Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
  Spausdinti

Re: Kreipimosi formos "Jūs" ir "tu"
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 03 Sau 2014, 23:41 
Moderator
Vartotojo avataras

Assalamu allaikum, aš kažkaip nesureikšminu to "jūs". Jokių blogų emocijų dėl jo nėra. Pirmenybė nepažįstamiems arba vyresniems pagal amžių žmonėms sakyti "jūs". Jei paprašo sakyti "tu", pakeičiu. Lygiai taip pat pati paprašau sakyti "tu". Bet jei man ir toliau sako "jūs", tada neišeina sakyti "tu" ir vėl pereinu i "jūs". Bet nesijaučiu nei nepatogiai, nei blogai. Man "jūs" rodo tik pagarbą, bet ne atstumą.

Darbe visiems sakau "jūs", išskyrus savo amžiaus buvusius kursiokus. Klientams, nepriklausomai nuo amžiaus, (na mažiausias amžius buvo gal koks 15-16 m.), sakau "jūs" ir labai nustembu, jei jie man pasako "tu". Čia jau kultūros stoka tikrai. Dar labiau įsižeidžiu, jei gerokai vyresni klientai man pasako "tu", na atleidžiama tik kokiai sengalvėlei močiutei, bet ne kitiems. Yra buvę, kad ir pati, būdama kliente buvau tujinama tiek jaunesnių, tiek vyresnių už mane, irgi labai įžeidu. Vis tik oficialioje vietoje "jūs" privalomas. Jei mūsų kalbos vartosenoje yra toks dalykas, to ir vaikai turi būti mokinami.

Sesėms, pirmą kart ir kurių nepažįstu, sakau "jūs", nebent akivaizdžiai už mane jaunesnė. Vat kas keista, kad virtualioje erdvėje kažkaip dažniau sakosi "tu".

Šeimoje, manau, kiekvieno pasirinkimas. Pas mane seneliai visada buvo "jūs", bet vadinu vardu. Tėvai, dėdės, tetos, jų sutuoktiniai - "tu", nepriklausomai nuo amžiaus. Man atrodo, čia jau palikimas nuo tėvų ir jų pačių - kaip prašė vaikystėje vadinti, taip ir išmokau. Tėvams labai nepatinka, jei sakyčiau "jūs", esam apie tai kalbėję.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Veikia ant phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007