Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Muhammad Salih al Munajjid (islamqa įkūrėjas)
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 27 Bal 2011, 12:11 
Vartotojo avataras

Amel rašė:
gal kas žino apie Islamqa, kuriai grupei jie save priskiria

Assaliamu aleikum,

Uz islamqa stovi Sheikh Muhammed Salih Al-Munajjid.
Shaykh Rabee` pasake, kad al-Munajjid yra "Qutubiyos Kibaar " (galit psigooglint kas neskaite apie Qutb ar kas yra qutubiyyah)
Taip pat Shaykh Ahmed an-Najmee paklaustas kokia jo nuomone apie Salih Al-Munajjid pasake, kad jis yra artimas Ikwan al Muslimeen grupei.

As tos nuomones, kad geriausia laikytis tu mokslininku kurie zinomi del savo Istiqaamos (dorumo, teisingumo).

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Re: Muhammad Salih al Munajjid (islamqa įkūrėjas)
StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 10:34 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

:salam

Man asmeniškai nereikia jo tikrinti, jau ne vienerius metus skaitau islamqa fatwas ir galiu pasakyti, kad tas siejimas šio šeykho su Saiyd Qutb tėra tam tikra šmeižto kampanija, pasklidusi internete audhu billah ir lai šeykhui Allah swt suteikia hassanat už kiekvieną šmeižiantį žodį iš jo šmeižikų lūpų.

Šis šeykhas ne kartą yra tai paneigęs viešai (savo neva simpatijas Saiyd Qutb). Tiems, kas skaito islamqa fatwas, yra tikrai visiškai aišku, kad jokių sąsajų būti negali- fatwose nuolat remiamasi tokiais Alim, kaip Albani, Ibn Taimiya, Ibn Baz, Uthaimyn ir pan, niekada Saiyd Qutb net nebuvo paminėtas. Fatwos dažniausiai pateikiamos su išsamiais dalyl, nebent klausimai pernelyg dažnai kartojasi. Mano pastebėjimu, jei fatwa trumpa, be dalyl, tai šiek tiek paieškojus archyve surasime ilgą išsamią fatwą tuo pašiu klausimu, anksčiau atsakytą, inšaAllah (čia rašau iš savo patirties).

Kas nežino, kas tas Saiyd Qutb- tai jis pirmoje savo gyvenimo pusėje buvo didžiulis liveralistas, jo pasisakymai net buvo antiislamiški, antireliginiai, tuo tarbu islamqa svetainė kai ptik liberalų kaltinama griežtumu, buvimu 'wahabbi', Saiyd Qutb nėra joks Alim, juo remtis net nėra galima. Tad man tokie kaltinimai dar ir gana absurdiški. Iš fatwų yra labai aišku, kuo remiasi šeykhas Munajjid ir tas pavardes aš jau išvardinau.

Kalbant apie konkrečiai videoklipą, aš galiu paklausti to paties- o kas gi tas kalbėtojas jame ir ką mes apie tą kalbėjotą žinome?? Reikia būti atsargiais ne tik pasitikint šeykhais, bet ir klausantis jų kritikos- ar tikrai ji teisinga, adekvati? Pagūglinus tarkim Al Albani ir Ibn Taimiya pavardes, dar ne tokių kritikos 'šedevrų', o tiksliau, šmeižo kampanijų rastume, bjauriausių žodžių apie juos. Taigi, reikia atidžiai žiūrėti ne tik tuos, kurie giria, bet ir tuos, kurie kritikuoja, Allahu Alim.

Klipe kalbėtojas sako, kad šeykhas Munajjid simpatizuoja Saiydui Qutb, o pastarasis kvietė sukilti prieš valdžią musulmonus, subhanAllah, paskaičius atitinkamas fatwa islamqa kaip tik matome, kad jie moko, jok sukilti prieš lyderį yra neleistina, ir net jei jis yra tironas bei opresorius. Tad kaip galima vertinti tokią kritiką, mažų mažiausiai- kad ji nepagrįsta ir perdėta.

Neagituoju nieko už šį šeykhą ar islamqa, tiesiog norisi įvesti aiškumo ir pabrėžti, kad kartais randame tai, ko ieškome, ir tai nebūtinai yra tiesa.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 10:43 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Salam alaykum. Allahu Alem ne man spręsti ar Al-Munajjid patikimas ar ne.man skaitant jo atsakymus islamqa irgi nekilo klausimu, kaip jau minejai jis remiasi patikimais ulema seichais.bet tai ulema ji sukritikavo , jie ji įtraukė į nepatikimu sąraša subhanaAllah

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 11:07 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Nepažįstu tų Ulema, jie irgi gali būti suklaidinti, kaip pavyzdį jau pateikiau skirtingą Munajjid Ir Qutb poziciją minėtu atveju dėl žmonių sukilimo prieš valdžią. Tai jei jie tuo remiasi nurašydami Munajjid į nepatikimus- jie patyr yra suklaidinti, nes Munajjid akivaizdziai nesilaiko tos nuomonės ir neskatina sukilimų, atvirkščiai. Tai vėl gi retorinis klausimas- ko verta tokia kritika, jei ji neteisinga? Ir ko tada vertas paties šeykho Munajjid paneigimas, kad jis neva simpatizuoja ir remiasi Saiyd Qutb?

Mūsų su vyru žiniomis, jokie salafi Ulema jo nekritikuoja, kaip tik paklausiu vyro, ar jis girdėjęs arabakalbių šeykhų kritikos Munajjid atžvilgiu, pasakė, kad niekada, kad iš Ulema girdėjęs, jog jis yra salafi. Tai Allahu alim, mūsų žinios irgi ne rodiklis, bet..

tuo pačiu galiu ir aš oaklausti, o kas yra šio websaito, kuriame kritikuojamas Munajjid įkūrėjas? Nes peržvelgiau, nepamačiau. Kaip suprantu, tai yra kažkieno blogas?

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 21:42 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Aš tikrai nemanau ,kad nekaltą žmogų įtrauktų į sąrašus?Pati pagalvok? Jie tiksliai žino ir įspėja ,kad jie akivaizdžiai ir viešai apsigintų ir pasiaiškintų. Kai yra atsisakoma taip daryti ,tada tik apkaltinama.Viskas jau išbandyta ,dėl to yra išviešinama ,kad apsaugoti sunnah salafi manhadž.hamdulilah
AA2

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 22:12 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

O kodėl negali įtraukti per klaidą? Jie ką- neklįstantys? Tai, ką skaitau, man aiškiausias įrodymas, kad Munajjid nėra qutubi. Jei jis kada nors yra pagyręs kokią nors Saiyd Qutb knygą- tai dar nepadaro jo pasekėju. Esu pastebėjusi daug Ulema nesibodi pagirti savo oponentų vieną ar kitą darbą ar mintį0- nes negali žmogus klįsti visame kame, plius, jei tas žmogus yra brolis/sesuo islame, reikia stengtis įžiūrėti ir pastebėti ir gerąsias savybes. Atvirkščiai, Miunajjid verdiktai dažniausiai yra priešingi, nei kad S Qutb pareiškimai viena ar kita tema. O tas websaitas, iš kur paimta nuomonė apie Munajjid mudviejų jau yra aptartas ir manoji nuomonė yar aiški, tad nebesiplėsiu.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 23:45 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

video apie Muhammad Salih Al Munajjid yra Shaykh Uthmaan as Saalam ,o aplowderis DaarSunnah,jei pažiūrėsi pamatysi.Gali paspausti and DaarSunnah įveisi į kitą saitą su Al Fauzan video. Kas nori pasidomėti ,paieškoti ,tas ras atsakymus į visus klausimus.Aš savo pareigą atlikau.hamdulilah.
Dar noriu pabrėžti ,kad tai ne mano asmeninė nuomonė ar mano sukurti websaitai. Nekalbu aš asmeniškai iš savo užgaidų.Kas turite facebook galima ištraukti dar daugiau info apie websaitą ir ulema inshaAllah darbuokitės.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 09 Rgs 2013, 22:47 
Patikima sesė

salam alaikum,

Nežinau ar sesė Nora grįž į foruma,bet man kilo klausimas:)islamqoj apie Sayyd Qutb šeichas Munadžid cituoja...šeicho Uthaimyn žodžius (ir ne tik jo.)Atsakydamas į klausimą ar skaityti Qutb knygas.

Retorinis klausimas,gal būt..jeigu šeichas Munadžid linčiuojamas už tai,kad per švelniai pakalbėjo apie Qutb,tai ka bepasakyti tada apie pav ibn Baz,kuris išleido fatwa leidžiančia Amerikai įrengti karinę bazę Saudijoj.Šeichas Albani,tai pavadino keisčiausia fatwa per visą islamo istorija.Tačiau tai jis paaiškino tuo,jog esant išskirtinai sunkiai situacijai iš dviejų blogybių renkamasi mažiausia blogybė.

Toji fatwa nepadarė ibn Baaz mažiau "patikimu ",tačiau Munadžid vien tik pacitavimas nuomoniu kitu šeichu apie S.Qutb,jau daro 'nepatikimu'.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 07 Bal 2015, 14:31 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

As salamu alejkum. Na tai klaidinga idealogija. Todel ir neaiskumai. Apie said qudb svelniai daug kas atsiliepe. Ne tik munajidas. Sheikho al ambani mokine umm AbduLlah irgi sake, kad tiems kas turi pakankamai ziniu atskirti teisinga nuo klaidingo skaityti ji galima.

al maidah 3

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume