Islam Ummah
http://islam-ummah.lt/islamforum/

Migracija į Mediną
http://islam-ummah.lt/islamforum/viewtopic.php?f=280&t=1881
Puslapis 11

Autorius:  lidovskaja [ 22 Spa 2014, 10:06 ]
Pranešimo tema:  Migracija į Mediną

Pranašas Muhammad (salAllahu aleihi wa salam) gyveno Mekoje visą savo gyvenimą, kol Allah neįsakė musulmonams persikelti į Mediną - daryti hidžrą, - kad galėtų tenais ramiai ir taikiai gyventi bei skleisti islamą.

Kuraiš (gentis/giminė, kurioje gimė pranašas (salAllahu aleihi wa salam)) buvo įsiutę tai sužinoję, kadangi jie suprato, kad tenais musulmonais taps labai stiprūs, galingi, ir daug kas juos palaikys ir parems.

Jie sugalvojo bjaurų planą, kaip pakenkti pranašui Muhammad (salAllahu aleihi wa salam). Kuraiš nusprendė, kad iš kiekvienos genties/giminės vienas žmogus turėtų pakenkti pranašui (salAllahu aleihi wa salam) ir taip nė viena gentis negalės būti kaltinama.

Vieną naktį jie apsupo pranašo (salAllahu aleihi wa salam) namą norėdami jį stebėti visą naktį. Jie planavo nužudyti Allah pasiuntinį (salAllahu aleihi wa salam) jam išėjus i lauką.

Pranašas (salAllahu aleihi wa salam) žinojo šį planą ir paprašė Ali (Radhiallahu 'anhu) miegoti jo (salallahu aleihi wa salam) lovoje užtikrindamas, kad Ali (Radhiallahu 'anhu) nenukentės.

Kai pranašas (salAllahu aleihi wa salam) išėjo, nutiko nuostabus dalykas - niekas iš stebėtojų jo (salAllahu aleihi wa salam) nematė! Vėliau supratę, kad Allah pasiuntinįs (salallahu aleihi wa salam) prasmuko pro juos, jie nuskubėjo į pranašo (salAllahu aleihi wa salam) namą ir savo nuostabai rado Ali (Radhiallahu 'anhu) lovoje.

Pranašas (salallahu aleihi wa salam) buvo lydimas į Mediną savo ištikimo draugo Abu Bakr. Pranašas (salallahu aleihi wa salam) iš pradžių pasiekė Qubą, kur jį (salAllahu aleihi wa salam) džiaugsmingai sutiko žmonės. Allah pasiuntinys (salallahu aleihi wa salam) tenais pastatė mečetę žinomą kaip Quba masdžid - Quba mečetė.

Vėliau jis (salallahu aleihi wa salam) keliavo į Mediną, kur liepė žmonėms leisti jo kupranugariams laisvai vaikšioti. Kupranugariai apsistojo patinkančioje vieetoje, ir tenais buvo pastatyta mečetė bei namas.

Įdomu:

Medina pasaulyje žinoma kaip ''Pranašo miestas.''
Medina buvo vadinama Yathrib pranašui (salAllahu aleihi wa salam) esant gyvam ir vėliau pervadinta Medina-tul-Manawara
Medina yra apie 338km nuo Mekos.
Musulmonai, kurie atliko hidžrą iš Mekos į Mediną vadinami muhadžirun.
Ansar buvo Medinos musulmonai. Jie nuoširdžiai padėjo muhadžirun pasidalindami savo turtu, maistu ir namais.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/