[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - Sveikinkimės pagal sunną!

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 115 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Kitas
  Spausdinti

Re: Sveikinkimės pagal sunną!
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 05 Rgs 2012, 16:31 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

:salam

Aš pasikartosiu tikriausiai, bet mano nuomonė sutampa su UmAhmed- aš mintyse atsakau į vyrų pasveikinimą, o šiaip visaip vengiu, kad nesugalvotų sveikintis. Nežinau, gal musulmoniškoj šaly kitaip, bet vakaruose tai tikrai fitna ir tikrai neretai deja deja kai kurie broliai tai supranta kaip žalią šviesą tolimesniam kalbinimui astaghfirullah. Bet tai neįeina kas liečia dalykinius santykius- kuomet perki, naudojiesi paslauga ir pan- be abejo tada pasisveikini.

Man kažkaip atrodo, kad sahabių laikais viešoj vietoj buvo tokia segregacija- vien gatvej juk moterys vaikščiojo iš kraštų, vyrai gatvės vidury, kad sunkiai įsivaizduoju, jog praeiviai vieni su kitais sveikindavosi, man rodos, moterys buvo kaip šėšėliai, Allahu Alim :) Umar ra irgi padarė skirtingus įėjimus į mečetę vyrams ir moterims, tad net tenai vieni su kitais nebeturėjo galimybės apsikeisti pasisveikinimais.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 06 Rgs 2012, 23:03 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

:bismillah
Su vyrais sveikintis negalima ,jeigu jie tau yra ne mahrm.Nes tai gali nukrypti į fitną ir tolimesnį bendravimą.Jeigu prasilenkiant gatvėje vyras pasisveikino,neatsakykite jam garsiai ,tik mintyse,nes mūms yra nežinoma jo nija-ketinimas.Ar tas vyras nori ''kabinti'' ,ar jis tik taip ''apsidžiaugęs '' matyti sesę ir tik pasisveikinti?Kiti vyrai galbūt ir neturi tokių ketinimų ,tik galvoja ,kad tai yra mandagus poelgis,nes jų islamiškos žinios silpnos.Tai jau yra kai kuriems vyrams ''europietiškas mandagumas'' ir tiek,bet kaip žinome iš patirties tai gali nuvesti iki fitnos.Kadangi kaip minėjau mūms jų ketinimai yra nežinomi ,dėl to neatsakykite į pasisveikinimą garsiai ir nesustokite ,keliaukite tolyn,tas vyras supras ,kad čia kažkas negerai ,o ''kabintojas '' pamatys ,kad nieko ''nesužvejos'' ir dėl to tik jus gerbs,nes jūs ''neatsileidote'' ir nebūsite lengvai prieinama,inšaAllah baia)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 08:58 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Ar sveikinates su nemusulmonais? Kaip ir ju sveikinimus, t.y. vyru, atsakyti: irgi tyla?

"Отвратительная и опасная ошибка — принимать то, что люди говорят друг о друге, а потом строить на этом основании любовь либо ненависть, похвалу или порицание. Сколько из-за этой ошибки произошло такого, что закончилось сожалением. И как часто люди распространяют о других то, что не имеет никакого отношения к действительности. Разумный человек обязан проверять и удостоверяться, выжидать и не спешить. Таким путём можно увидеть религию человека, его выдержку и разум."(Шейх ‘Абду-р-Рахман ас-Саади)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 12:21 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

:bismillah
Tokiu atveju yra kiekvieno asmeninis reikalas,nes tarp kufar ir muslim yra didelis skirtumas.Kufar nežino islamo ir jo atveju gali būti priimta kaip įžeidimas ,kur musulmono atveju -nėra joks įžeidimas. Kufar atveju manau galima pasisveikinti ,bet aišku ne su šypsenėle,o rimtu tonu arba tik palenkiant galvą ,kaip gestą pasisveikinimo,arba jeigu ir tai nepatogu ,galite ir nesisveikinti ,čia jau kiekvieno asmeninis reikalas. Atvirkščiai yra musulmonų atveju,nes jie žino pranašo Muhammed saaw pamokymus ir jie turėtų nesisveikinti su moterimis ,kurios jiems yra ne mahram.Žinoma su giminaičiais galima sveikintis ,tokiais kaip vyro brolis pavyzdžiui.Man atrodo ,kad stipriausia nuomonė yra nesisveikinti nei su vienu (muslim),nei su kitu (Kafir) ir Allah žino geriausiai.
baia)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 12:54 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Dar niekada nebuvau patekusi į situaciją, kad sveikintųsi nemusulmonas vyras prasilenkiant gatvėje.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 13:36 
Patikima sesė

Jeigu jis yra pažystamas pav bendradarbis arba mokyklos direktorius/mokytojas,kur mokosi tavo vaikas ir t.t.
Gali sveikintis netgi pažystami iš tavo preislamiškų laikų.

Šiaip olandai šiuo atžvilgiu labai draugiški,jie mielai su visais sveikinasi.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 20:38 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Taip prancuzai irgi be galo draugishki ir megsta sveikintis su visais. Jei net prasilenki ir susiduri butinai palinkes geros dienos. O jei kaimynas nemusulmonas, kartais ir pakalbina, ypac jei su vaikais esu...
As suprantu kad sveikintis viduje, neatsakyti - reikai priimti kad moters balsas yra aura. Bet taip nera o gal yra, bet reikia dalyl.

Man kaip tik is sahabu laiku atrodo kad moterys irgi buvo tiek pat aktyvios kaip ir vyrai, juos ir uzduodavo tiesiogiai klausimus pranashui swws ir sveikindavosi su jo , viena syki buvo moteris kuri pataise khalifa, arba kakzokia moteru grupe buvo gaminusios sriuba ir iteike vyramas po maldos...hmmm...o ka jau kalbet apie Aisha kaip kariuomenes vade...Bet turim visur ir visada vengti fitnos.
Mano kaimynai yra ir musulmonai ir ne, net nezinau ar as tureciau sveikintis su kaimynes vyru pirma ( nes visur akcentuojama kad butent vyrai pirmi sveikinasi o jau po to seka ar atsakyti moterims arba ne), bet jei jie nesisveikina....

"Отвратительная и опасная ошибка — принимать то, что люди говорят друг о друге, а потом строить на этом основании любовь либо ненависть, похвалу или порицание. Сколько из-за этой ошибки произошло такого, что закончилось сожалением. И как часто люди распространяют о других то, что не имеет никакого отношения к действительности. Разумный человек обязан проверять и удостоверяться, выжидать и не спешить. Таким путём можно увидеть религию человека, его выдержку и разум."(Шейх ‘Абду-р-Рахман ас-Саади)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 23:15 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Man atrodo, mes maišome kelis dalykus.

Taip, kuomet yra reikalas, tada moteris gali komunikuoti, išlaikant tam tikrą etiketą (pvz jei yra galimybė tai daryti per maghram- taip ir daryti).

Bet socialinės situacijos, mano manymu, į tai neįeina. Aš neįsivaizduoju sahabių vyrų ir moterų, kurie ne maghram vieni kitiems besišnekučiuojančių apie nieką, kad ir trumpai. Man rodos, labai daug moterų užuot ėjusios pas Pranašą saaw eidavo pas Aišą ra ir kitas žmonas... didžioji dauguma su moterimis susijusių Hadisų yra perduoti jos, vadinasi, arba jos pačios buvo klausta, arba ji šalia buvo.

Beje, ta istorija, apie moterį viešai pataisiuską Umar ra nėra sahih ir esu apie tai jau rašiusi forume Allahu Alim.

Taigi, apie socialines situacijas- visada visur stengiuosi išvengti 'mandagumo pokalbių' su priešinga lytimi. nusisukti, paskubėti, užsikalbėti su dukra ir pan. Nuolat bendrauti su vyrais oficialioj aplinkoj, kad jie mane gatvėj atpažintų- nepasitaikė- paprastai tokius pokalbius perima vyras, o aš stengiuosi bendrauti tik su moterimis. Vyro draugai irgi praktiškai niekas manęs nematę, gatvėj neatpažintų.

jei tokios situacijos, kad esu dažnai kalbinama ar su manim sveikintųsi itin dažnai kartotųsi, tuomet manau su vyru nusprestume, kad laikas nikabui...

o kad moters balsas yra awra tai nesu mačiusi stiprių dalyl, na nebent fitnos situacija. Allahu Alim.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 07:32 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

hmmm, dar toks idomus patebejimas, sahabu laikais moteris per savo vestuves vaisindavo svecius ir vyrus.....buvo moteru korios per djihada slaugydavo vyrus... nezinau kazkaip as su kazkuo nesutinku, bet dalinai nku. bet taciau ivartinti konkreciai su kuo nesutinku negalnejau js njus nekalbate su vyrais parduotuveje? kaio reikia kazka nusipirkti. ar pvx. man daznai buna tokia situacija, kai taksistas uzklausia kazka is kur mes, kaip atsiverciau i islama ir t.t. bandau atsakineti tiesiog i klausima, negrazinant balso ir t.t. neuzduodu savu klausimu. aisku toioj situacijoj buna labai nemalonu ir nemanau, kad tai islamika, bet ka juz siulote daryti tokiu atveju, nejau neatsakyti? gal pasakyti, kad nesisneku s ne magram? arba neatsakot i kaimyno salam laiptinej?

al maidah 3

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 08:43 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Aš jau nebesuprantu, ar aš nemoku išsireikšti ką turiu omeny, ar tikrai sesės nemato visiškai skirtumo tarp dviejų dalykų?

Viena yra tvarkyti reikalus. Kada pokalbis yra neišvengiamas. Tai tada pradedi nuo pasisveikinimo. Parduotuvėj, taxi, įstaigoj ir pan. Na čia natūralu. Bet ir tokiose situacijose reikia turėti opmeny, kad komunikavimas turi būti sumažintas iki absoliutaus minimumo, būtinybės. T.y. tu sakai tai, ką būtinai reikia tam reikalui išspręsti, jokių asmeniškumų.

Man irgi yra tekę kurį laiką gyventi mieste, kurtiame taxistai yra itin draugiški, ir kadangi aš kartais turėdavau dirbti sekmadienį rytais, kai autobusai nevažiuodavo, į darbą imdavau taxi. Kaip taisyklė, tame mieste visi taxistai- vyrai musulmonai. O aš jauna graži muslima be vyro. Įsėdu, burteliu salam aleykum i rkur reikia vežti ir susigūžiu. aišku, jiems to neužtenka- kalbina. Ar tu muslima? (ar neakivaizdu), is kur tu ir pan. Esu porą kartų atsakiusi, 'atsipašau, broli, aš su nemaghram nešneku'. Bet po to tiesiog mečiau tuos taxi ir į darbą eidavau pėstute ir stengiausi paderinti neimti 7dieni rytinių pamainų. Esu tikra, kad vyras man neleistų naudotis taxi paslaugomis, jei žinotų, kad taxistai yra tokie familiarūs, Allahu Alim.

Esu halal parduotuvėse mėsininkams taip pat pasakiusi, kad su nemaghram nešneku- nes anie perėmę anglišką manierą- 'how are you darling/dear?' astaghfirullah. Kokia aš jiems darling??? Vėlgi, į kai kurias halalines be vyro net neinu, nes ten pernelyg familiari aplinka.

Dėl sahabių vestuvių- esu tikra, kad tokiopj aplinkoj būdavo pilna moters maghram- tai vėlgi kitokia situacija, kai maghram yra šalia nes neretai fitnos tikimybė sumažėja. Vėlgi, man sunku įsivaizduoti, kad sahabiai net ir tokiose situacijose leisdavo sau laidyti juokelius us moterimis ar kažkaip pernelyg familiariai bendrauti, Allahu Alim. Ar kad Aiša ra pradėdama paskaitą iš už širmos ją pradėdavo 'ledus pralaužiančiu' juokeliu.

Nelabai žinau, ar jaučiasi skirtumas, apie ką aš kalbu?

Kokį reikalą tvarkome, kuriam galui reikia sveikintis su praeiviais, su besibūriuojančiais prie parduotuvių, prie kavinių, autobusų stotelej, kam reikia pašnekėti su kaimynu apie orą? Jei kaimynas musulmonas- vėlgi pasakyčiau jam- atsiprašau, su nemaghram aš nešneku.

Egipte pastebėjau toks drausmintojas be reikalo m,oteris kalbinti yra nikabas. Alhamdullillah.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 115 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Kitas

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Veikia ant phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007