[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - 112 sūra "Visiškas atsidavimas"

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
  Spausdinti

112 sūra "Visiškas atsidavimas"
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 27 Vas 2014, 19:56 
Moderator
Vartotojo avataras

Skyrius (Sūra) 112 “VISIŠKAS ATSIDAVIMAS”

Šios sūros apreiškimo priežastis ir jos reikšmė

Ubejas ibn Kaabas perdavė, kad stabmeldžiai pasakė Pranašui saaw : “Pasakyk mums savo Viešpaties kilmės (giminystės) liniją”. Ir Dievas (Allah) apreiškė: “Sakyk: “Jis - Allah - Vienas, Allah, Amžinas; negimdė ir nebuvo pagimdytas, ir nėra Jam lygių nė vieno!”. (chadisas Achmad, at-Tirmizi ir Ibn Madžd). Ibn Džaryr ir at-Tirmizi pridėjo: “Amžinas - negimdo ir nebuvo pagimdytas, nes nėra nieko, kas gimtų ir nemirtų, ir nėra nieko, kas mirtų ir nepaliktų po savęs įpėdinių (įpėdinystės/paveldo). Iš tiesų, Allah Esmė yra pastovi, amžina ir be pradžios. Allah nemiršta ir nepalieka Jis niekam įpėdinio. Šios esmės atributas yra visiškas tobulumas, esantis visada ir visur.

“Ir nėra Jam lygių nė vieno!” Tai reiškia, kad nėra nieko panašaus į Jį, lygaus Jam ir apskritai visiškai nėra nieko tapataus Jam.

Al-Bukhari užrašė patikimą perdavimą (chadis) apie šios sūros vertę iš Aišos (tebus patenkintas ja Allah) žodžių: “Kartą Pranašas saaw pasiuntė vieną žmogų vesti kariuomenę (į žygį) ir maldos metu jis buvo savo kompanionų imamas ir visada užbaigdavo maldą skaitydamas sūrą: “Sakyk: “Jis - Allah - Vienas...”(112:1-4). Kai jie grįžo, apie tai papasakojo Pranašui saaw , kuris paliepė jiems: ”Paklauskit jo, kodėl jis taip daro?” Jie uždavė jam šį klausimą ir jis atsakė: “ Kadangi joje (minimos) Maloningojo savybės, (todėl) aš ją mėgstu skaityti”. Sužinojęs, ką jis atsakė, Pranašas saaw , liepė (jiems): “Pasakykit jam, kad Allah jį myli”. (ch. Al-Bukhari, užrašytas “Monoteizmo knygoje”)

“Maldos knygoje” Al-Bukhari perdavė, kad Anas, tebūnie Viešpats juo patenkintas, pasakė: “Vienas žmogus iš ansarų sukviesdavo maldai Kuba mečetėje. Kai jis pradėdavo skaityti sūrą maldos metu, tai visada pradėdavo skaitydamas: “Sakyk: “Jis - Allah - Vienas...”(112:1-4), o po to skaitydavo kitą sūrą ir darė taip kiekvienam rakate. Apie tai su juo nusprendė pakalbėti kompanionai. Jie pasakė: “Tu pradedi maldą nuo šios sūros. Tada tu galvoji, kad to nepakaks, jei neperskaitysi dar vienos sūros. Taigi tau reikėtų arba skaityti tik ją, arba ją palikti ir skaityt kitą”. Atsakydamas, jis pasakė: “Aš nepaliksiu to. Jeigu jūs norite, kad aš ir toliau vesčiau jus (maldoje), tai aš ir toliau tai tęsiu. O jei jums visiems tai nepatinka, aš nustosiu jums vesti (maldą).” Kompanionai laikė jį vienu iš geriausių imamų ir nenorėjo, kad kas nors kitas būtų maldos vedantysis apart jo. Kai pas juos atėjo Pranašas saaw , jie viską jam papasakojo, jis pasakė: “O toks ir toks, kas tau trukdo atlikti tai, ką sako tavo pasekėjai, ir kas tave verčia laikytis šios sūros kiekvienam rakate?” Jis atsakė: ”Aš myliu šią sūrą.” Pranašas saaw , pasakė: ”Tavo meilė jai atves tave į Rojų.“

Iš Abu Said perdavė, tebūnie Viešpats juo patenkintas, kad Pranašas saaw paklausė savo kompanionų: “Ar kas nors iš jūsų gali perskaityti trečdalį Korano per vieną naktį?” Tai jiems pasirodė sudėtinga ir jie pradėjo sakyti: “Kuris iš mūsų sugeba tai, o Allaho Pasiuntiny!” Tada Allaho Pasiuntinys saaw atsakė: “Sakyk: “Jis - Allah - Vienas...”(112:1-4) - tai ir yra trečdalis Korano!” (ch. Al-Bukhari)

Achmed perdavė, remdamasis Ubaja ibn Kaaba, kad Allaho Pasiuntinys saaw pasakė: “Kas perskaitė: “Sakyk: “Jis - Allah - Vienas...”(112:1-4) - tas perskaitė trečdalį Korano!” (ch. Achmed)

Abu Darda perdavė, kad Allaho Pasiuntinys saaw pasakė: “Ar yra tarp jūsų tokių, kurie nesugebėtų perskaityti trečdalio Korano per naktį?” Jie atsakė: “Taip, Allaho Pasiuntiny, tai iš tiesų sudėtinga.” Į tai jis atsakė: “Allah padalino Koraną į tris dalis. “Sakyk: “Jis - Allah - Vienas...”(112:1-4) - viena iš trijų dalių.” (ch.perdavė Achmed, Muslim ir an-Nasai)

Abdullah ibn Chabyb pasakė: “Mes pradėjom jausti troškulį ir sutemo, kol mes laukėm Allaho Pasiuntinio saaw , kad jis pravestų mums maldą. Po to, kai jis išėjo, jis paėmė mane už rankos ir pasakė: “Sakyk”. Po to jis patylėjo ir vėl tarė: “Sakyk”. Aš paklausiau: “Ką sakyti? “ Jis atsakė: “Sakyk: “Jis - Allah - Vienas...”(112:1-4) ir dvi apsaugos sūras (“Aušra” ir “Žmonės”) tris kartus, kai sulauksi vakaro arba ryto. Tau pakaks pakartoti tai du kartus per dieną.” (ch.perdavė Abu Daūd, at-Tirmizi ir an-Nasai)

Sachl ibn Muaz ibn Ana al-Džuchani perdavė iš savo tėvo žodžių, kad Allaho Pasiuntinys saaw pasakė: “Kas perskaitė: “Sakyk: “Jis - Allah - Vienas...”(112:1-4) iki galo dešimt kartų, tam Allah pastatys pilį Rojuje.” Umar pasakė: “Tada mes ją skaitysim dažnai.” Allaho Pasiuntinys saaw pasakė: “Allah - Didingiausias ir Geriausias”. (ch. Achmed ir ad-Darami)

Perdavimas (chadis) apie šios sūros ir al-muawizatajn (dviejų apsaugos sūrų) naudingumą: Ukba ibn Amir pasakė: “Aš sutikau Allaho Pasiuntinį saaw , paėmiau jį už rankos ir paklausiau: “O Allaho Pasiuntiny! Kur yra tikinčiojo išsigelbėjimas?” Jis atsakė: “O Ukba, laikyk savo liežuvį (už dantų), lik namuose (27) ir gailėkis dėl savo nuodėmės (t.y. atgailauk dėl savo nuodėmių)”. Kitą kartą Allaho Pasiuntinys saaw , sutikęs mane, pasveikino, paėmė už rankos ir paklausė: “Ukba ibn Amir, ar išmokinti tave trijų geriausių sūrų, apreikštų Toroje, Evangelijoje, Psalmėse ir Tauriajame Korane?” Aš pasakiau: “Taip”. Ir jis pacitavo man: ”Sakyk: “Jis - Allah - Vienas...” (112:1-4), “Sakyk: “Ieškau prieglaudos pas aušros Valdovą…” (113:1-5) ir “Sakyk: “Ieškau prieglaudos pas žmonių Viešpatį…” (114:1-6). Paskui jis pasakė man: “Nepamiršk jų, Ukba, ir neik miegoti, kol jų neperskaitysi.” Ir aš nei karto nepamiršdavau jų nuo to laiko, kai jis man tai pasakė, ir nėjau miegoti, jų neperskaitęs. Po to aš vėl sutikau Allah Pasiuntinį saaw , paėmiau jį už rankos ir pasakiau: “O Allah Pasiuntiny, papasakok man apie tai, kokie darbai yra vertingi”. Jis pasakė: “Ukba, gerink ryšius (santykius) su tais, kurie juos su tavimi nutraukė (28) , daryk gerą tam, kuris (savu laiku) atėmė iš tavęs arba nedavė tau, ir atleisk tam, kuris suvaržydavo tave (arba nuskriausdavo, arba įžeisdavo).” (ch.Achmed ir at-Tirmizi)

Chadisas apie šių sūrų gydančią galią. Aiša pranešė (tebūnie Allah ja patenkintas), kad Pranašas saaw kiekvieną naktį prieš eidamas miegoti suglausdavo delnus, papūsdavo į juos ir skaitydavo į juos: ”Sakyk: “Jis - Allah - Vienas...” (112:1-4), “Sakyk: “Ieškau prieglaudos pas aušros Valdovą…” (113:1-5) ir “Sakyk: “Ieškau prieglaudos pas žmonių Viešpatį…” (114:1-6). Paskui ištrindavo visą savo kūną delnais tiek, kiek jis sugebėjo, pradėdamas nuo galvos ir veido, po to priekinę kūno dalį. Jis tai darė tris kartus.” (ch. Al-Bukhari ir Sunnos sudarytojai)

Išnašos:
(27) Esant dideliems išbandymams ir nesantaikai, geriausai likti namuose, kad netapti fitnos bendrininku. Tai yra galimybė apsisaugoti nuo bet kokios nesantaikos.
(28) T.y. tu atkuri draugiškus arba giminystės ryšius (santykius) su tais, kurie nutraukė juos su tavimi iš savo (vienos) pusės.

“VISIŠKAS ATSIDAVIMAS” (Al-Ikhlias)

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ
Vardan Allaho, Maloningojo ir Gailestingojo!

(1) قُلْ هُوَ اللَّـهُ أَحَدٌ
1. Sakyk: “Jis - Allah - Vienas,
(2) اللَّـهُ الصَّمَدُ
2. Allah, Amžinas;
(3) لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ
3. nepagimdė ir nebuvo pagimdytas,
(4) وَلَمْ يَكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ
4. ir nėra Jam lygių nė vieno!”

Ikrim pasakė: “Kada žydai pasakė: “Mes garbinam Uzejr, Dievo sūnų”, krikščionys pasakė: “Mes garbinam Kristų, Dievo sūnų”, o zoroastristai pasakė: “Mes garbinam Saulę ir Mėnulį”, stabmeldžiai taip pat pasakė: “Mes garbinam stabus”. Ir Dievas (Allah) apreiškė Savo Pasiuntiniui saaw : “Sakyk: “Jis - Allah - Vienas”, reiškia kad jis Vienas ir Vienintelis, kuris neturi nei bendrininko, nei pagalbininko, nei konkurento, nei lygaus Jam ir niekas nėra panašus į Jį, nes jis Tobulas Savuose atributuose ir veiksmuose.

“Allah, Amžinas”, t.y. Jis yra Vienas, į Jį kreipiasi visi tvariniai, kad patenkintų savo poreikius ir gautų atsakymus į savo maldas. Jis Amžinas, pas Kurį ateinama, ir be Jo leidimo nevyksta nė vienas dalykas. Ibn Abbas pasakė: “Jis - Valdovas ir Viešpats, Kurio valdymas yra tobulas, Didingiausias, Kurio didumas yra tobulas, Puikiausias, Kurio puikumas yra tobulas, Kantriausias, Kurio kantrumas yra tobulas, Visažinantis, Kurio žinios yra tobulos, Išmintingas, Kurio išmintis yra tobula, ir Jis yra Tas, Kuris yra Užbaigtas visomis Savo Didingumo ir Valdingumo prasmėmis. Jis - Allah, šlovė priklauso Jam. Šie atributai netinka niekam kitam, tik Jam. Nieko nėra lygaus ir panašaus į Jį. Šlovė Allah, Vieninteliam, Nenugalimam”. Al-Amaš pasakė: “Savipakankamas - reiškia Turintis absoliučią valdžią”.

Al-Chasan pasakė: “Allah, Amžinasis, kuris lieka Vienas po visų Savo tvarinių mirties”. Ar-Rabi ibn Anas pasakė: ”Jis - tas, kuris negimdė ir nebuvo pagimdytas.” Mudžachid paaiškino: ”Tai reiškia, kad Allah yra Nedalinamas, ir neturintis tuštumos”. Komentaras aš-Šabi: “Nei valgo, nei geria”. Abu al-Kasim at-Tabarani apibendrino visus aiškinimus: “Visi šie aiškinimai yra teisingi ir jie aprašo mūsų Visagalio ir Aukščiausiojo Viešpaties atributus. Nuo Jo priklauso visi poreikiai, Jis turi visą absoliutų valdymą, Jis bekūnis, neturintis tuštumos, nevalgo ir negeria, Jis Amžinas”.

“Nepagimdė ir nebuvo pagimdytas, ir nėra Jam lygių nė vieno!” Jis neturi jokio vaiko, tėvo arba žmonos. Mudžachid pasakė: “ir nėra Jam lygių nė vieno”, tai reiškia kad neturi jokios sužadėtinės ar sutuoktinio”. Lygiai taip pat Dievas (Allah) sako kitoje vietoje: “Jis - dangaus ir žemės Pirmakūrėjas! Kaip Jis galėjo turėti kūdikį, jeigu Jis neturėjo draugės? Jis sukūrė kiekvieną daiktą ir apie kiekvieną daiktą išmano!” (Korano 6 sūros “Galvijai” ir 101 aja). Kitais žodžiais, Jis - Viešpats ir Kūrėjas visko egzistuojančio, tai kaip Jo tvariniai gali būti panašūs į Jį? Jis Išaukštinas virš viso to, Allah pasakė: “Ir jie kalba: “ Gailestingasis prisiėmė Sau sūnų.” Tuo jūs padarėte bjaurią piktadarystę.”( Korano 19 sūros “Marjam” 88-89 ajos) ir: “Bet vis tiek kai kurie jų sako: “Prisiėmė Gailestingasis Sau kūdikį.” Šlovė Jam! Jie gi (angelai) - garbingi vergai. Jie nekalba ankščiau Jo, ir pagal Jo įsakymus veikia.” (Korano sūros 21 “Pranašai” 26,27 ajos)

Rinkinyje “Sachyh” (patikimas) Al-Bukhari perduota: “Adomo sūnus atsisžadėjo Manęs, neturėdamas tam teisės. Ir jis įžeidė Mane, ir neturėjo tam jokios teisės. O kas dėl Manęs atsižadėjimo atstūmimo, jis sakė: “Jis (Allah) niekada neatkurs manęs tokiu pavidalu, kokiu Jis sukūrė mane pradžioje”. Bet jo atkūrimas yra daug lengvesnis nei pirminis sukūrimas. O kas dėl Manęs keiksnojimo, jis sakė: “Allah pasiėmė Sau sūnų”. Bet Aš gi - Vienintelis, Savarankiškas Valdovas Amžinas, negimdžiau ir nebuvau pagimdytas, ir nėra nieko panašaus į Mane.”

vertė Nelli

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume