[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - 111 sūra "Palmių plaušas"

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
  Spausdinti

111 sūra "Palmių plaušas"
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 10 Kov 2014, 23:13 
Moderator
Vartotojo avataras

Skyrius (Sūra) 111 “PALMIŲ PLAUŠAS” (Al-MAsad)

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ
Vardan Allaho, Maloningojo ir Gailestingojo!

(1) تَبَّتْ يَدَ‌ا‌ ‌أَبِي لَهَب‍ٍ‌ ‌وَتَبَّ
1. Tebūna prakeiktos Abu Lahab rankos, o jis pats jau prapuolė.
(2) مَ‍‍ا‌ ‌أَغْنَى‌ عَنْهُ مَالُهُ‍ُ‌ ‌وَمَا‌ كَسَ‍‍ب
2. Nepadėjo jam jo turtai ir tai, ką jis įsigijo.
(3) سَيَصْلَى‌ نَا‌ر‌ا‌ ً‌ ‌ذ‍َ‌اتَ لَهَ‍‍ب
3. Degs jis liepsnojančioje Ugnyje,
(4) وَ‌امْرَ‌أَتُهُ‍ُ‌ حَ‍‍مّ‍‍َ‍الَةَ ‌الْحَطَ‍‍ب
4. jo žmona (irgi) – pliauskų nešiotoja;
(5) فِي جِيدِهَا‌ حَ‍‍ب‍‍ْ‍ل‍ٌ‌ مِ‍‍ن‍ْ‍ مَسَ‍‍د
5. ant jos kaklo – bus virvė iš palmių plaušto.

Al-Bukhari užrašė, kad Ibn Abbas perdavė, jog Pranašas saaw išėjo į Al-Batha slėnį ir įkopė į kalną. Tada jis sušuko:"O žmonės, ateikite visi!". Ir Kuraiš susirinko aplink jį. Tada jis tarė: "Jeigu aš jums visiems pasakyčiau, kad priešas ketina jus atakuoti ryte arba vakare, ar jūs visi manimi patikėtumėte?" Jie atsakė: „Taip“. Tada jis tarė: "Iš tiesų, aš esu atsiųstas jums visiems kaip įspėjantysis apie būsimas žiaurias kančias". Tada Abu Lahab pasakė: "Ar tu mus surinkai dėl to? Kad tu pražūtum!“ Taigi Allah atsiuntė:

"Tebūna prakeiktos Abu Lahab rankos, o jis pats jau prapuolė!" iki sūros pabaigos.

Kitame atpasakojime, yra teigiama, jog jis atsistojo valydamasis dulkėtas rankas, ir tarė: „Kad tu pražūtum iki dienos galo! Ar tu surinkai mus tam?" Tada Allah atsiuntė:

"Tebūna prakeiktos Abu Lahab rankos, o jis pats jau prapuolė!".

Pirmoji dalis yra meldimas prieš jį, antroji dalis yra informacija apie jį. Šis žmogus, Abu Lahab, buvo vienas is Allaho Pasiuntinio saaw dėdžių. Jo vardas buvo Abdul-Uzza bin Abdul-Muttalib. Jo pavardė buvo Abu Utaibah ir jis buvo vadinamas tik Abu Lahab dėl jo veido šviesumo. Jis dažnai sukeldavo žalą Allaho Pasiuntiniui saaw . Jis nekentė ir atmetė jį ir jo religiją. Imamas Ahmed užrašė iš Abu Az-Zinad, kad žmogus vardu Rabi‘ah bin Abbad iš Bani Ad-Dil genties, kuris buvo žmogus iš priešislamiško nežinojimo ir kuris priėmė islamą, pasakė jam: „Aš mačiau Pranašą saaw priešislamiško nežinojimo laikais turguje ir jis pasakė: "O žmonės! Sakykite: nėra Dievo verto garbinimo, tik Allah, ir jūs būsite sėkmingi." Žmonės susirinko aplink jį, ir už jo buvo žmogus turintis šviesų veidą, žvairas akis ir kasas plaukuose. Jis pasakė: „Iš tiesų, jis yra atsimetėlis (mūsų religijoje) ir melagis!“. Šis žmogus sekė jį (Pranašą) visur, kur tik jis ėjo. Taigi, aš paklausiau, kas jis toks buvo, ir jie (žmonės) atsakė: „Tai dėdė Abu Lahab“. Ahmad, taip pat užrašė šį perdavimą iš Suraidž, kuris jį perdavė iš Ibn Abu Az-Zinad, ir kuris jį perdavė iš savo tėvo (Abu Zinad), kuris minėjo tą patį perdavimą. Tačiau šiame perdavime, Abu Zinad pasakė: „Aš pasakiau Rabi‘ah: "Ar tu buvai vaikas tuo metu?". Jis atsakė: "Ne. Allaho vardu, tą dieną aš buvau pats protingiausias, ir aš buvau stipriausias fleitos pūtėjas (muzikai).“ Ahmad buvo vienintelis užrašęs šį hadisą.

Dėl Allaho pareiškimo: "Jo turtai ir jo vaikai (Kasab) nepadės jam!"

Ibn ‘Abbas ir kiti pasakė: "ir jo vaikai (Kasab) nepadės jam!" „Kasab reiškia jo vaikai“. Panašus pareiškimas buvo perduotas Aišos, Mudžahid, Ata, Al-Hasan ir Ibn Sirin. Tai buvo paminėta Ibn Mas'ud, kad, kai Allaho Pasiuntinys saaw kvietė žmones į tikėjimą, Abu Lahab, pasakė: „Netgi jei tai, ką mano sūnėnas sako yra tiesa, aš išpirksiu save (t.y. apsaugosiu save) nuo skausmingų kančių Paskutiniojo Teismo Dieną savo turtais ir vaikais“. Taigi, Allah atsiuntė: "Jo turtai ir vaikai nepadės jam!".

Tada Allah sako: "Degs jis liepsnojančoje Ugnyje!" ir tai reiškia liepsnas, blogį ir žiaurų deginimą.

"jo žmona (irgi) – pliauskų nešiotoja" Jo žmona buvo viena iš pagrindinių Kuraiš moterų, ir ji buvo žinoma kaip Umm Džamil. Jos vardas buvo Arwah bint Harb bin Umaijah ir ji buvo Abu Sufjan sesuo. Ji palaikė savo vyrą netikėjime, atmetime ir užsispyrime. Dėl to, ji padės bausti jį Pragaro Ugnyje Paskutiniojo Teismo Dieną. Taigi, Allah sako: "jo žmona– pliauskų nešiotoja;
ant jos kaklo – bus virvė iš palmių plaušto.", kas reiškia, jog ji neš malkas ir mes ant savo vyro, kad padidintų tai, ką jis patiria (kankinimą), ir ji bus tam linkusi ir pasiruošusi.

"ant jos kaklo – bus virvė iš palmių plaušto." Mudžahid ir Urvah pasakė: „Iš ugninio palmių plaušto“. Al-Aufi perdavė iš Ibn Abbas, Atijah Al-Džadali, Ad-Dahhak ir Ibn Zaid, kad ji nuolat mėtydavo spyglius Allaho Pasiuntinio saaw kelyje. Al-Džawari pasakė: „Al-Masad reiškia plaušą, tai taip pat virvė pagaminta iš plaušų ar palmių lapų. Tai taip pat padaryta iš kupranugarių odos arba jų kailio. Sakoma (arabų kalboje) Masadtul-Habla ir Amsaduhu Masadan, tuomet, kai tu tvirtai suriši virvelę“. Mudžahid pasakė: "ant jos kaklo – bus virvė iš palmių plaušto". „Tai reiškia, geležinė apykaklė. Ar gi nematai, kad arabai skridinio lyną vadina Masad.“

Ibn Abi Hatim pasakė, kad jo tėvas ir Abu Zur`ah sakė, jog Abdullah bin Az-Zubayr Al-Humaidi pasakė jiems, kad Sufjan informavo juos, kad Al-Walid bin Kathir atpasakojo iš Ibn Tadrus, kuris perdavė, kad Asma' bint Abi Bakr pasakė: "Kada "Tebūna prakeiktos Abu Lahab rankos, o jis pats jau prapuolė" buvo atskleista, vienaakė Umm Džamil bint Harb išėjo aimanuodama ir savo rankoje ji laikė akmenį. Ji sakė: ‚Jis kritikuoja mūsų tėvą ir jo religija yra mūsų panieka, ir jo įsakymas yra nepaklusti mums". Allaho Pasiuntinys saaw sėdėjo Mečetėje (Kaboje) ir Abu Bakr buvo su juo. Kai Abu Bakr pamatė ją, jis pasakė: "O Allaho Pasiuntiny! Ji ateina ir aš bijau, kad ji tave pamatys". Allaho Pasiuntinys atsakė: "Iš tikrųjų ji mančs nepamatys". Tada jis parecitavo ištrauką iš Korano, kaip apsaugojimą. Tai, kaip Allah sako: "Ir kada tu skaitai Koraną, Mes nuleidžiame tarp tavęs ir tų, kurie netiki Paskutinjįjį gyvenimą, nematomą užuolaidą." (17:45). Taigi ji žengė į priekį tol, kol atsistojo prieš Abu Bakr, ir ji nematė Allah Pasiuntinio saaw . Tada ji pasakė: "O Abu Bakr! Iš tikrųjų aš buvau informuota, kad tavo draugas kuria įžeidžiančią poeziją apie mane." Abu Bakr atsakė: "Ne! Šio namo (Kabos) Viešpačio vardu, jis nešmeižia tavęs." Taigi ji nusisuko besakydama: "Iš tikrųjų Kuraiš žino, kad aš esu jų vedlio dukra". Al-Walid ar kitas žmogus kitoje šio hadiso versijoje pasakė: „Taigi, Umm Džamil užkliuvo už savo ilgos suknelės apeidama (Tawaf) aplink namą (Kabą) ir ji pasakė: "Tebūnie prakeiktas užgauliotojas." Tada Umm Hakim bint Abdul-Muttalib pasakė: "Aš esu skaisti moteris, todėl aš nekalbėsiu užgauliai ir aš esu kilni, dėl to aš nežinau. Mes abi esame to pačio dėdės vaikai. Šiaip ar taip, Kuraiš žino geriausiai.“

Tai šios Sūros paaiškinimo (Tafsyr) pabaiga ir tebūnie Allah Pagarbintas ir Pašlovintas.

vertė Dalia

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume