[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - 110 sūra "Pagalba"

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
  Spausdinti

110 sūra "Pagalba"
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 11 Kov 2014, 00:14 
Moderator
Vartotojo avataras

Skyrius (Sūra) 110 “PAGALBA” (An-Nasr)

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ
Vardan Allaho, Maloningojo ir Gailestingojo!

(1)إِ‌ذَ‌ا‌ ج‍‍َ‍ا‌ءَ‌ نَصْرُ‌ ‌ال‍‍لَّهِ ‌وَ‌الْفَتْحُ
1. Kai ateis Allaho pagalba ir pergalė,
(2) وَ‌رَ‌أَيْتَ ‌ال‍‍‍نّ‍‍‍َ‍اسَ يَ‍‍د‍ْ‍خُل‍‍ُ‍ونَ فِي ‌د‍ِ‍ي‍‍نِ ‌ال‍‍لَّهِ ‌أَفْوَ‌اجا
2. ir tu išvysi, kaip žmonės plūsta į Allaho religiją miniomis,
(3) فَسَبِّحْ بِحَمْدِ‌ ‌رَبِّكَ ‌وَ‌اسْتَغْفِرْهُ ‌إِنّ‍‍َ‍هُ‍ُ‌ ك‍‍َ‍انَ تَوَّ‌ابا
3. tai šlovink tada ir liaupsink savąjį Viešpatį, ir prašyk Jo atleidimo! Iš tiesų Jis – Priimantis atgailą!

At- Tirmizi perdavė iš Anas Ibn Malik, kad Allaho Pasiuntinys saaw pasakė tam tikram žmogui: „Ar esi vedęs, O toks ir toks?“ Jis atsakė: "Allaho vardu, ne, O Allaho Pasiuntiny! Aš nieko neturiu, ar aš galiu vesti?" Jis paklausė žmogaus: “Ar tu neturi "Sakyk: „Jis – Allah – Vienas“? Žmogus atsakė: „Neabejotinai!“ Jis pasakė: „Tai yra (lygu) vienai trečiajai Korano.“ Tada jis paklausė: "Ar tu neturi "Kai ateis Allaho pagalba ir pergalė?“ Žmogus atsakė: „Neabejotinai!“ Pranašas saaw pasakė: "Tai yra (lygu) viena ketvirtajai Korano.“

Tai buvo perduota remiantis Ubaidullah Ibn Abdullah Ibn Utbah: „Ibn Abbas pasakė man: „Ar žinai kuri Sūra buvo paskutinioji atskleista Korane?“ Aš atsakiau: „Taip, tai buvo "Kai ateis Allaho pagalba ir pergalė".“ Jis pasakė: „Tu teisus.“

Abu Bakr Al-Bazaar ir Al-Baihaqi abu perdavė iš Ibn Umar, kad jis pasakė: "Ši Sūra "Kai ateis Allaho pagalba ir pergalė" buvo atsiųsta Allaho Pasiuntiniui saaw per Tašriq dienas ir jis žinojo, kad tai buvo jo atsisveikinimo kalba ir jis pašaukė savo jojimo kupranugarį, tuomet pasitraukė šiek tiek, ir tada atsistojo ir kreipėsi į žmones su savo įžymia atsisveikinimo kalba." [aijam at-tašriq - trys dienos po dešimtosios Dhul Hidždžaj mėnesio dienos Hadž metu.]

Pasak Al-Baihaqi, Ibn Abbas pasakė: Ši sūra buvo atsiųsta, po kurios Allaho Pasiuntinys saaw pakvietė savo dukrą, Fatimah ir pasakė jai: „Tai pranašauja mano mirtį.“ Tada Fatimah pradėjo verkti, tada ji nusijuokė, kai jis jai pasakė: „Kantrybės, nes tu būsi pirmoji iš mano šeimos, kuri prisijungs prie manęs.“ An-Nasa‘i minėjo kažką panašaus be Fatimah paminėjimo.

Bukhari perdavė iš Ibn Abbas, kad Umar pasisodino jį su savimi ir kai kurie Badr mūšio senoliai nebuvo tuo patenkinti ir paklausė kodėl Umar atsivedė paprasčiausią vaiką sėdėti kartu su jais, kuris nebuvo vyresnis negu jų pačių sūnūs, ir dėl to Umar jų paklausė: „Ką jūs sakote apie Allaho, Visagalio, Galingojo, žodžius "Kai ateis Allaho pagalba ir pergalė?“. Kai kurie iš jų atsakė: „Mums yra įsakyta šlovinti Allah ir prašyti Jo atleidimo, kai mes gauname pagalbą ir pergalę.“ Kiti buvo tylūs, ir jis man pasakė: „Ar tu tam pritari, o Ibn Abbas?“ Aš pasakiau: „Ne.“ Jis paklausė: „Ką tuomet tu sakai?“ Aš atsakiau: „Jis (Allah) pagerbė Allaho Pasiuntinį ir pranešė jam, kad "Kai ateis Allaho pagalba ir pergalė" tada, tai yra ženklas to pagerbimo (kurį aš suteikiau jums) – "Tai šlovink tada ir liaupsink savąjį Viešpatį, ir prašyk Jo atleidimo! Iš tiesų Jis – Priimantis atgailą!". Tada Umar Ibn Al-Khattab pasakė: „Aš žinau nedaugiau, negu, kad tu pasakei.“ Ibn Džarir minėjo kažką panašaus į tai. At-Tabrani perdavė iš Ibn Abbas, kad jis pasakė: „Kada sūra "Kai ateis Allaho pagalba ir pergalė" buvo atsiųsta, ji paskelbė, kad Allaho Pasiuntinio mirtis yra arti, ir jis padidino savo pasiruošimus Pomirtiniam Gyvenimui (malda, pasninku, nuolankiu prašymu ir t.t.) ir jis poto pasakė, kad: „Pergalė ir Allaho pagalba atėjo, ir Jemeno žmonės atėjo.“ Žmogus pasakė: [/b]„O Allaho Pasiuntiny! Kas tai – Jemeno žmonės?“[/b] Jis atsakė: „Žmonės , kurie yra švelnios širdies, saikingi savo kely – tikėjimas yra Jemene, fiqh yra Jemene.“ Ibn ‘Abbas patvirtino, kad Allaho Pasiuntinys saaw pasakė, pergalės dieną (Mekos): "Nėra hidžros po pergalės, bet yra džihadas ir nyjah [intencija], bet jei jūs esate bailiai, tada pabėkite.“ (Perduota Bukhrari ir Muslim).

Paaškinimas duotas kai kurių kompanionų apie šitą sūrą (tų, kurie sėdėjo su Umar ir Ibn Abbas), kad tai reiškia, kad mums yra įsakyta, tuomet, kai Allah suteikia miestų pergalę, garbinti Jį ir dėkoti Jam, ir šlovinti Jį; tai yra paaškinimas, kuris yra autentiškas ir stiprus. Yra tvirtas įrodymas tam, hadise apie Mekos užėmimą Dhuhr laiku, kada Pranašas saaw pasimeldė aštuonis rakatus. Buvo pasakyta, kad jis meldžiasi Dhuhr maldą, bet kiti nusistebėjo, nes jis nesilmedžia (aštuonių rakatų) dažnai, ir jis buvo kelionėje (dėl to turi teisę sutrumpinti maldas), ir jis neturėjo intencijos likti Mekoje? Jis meldėsi iki Ramadano mėnesio pabaigos, apie devyniolika dienų, sutrumpindamas savo maldas ir pertraukdamas savo pasninką, taip pat darė ir jo armija, kuri susidarė iš maždaug dešimt tūkstančių vyrų, ir jie sakė, kad tai buvo pergalės malda ir yra rekomenduojama armijos vadui ją pasimelsti, kada miestai yra užimami, tuoj jau pat, kai jis į jį įžengia. Tai buvo Sa‘id Ibn Waqqas praktika, kai jis įžengė į užimtą miestą. Buvo pasakyta, kad jis meldėsi visus aštuonis rakatus su vienu taslim.

Bet teisingas pasakymas, yra kad jis darydavo taslim po kiekvienų dviejų rakatų, kaip, kad yra patvirtinta Abu Dawūd, kad Allaho Pasiuntinys saaw tai darydavo.

Kaip dėl Ibn Abbas ir Umar Ibn Al-Khattab paaiškinimo, kad eilučių (ajatų) atsiuntimas buvo pranašavimas Pranašui saaw apie jo besiartinančią mirtį (sakant jam): Žinok, kad kai Meka kris – ir tai tavo gimtasis miestas, kuris tave ankščiau išvarė – ir žmonės pradės priimti religiją miniomis, tada Mūsų darbas su tavimi šiame pasaulyje bus užbaigtas, tai pasiruošk save atvykimui pas mus, nes Pomirtinis Gyvenimas yra geriau tau negu šis gyvenimas ir iš tikrųjų, tavo Viešpats duos (visa gerą) tau ir tu būsi labai patenkintas. Ir taip Allah pasakė: "tai šlovink tada ir liaupsink savąjį Viešpatį, ir prašyk Jo atleidimo! Iš tiesų Jis – Priimantis atgailą!

An – Nasa‘i pasakė, perduota Ibn Abbas, kad jis pasakė: Kai ši sūra "Kai ateis Allaho pagalba ir pergalė" buvo atsiųsta, tai buvo pranašinga Allaho Pasiuntiniui saaw , kad jo mirtis artėja ir jis pradėjo didinti jo pasiruošimus Pomirtiniam Gyvenimui (t.y. didindamas garbinimo poelgius), tada jis pasakė: „Pergalė atėjo, Allaho pagalba atėjo, ir Jemeno žmonės atėjo.“ Žmogus paklausė: „O Allaho Pasiuntiny! Kas yra Jemeno žmonės?" Jis atsakė: „Žmonės, kurie yra švelnios širdies; tikėjimas yra Jemene, išmintis yra Jemene ir fiqh yra Jemene.“

Bukhari užrašė iš Aišos, kad Allaho Pasiuntinys saaw kelis kartus sakydavo nusilenkdamas ir būdamas kniubsčias: „Išliaupsintas Tu esi, O Allah, mūsų Viešpatie ir Pagarbintas Tu esi, O Allah, atleisk man.“ – taip, kaip jam buvo nurodyta sūroje "Pagalba". Tai buvo perduota visų išskyrus At-Tirmizi. Pagal Imam Ahmad, perduota Masruq, kuris pasakė: „Aš girdėjau sakant, kad Allaho Pasiuntinys kartodavo: “Išliaupsintas būk Allah, šlovė Tau, aš prašau Allaho atleidimo ir atgailauju Jam.“ Ir jis pasakė: „Iš tikrųjų, mano Viešpats mane informavo, kad aš pamatysiu ženklą tarp mano žmonių, ir Jis man įsakė, kad jeigu jį pamatysiu, šlovinti Jį ir prašyti Jo atleidimo, ir aš jį pamačiau: "Kai ateis Allaho pagalba ir pergalė, ir tu išvysi, kaip žmonės plūsta į Allaho religiją miniomis, tai šlovink tada ir liaupsink savąjį Viešpatį, ir prašyk Jo atleidimo! Iš tiesų Jis – Priimantis atgailą!". Tai taip pat buvo perduota ir Muslim.

Ibn Džarir perdavė, Umm Salamah leidimu, kad ji pasakė: „Allaho Pasiuntinys link savo gyvenimo pabaigos, nei neatsistodavo, nei atsisėsdavo, nei išvykdavo, nei atvykdavo, nepasakydamas: „Išliaupsintas yra Allah ir visa šlovė Jam.“ Taigi aš jam pasakiau: “O Allaho Pasiuntiny! Aš pastebėjau, kad tu dažnai šlovini Allah ir garbini Jį.“ Jis pasakė: „Man buvo įsakyta tai daryti.“ Tada jis pasakė: „Kai ateis Allaho pagalba ir pergalė) (...iki Sūros pabaigos).“ Pergalė reiškia Mekos užėmimą; daugiausiai Arabijos žmonės buvo lėti atsakant į islamo kvietimą iki Mekos užėmimo, kai jie priėmė Allaho Religiją miniomis, ir dviejų metų laikotarpyje visa Arabija tapo susivienijusi tikėjime ir nebeliko nei vieno iš Arabijos genčių, kuris nebūtų priėmęs islamo. Visa šlovė Allahui ir iš Jo kyla visa Malonė.

Bukhari perdavė, kad, kai Meka buvo užimta, įgaliotinai iš visų Arabijos genčių atėjo pas Allaho Pasiuntinį saaw paskelbti savo atsidavimą islamui, nors iki tol jie buvo lėti priimdami islamą.

Imam Ahmad perdavė su Džabir Ibn Abdullah leidimu, kad jis pasakė: "Aš sugrįžau iš kelionės ir Džabir Ibn Abdullah atėjo pas mane ir pasisveikino su manimi ir aš pradėjau kalbėtis su juo apie žmonių susiskaldymą ir jų inovacijas (religijoje) ir Džabir pradėjo verkti ir tada jis pasakė: „Aš girdėjau Allaho Pasiuntinį sakant: "Iš tikrųjų žmonės priėmė Allaho Religiją miniomis ir jie apleis ją miniomis.“

Tai yra aūros "Pagalba" pabaiga. Tebūnie Allah Pagarbintas ir Pašlovintas!

vertė Dalia

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume