[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - 113 sūra "Aušra" ir 114 sūra "Žmonės"

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

113 sūra "Aušra" ir 114 sūra "Žmonės"
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014, 19:09 
Moderator
Vartotojo avataras

Sūra 113 “AUŠRA”

Ukba ibn Amir pedavė, kad Dievo (Allah) Pasiuntinys saaw pasakė: “Argi tu nematei ajatų, kurie buvo apreikšti man šiandien vakare, ir į kuriuos panašių niekas nėra matęs? Tai: “Sakyk: “Ieškau prieglaudos pas aušros Valdovą” (Koranas 113:1) ir “Sakyk: “Ieškau prieglaudos pas žmonių Viešpatį” (Koranas 114:1). (ch. Muslim, at-Tirmizi, an-Nasai)

Imam Achmed pranešė, kad Ukba ibn Amir yra pasakęs: “Kai aš vedžiau Allah pasiuntinį saaw vienu taku, jis pasakė man: ”Ukba, ar nepajotum?“ Aš bijojau, kad jei aš atsisakysiu, tai bus nepaklusimas. Po to Allaho pasiuntinys saaw nusileido ant žemės ir kai kurį laiką jojau aš, o paskui vėl jis. Ir paskui jis tarė: “Ukba, ar išmokyti tave dviejų sūrų, kurios yra pačios geriausios sūros, kokias skaito žmonės?“ Aš pasakiau: “Beabejo, o Allaho pasiuntiny!” Jis perskaitė man: “Sakyk: “Ieškau prieglaudos pas aušros Valdovą” (Koranas 113:1) ir “Sakyk: “Ieškau prieglaudos pas žmonių Viešpatį” (Koranas 114:1). Paskui mes pasimeldėm ir jis skaitė šias sūras. Paskui jis preidamas pro mane, pasakė: “Ką tu manai, Ukba? Skaityk šitas dvi sūras prieš miegą ir pabudęs iš miego”. (ch. Achmed, Abu-Daūd ir an-Nasai)

Aiša pasakojo, kad Allaho Pasiuntinys saaw skaitydavo šitas dvi skyrius (sūras), pūsdamas į savo delnus, o paskui apvalydavo delnais savo galvą, veidą ir priekinę kūno dalį. Imam Malik irgi perdavė, kad Aiša pranešė: “Kai Allaho Pasiuntinys saaw jautėsi blogai (arba sirgo), jis skaitė sau dvi sūras al-muwizataijn (“Aušra” ir “Žmonės”) ir pūtė ant savęs. O kai jis jautė didelį skausmą, tai aš pati skaitydavau jam šias sūras, paimdavau jo ranką ir perbraukdavau per jo kūną, siekdama palaiminimo jo rankoje.”

Abu Said perdavė, kad Allaho Pasiuntinys saaw prašydavo apsaugos nuo džinų ir nuo žmonių nužiūrėjimo, o po to ,kai buvo apreikštos šios dvi sūros, jis dėl apsaugos skaitė tik šias sūras.

“AUŠRA”(Al Faliak)

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ
Vardan Allaho, Maloningojo ir Gailestingojo!

(1) قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ
1. Sakyk: “Ieškau prieglaudos pas aušros Valdovą
(2) مِن شَرِّ مَا خَلَقَ
2. nuo blogio to, kurį Jis sukūrė,
(3) وَمِن شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ
3. nuo blogio tamsos, kada ji užkloja,
(4) وَمِن شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ
4. nuo pykčio kerėtojų, kurios pučia į mazgus,
(5) وَمِن شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَدَ
5. nuo blogio pavyduolio, kai jis pavydi!“

Ibn Abbas pasakė: “Al-Faliak (aušra) - tai aušra”. Ibn Džarir, pasakė kad analogija šitam ajatui yra: ”Jis išveda ryto aušrą” (Korano sūros “Galvijai” 96 ajatas). Ibn Abbas pakomentavo: “Al-Faliak (aušra) - tai viskas, kas buvo sukurta. Dievas (Allah) liepė savo Pranašui ieškoti prieglaudos nuo visko, ką sukūrė Allah.” Kaan al-Achbar pasakė: “Al-Faliak (aušra) - buveinė pragaro ugnyje ir jeigu jį atidarytų, tai visi pragaro gyventojai pradėtų šūkauti nuo stipraus karščio”. Ibn Džarir pasakė: “Teisingas yra pasakymas, kad tai - Aušra.” Tokios pačios nuomonės laikosi ir al-Bukhari (lai Viešpats bus jam Gailestingas).

“Nuo blogio to, kurį Jis sukūrė”, nuo visų tvarinių blogio. Al-Chasan al-Basri yra pasakęs: “Nuo Pragaro, Ibliso ir jo palikuonių”.

“Nuo blogio tamsos, kada ji užkloja”. Mudžachid pasakė: “Tamsa yra naktis, kuri ateina saulei nusileidus.” Tą patį yra pasakęs ir Ibn Abbas ir ad-Dachchak. Al-Chasan ir Katada: “Tai - naktis, ateinanti su tamsa.” Komentaras imamo az-Zuhri: “Čia turima omeny saulę, kai ji pasislepia už horizonto.” Abu Chraira pasakė, kad čia turima omeny planetą. Ibn-Džarir yra pasakęs, kad kai kurie mano, kad tai - mėnulis. Aiša, te Allah bus ja patenkintas, pranešė: “Allaho Pasiuntinys saaw sykį paėmė mane už rankos ir parodė man didėjantį mėnulį, o paskui tarė: “Ieškau prieglaudos pas Valdovą, nuo šio blogio (mėnulio), kai jis pasirodo.” (ch. Achmad, at-Tirmizi ir an-Nasai) . Tai neprieštarauja ankstesniems pasakymams, nes mėnulis yra artėjančios nakties ženklas, taip pat kaip ir žvaigždės atsiranda danguje naktį.

“Nuo pykčio kerėtojų, kurios pučia į mazgus.” Mudžachid ir Ikrima pasake: “Tai apie kerėtojus, kai jie sako savo burtus ir pučia į mazgus.” Chadise minima, kad Džibril nusileido pas Pranašą saaw ir pasakė: “Ar kankiniesi dėl kokio nors negalavimo, o Muchamed?” Jis atsakė: “Taip.” Džibril pasakė: “Vardan Allaho, sakau maldą dėl tavęs (rukaija), nuo bet kokios tave kankinančios ligos, nuo visų pavydžių žmonių blogio ir blogos akies, te Allah išgydo tave.” Tikriausia tai įvyko tada, kai Allaho Pasiuntiniui saaw buvo mesti burtai, ir jį Allah išgydė. Tada žydai iš didelio pavydo norėjo mesti burtus pranašui, bet Allah Savo Pasiuntinį apie tai įspėjo ir nuo jų išgelbėjo.

Al-Bukhario perdavimų (chadisų) rinkinyje “Medicinos knygoje” yra chadisas iš Aišos: “Allaho Pasiuntinys saaw jis buvo taip užburtas, kad net galvojo, kad jis santykiaudavo su savo žmonom, o ištikrųjų - ne.” Sufjan pasakė: “Tai - aukščiausios formos magija, kai ji pasiekia tokį lygį.” Pranašas saaw pasakė: “O, Aiša! Ar žinai, kad Allah atsakė į mano prašymą? Du angelai (žmogaus pavidalu) buvo atėję pas mane ir vienas iš jų atsisėdo virš galvos, o kitas - prie mano kojų. Tas, kuris sėdėjo prie mano galvos, pasakė kitam: “Kas nutiko su šiuo žmogumi?” Kitas atsakė: “Jis yra užburtas.” Pirmas pasakė: “Kas jį užburė?” Kitas atsakė: “Liabid ibn Asam. Jis žmogus iš Banu Zurajk genties, žydų ir veidmainių šalininkas.” Pirmas paklausė: “O kokiu būdu jis jį užburė?” Kitas atsakė: “Su šukų ir plauko iš šukų pagalba.” Pirmas paklausė: “Kur visa tai yra?” Kitas atsakė: “Išdžiovintoje datulės palmės, vyriškos giminės, žievėje, po akmeniu, šulinyje, kuris vadinasi Zarwan.” Aiša pasakė: “Jis nuėjo iki to šulinio, kad tai ištrauktų.” O paskui pasakė: “Tai - šulinys, kurį mačiau. Vanduo jame lyg kas būtų jame plovęs, mirkęs chną, o palmių medžiai atrodė lyg demonų galvos.” Ir jis pašalino tai iš tenais (šulinio)." Tada aš (Aiša) pasakiau: “Tu to nepaviešinsi?” Jis atsakė: “Allah išgydė mane ir aš nepakenčiu platinti apie blogį, nutikusį bet kuriam žmogui.” (panašu chadisą perdavė Muslim ir Achmed)

As-Saliabi rašo savo Korano aiškinime: “Ibn Abbas ir Aiša, te Allah bus patenkintas jais, perdavė: “Allaho Pasiuntiniui saaw tarnavo vienas žydas berniukas. Žydai įkalbėjo jį atnešti jiems Pranašo saaw šukas su likusiais jo plaukais jose. Jam tai atnešus, jie pasakė burtus ant jų. Tąi padarė žmogus vardu Liabid ibn Asam ir paslėpė šukas šuliny Zarwan, kuris priklausė banu Zuraik genčiai. Po to Allaho Pasiuntinys saaw susirgo ir jam pradėjo slinkti plaukai. Jam pradėjo rodytis, kad jis santykiauja su savo žmonom, bet jis to nedarė. Tai tęsėsi pusė metų. Kartą sapne jis pamatė du angelus: vienas iš jų sėdėjo galvūgaly, o kitas - prie kojų. Tas, kuris sėdėjo prie kojų, paklausė kito: “Kas nutiko jam?” Kitas atsakė: “Jis serga.” Šitas vėl paklausė: “ O kuo jis serga?” Kitas atsakė: “Jį užbūrė.” Pirmas vėl paklausė: “ O kas tai padarė?” Antras atsakė: “Žydas vardu Liabid ibn Asam.” Pirmas paklausė: “Ant ko jis sakė burtus?” Antras: “Ant šukų su jo plaukais.” Pirmas angelas paklausė: “O kur jie?” Antras angelas atsakė: “Džiovintoj žievėj po akmeniu ant Zarwan šulinio dugno.” Atsibudęs Pranašas saaw pasakė Aišai: “O, Aiša. Allah pranešė man tai, ko aš Jo paklausiau.” Paskui jis nusiuntė prie to šulinio Alį, az-Zubairą ir Ammarą ibn Jasarą. Jie papasakojo, kad vanduo buvo geltonos spalvos, lyg būtų nudažytas chna. Jie pakėlė akmenį ir rado tenais išdžiuvusią žievę, į kurią buvo įsuktos Pranašo saaw šukos su jo plaukais, ant kurių buvo sumegzta dvylika mazgų. Tada Allah atsiuntė šias dvi sūras (“Aušra” ir “Žmonės” - aut.past.) Ir beskaitant kiekvieną ajatą atsirišdavo vienas mazgas. Kada atsirišo paskutinis mazgas, Allaho Pasiuntinys saaw pajuto palengvėjimą. Jis atsistojo, lyg nuo jo būtų buvę nuimti pančiai (grandinės) . Ir Džibril , taika jam, pasakė: “Vardan Allaho, sakau maldą dėl tavęs (rukaija), nuo bet kokios tave kankinančios ligos, nuo visų pavydžių žmonių blogio ir blogos akies, te Allah išgydo tave.” Kompanionai pasakė: “O, Allah Pasiuntiny! Nužudysime Liabidą ibn Asamą?” Jis atsakė: “Allah išgydė mane ir aš nepakenčiu platinti apie blogį, nutikusį bet kuriam žmogui.” Ibn Kasir pasakė, kad as-Saliabi perdavė šį chadisą be isnado ir chadise yra nesusipratimas.

vertė Nelli

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Re: 113 sūra "Aušra" ir 114 sūra "Žmonės"
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014, 19:12 
Moderator
Vartotojo avataras

Skyrius (Sūra) 114 “ŽMONĖS” (An-nas)

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ
Vardan Allaho, Maloningojo ir Gailestingojo!

(1) قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِ
1. Sakyk: “Ieškau prieglaudos pas žmonių Viešpatį,
(2) مَلِكِ النَّاسِ
2. žmonių Valdovą,
(3) إِلَـٰهِ النَّاسِ
3. žmonių Dievą,
(4) مِن شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاسِ
4. nuo blogio šnibždančio (šėtono), kuris dingsta (tik išgirdęs Allaho vardą),
(5) الَّذِي يُوَسْوِسُ فِي صُدُورِ النَّاسِ
5. kuris šnibžda į žmonių krūtines,
(6) مِنَ الْجِنَّةِ وَالنَّاسِ
6. nuo džinų ir nuo žmonių!"

Šitie trys atributai - atributai Visagalio ir Aukščiausiojo Allaho. Tai Viešpatavimas, Valdymas ir Dieviškumas. Jis - Viešpats ir Valdovas visko esamo. Viskas sukurta Jo ir priklauso Jam. Allah paliepė kreiptis į Jį jo atributais, ieškoti Jo prieglaudos “nuo blogio šnibždančio, kuris dingsta (tik išgirdęs Allaho vardą)”, t.y. nuo šėtono, kuris prisiartina prie žmogaus. Iš tiesų, nėr nei vieno Adomo (taika jam) palikuonio, prie kurio nebūtų prisiartinęs draugas, kuris pagražina jo akyse negerus žmogaus darbus. Šėtonas visais būdais bandys sukelti žmogui abejones. Apsaugotas bus tik tas, kuris ieško apsaugos pas Allahą. Tai paliudija perdavimas (chadis), pateiktas “Sachych” rinkinyje: “Allaho Pasiuntinys saaw pasakė: “Nėra nei vieno iš jūsų, prie kurio nebūtų prisiartinęs draugas (iš džinų).” Jie, kompanionai, paklausė: “Ir net gi prie tavęs, o Allaho pasiuntiny? Jis atsakė: “Taip. Bet Allah padėjo man susidoroti su juo ir jis priėmė islamą. Todėl jis paliepia man daryti gerą.”

Chadisu rinkinyje al-Bukhari ir Muslim taip pat perduodama, kad Allaho Pasiuntinys saaw pasakė: “Iš tiesų, šėtonas įsilieja į žmogų, išsiplėčia kaip kraujas, ir, iš tiesų, aš pabijojau, kad jis gali pasėti jūsų širdyse kažką blogo.” Al-Chafiz Abu Jali al-Mausili perdavė iš Anas ibn Malik žodžių, kad Allaho Pasiuntinys saaw taip pat yra pasakęs: “Šėtonas šnibžda į žmogaus širdį. Bet jeigu jis minės Allahą, tai šėtonas pasišalins. O jeigu jis pamirš Allahą, šėtonas praris jo širdį ir uždės ant jos antsnukį (t.y. užvaldyti jį). Iš tiesų tai “al-waswas al-channas.” Tai yra įrodymas to, kad paminint Allaho vardą šėtonas tampa mažas ir jo veiksmai apribojami, kitu atveju jo veiksmai tik įsitvirtina ir jis užvaldo situaciją (t.y. apgaubia visą žmogaus širdį). Ibn Abbas savo komentaruose į “šnibždančio (šėtono), kuris dingsta (tik išgirdęs Allaho vardą)" sako: “Tai šėtonas, kuris įsišaknijo Adomo sūnaus širdyje. Ir kai tik žmogus pradeda blaškytis, šėtonas jį pradeda vilioti, bet kai jis vėl prisimena Allahą, šėtonas pasitraukia.” O kokia šios eilutės “kuris šnibžda į žmonių krūtines” prasmė: ar čia taikoma tik žmonėms, ar įeina ir džinai? Atsakant į šį klausimą, yra dvi nuomonės. Žodis “an-nas” (žmonės), turi reikšmę ir “džinai”. Tada eilutę “nuo džinų ir nuo žmonių” paaiškina prieš tai einanto eilutė (aja) “kuris šnibžda į žmonių krūtines”. Ir taipogi yra nuomonė, kad eilutė: “nuo džinų ir nuo žmonių” yra teiginys, paaiškinantis, kas tiksliai šnibžda į žmonių krūtines, t.y. esantys tarp džinų ir žmonių.

Taip pat apie tai yra kalbama kitame ajate:“Ir taip Mes kiekvienam pranašui parengėm priešų - šėtonų iš žmonių ir džinų; vieni jų kitiems sukelia žavesį žodžiais arba apgaulėmis...” Korano sūros 6 “Galvijai” 112 aja.

Imamas Achmedas pateikia chadisą, perduotą iš Abu Zarr, kuris pasakė: “Aš atėjau pas Pranašą saaw , kada jis buvo mečetėje, ir atsisėdau. Jis paklausė: “Ar tu atlikai maldą, o Abu Zarr?” Aš atsakiau: “Ne.” Jis pasakė: “Tai stokis ir melskis.” Aš atsistojau, pasimeldžiau ir atsisėdau. Jis pasakė: “Abu Zarr, prašyk pagalbos pas Allahą nuo šėtono blogio (arba demonų), esančio tarp žmonių ir džinų.” Aš paklausiau: “ O, Allaho pasiuntiny! Tarp žmonių yra demonų?” Jis atsakė: “Taip.” (ch. imam Achmed ir ibn Madž)

Imam Achmed irgi perdavė su nuorada į ibn Abbasą. Vieną sykį pas Pranašą saaw atėjo vienas žmogus ir pasakė: “O, Allaho pasiuntiny! Kartais aš sakau sau mintyse tokius dalykus, kad geriau aš nukrisiu iš dangaus, nei juos ištarsiu garsiai.” Ir Pranašas saaw pasakė: “Allah Didis! Allah Didis! Visa šlovė priklauso Allahui, Kuris siunčia klastas (šėtono) tik kaip šnibždėjimą.” (ch. Achmedo, Abu Dawudo ir an-Nasai)

vertė Nelli

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume