, Allah negali būti vienas iš trijų. Viešpats yra absoliutus ir nedalintinas. Šis, Viešpatį niekinantis tikėjimas, yra toks rimtas, kad jei Allahas nebūtų gailestingas, jiems grėstų bausmė jau šiame gyvenime.

Jėzaus motina buvo tik žmogus. Ji buvo pamaldi ir teisinga moteris. Ji nenusižengė dorovei ir ji neturi dieviškumo. Ji, kaip ir jos sūnus Jėzus, valgė kasdieninį maistą. Ji tebuvo dora moteris. Allah taip pat kalba apie tai šioje ajoje:

Ir štai tarė Allahas: „O Isa (Jėzau), sūnau Marjamos (Marijos)! Nejaugi tu sakei žmonėms: „Priimkite mane ir mano motiną kaip dievų dvejetą šalimais Allaho?“ Jis tarė: „Šlovė Tau! Kaip galiu taip kalbėti, neturėdamas tam teisės? Jeigu tai sakyčiau, Tu tai tikrai žinotum. Tu žinai tai, kas mano sieloje, o aš nežinau, kas Tavo Sieloje: juk Tu – Žinantysis slaptybes.
Aš nesakiau jiems nieko, išskyrus tai, ką tu man buvai liepęs: „Garbinkite Allahą, mano Viešpatį ir jūsų Viešpatį!“ Aš buvau jų liudytojas, kol buvau tarp jų, o kai Tu davei man atilsį, Tu buvai jų Stebėtojas, ir Tu – kiekvieno daikto Liudytojas.
Jeigu Tu juos nubausi, tai juk jie – Tavo vergai, o jeigu Tu jiems atleisi, tai juk Tu – Galingas, Išmintingas!“ (5:116-118)

Šis pokalbis įvyks Teismo Dieną. Visi garbinimo veiksmai, kuriuos šiuos žmonės atliko iš pamaldumo ir religingumo, bus atmesti ir paversti niekais, taip iš jų atimant atpildą. Kokia nevilties diena tai bus!

Jeigu Allahas būtų panorėjęs turėti Sau sūnų, Jis būtų galėjęs pasirinkti bet ką iš Savo tvarinių. Kodėl Jėzus? Bet Jis neturi sūnaus anei dukters. Korane sakoma:

Jeigu Allahas norėtų turėti kūdikį, tai Jis išsirinktų iš Savo sutvėrimų, kas Jam tinkama. Šlovė Jam! Jis – Allahas, Vienintelis, Galingas. (39:4)

Bet kuriuo atveju, jei Allahas turėtų sūnų ar dukterį (vertą garbinimo), Pranašas , būdamas Viešpaties pasiuntiniu, pirmas būtų juos garbinęs.

Sakyk: „Jeigu Gailestingasis turėtų kūdikį, tai aš būčiau pirmas iš garbinančių.“
Šlovė Viešpačiui dangaus ir žemės, Sosto Valdovui, Jis aukščiau už tai, ką jie Jam priskiria! (43:81-82)

Kudsi hadise Pranašas saaw sako: Allah Aukščiausias sako:
Adomo sūnus kaltina Mane, bet jam nereikėjo to daryti. Jis tvirtina, kad Aš turiu sūnų, bet Aš esu Vienas ir Vienintelis, Amžinas ir Absoliutus, negimdantis ir nepagimdytas ir nėra nieko panašaus į Mane.

Kitame hadise Pranašas saaw sako:

Niekas negali pakęsti įžeidimo taip, kaip tai gali Allahas. Jie priskiria Jam sūnų, kai tuo tarpu Jis duoda jiems išlaikymą ir sveikatą.

(bus daugiau inšAllah)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Veikia ant phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007