[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - 108 sūra "Kausar (Gausybė)"

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

108 sūra "Kausar (Gausybė)"
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 12 Kov 2014, 21:07 
Moderator
Vartotojo avataras

Skyrius (Sūra) 108 „Kausar (Gausybė)" (Al-Kausar)

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ
Vardan Allaho Maloningojo, Gailestingojo!

(1) إِنّ‍‍َ‍‍ا‌ ‌أَعْطَيْن‍‍َ‍اكَ ‌الْكَوْثَرَ
1. Iš tiesų Mes dovanojame tau Kausar (gausybės upę Rojuje).
(2) فَصَلِّ لِرَبِّكَ ‌وَ‌انْحَرْ
2. Pasimelski gi savo Viešpačiui ir aukok aukojamąjį gyvulį!.
(3) ‌إِنّ‍َ‍ شَانِئَكَ هُوَ‌ ‌الأَب‍‍ْ‍تَرُ
3. Juk tavo nekentėjas – striukis.

Muslim, Abu Dawūd ir An-Nasa'i visi perdavė iš Anas, kad jis pasakė: “Kai su Allah Pranašu mes buvome mečetėje jis užsnūdo. Tada jis pakėlė savo galvą besišypsodamas. Mes pasakėme: „O Allah Pranaše! Kas paskatino tave juoktis?“ Jis pasakė: „Iš tikrųjų, sūra ką tik man buvo atskleista.“ Tada jis parecitavo „Iš tiesų Mes dovanojame tau Kausar (gausybės upę Rojuje). Pasimelski gi savo Viešpačiui ir aukok aukojamąjį gyvulį!. Juk tavo nekentėjas – striukis.“. Tada jis pasakė: „Ar visi žinote kas yra Kausar?“ Mes pasakėme: „Allah ir Jo Pasiuntinys žino geriausiai.“ Jis pasakė: „Iš tikrųjų, tai yra upė, kurią mano Viešpats, Galingasis ir Didingasis, pažadėjo man ir ji turi gausybę gėrybių. Tai yra tvenkinys, kur mano Ummah bus atvesta Paskutiniojo Teismo Dieną. Jo talpykla yra tokia nesuskaičiuojama kaip žvaigždės danguje. Tada vienas Allah tarnas iš jų bus sulaikytas nuo jo ir aš pasakysiu: „O Viešpatie! Iš tikrųjų jis yra iš mano Ummah (sekėjų).“ Tada Jis (Allah) pasakys: „Iš tikrųjų tu nežinai, ką jis įdiegė (ar pakeitė) po tavęs.“. Šis perdavimas yra Muslim. Ahmad užrašė šį hadisą iš Muchammad bin Fudail, kuris perdavė iš Al-Mukhtar bin Fulful, kuris perdavė tai iš Anas bin Malik.

Imam Ahmad, tai pat užrašė iš Anas, kad Allah Pasiuntinys saaw pasakė: „Aš įžengiau į Rojų ir atėjau prie upės, ant kurios krantų stovėjo palapinės padarytos iš perlų. Taigi, aš įkišau savo rankas į šį bėgantį vandenį ir pajaučiau, kad tai buvo stipriausias (kvapas) muskusas. Taigi, aš paklausiau: „ O Džibril! Kas tai?“ Jis atsakė: „Tai Kausar, kurį Allah, Galingasis ir Didingasis, davė tau“. Al-Bukhari užrašė tai savo Sahih, tai padarė ir Muslim, remiantis Anas bin Malik. Jų versijoje Anas pasakė: „Kada Pranašas buvo paimtas į dangų, jis pasakė: „Aš atėjau prie upės, kurios krantai turėjo išskaptuoto perlo kupolus. Aš pasakiau: „O Džibril! Kas tai?“ Jis atsakė: „ Tai Kausar“.. Tai Al-Bukhari perdavimas.

Ahmad užrašė iš Anas, kad žmogus pasakė: „O Allah Pranaše! Kas yra Kausar?“ Jis atsakė: „Tai upė Rojuje, kurią mano Viešpats davė man. Ji baltesnė negu pienas ir saldesnė negu medus. Ten yra paukščiai, kurių kaklai yra tokie ilgi kaip morkos.“ `Umar pasakė: “ O Allah Pasiuntiny! Iš tikrųjų, jie (paukščiai) bus nuostabūs.“ Pranašas saaw atsakė: „Tas, kuris valgys juos (t.y. Rojaus žmonės), bus nuostabesni negu jie, O `Umar.

Al-Bukhari užrašė iš Sa`id bin Džubair, kad Ibn Abbas apie Kausar[/i pasakė: “Tai gėris, kurį Allah davė jam (Pranašui).” Abu Bišr pasakė: „Aš pasakiau Sa`id bin Džubair: „Iš tikrųjų, žmonės teigia, kad tai upė Rojuje.“ Sa`id atsakė: „Upė, esanti Rojuje, yra dalis gėrio, kurį Allah jam davė.“

Al-Bukhari taip pat užrašė iš Sa`id bin Džubair, kad Ibn `Abbas pasakė: „[i]Kausar yra gausybė gėrybių.“ Šis paaiškinimas apima upę ir taip pat kitus dalykus, nes žodis Al-Kausar ateina iš žodžio Kasran [ang. trans. kathran] (gausybė) ir tai „Al-Kausar“ lingvistiškai reiškia gausybę gėrybių. Taigi, iš to seka, kad gėrybė - tai yra upė (Rojuje).

Imam Ahmad užrašė iš Ibn `Umar, kad Allah Pasiuntinys saaw pasakė: „Al-Kausar yra upė Rojuje, kurios krantai yra iš aukso ir ji teka virš perlų. Jos vanduo baltesnis už pieną, ir saldesnis už medų.“ Šis Hadith buvo užrašytas tokiu būdu At-Tirmizi, Ibn Madžah, Ibn Abi Hatim ir Ibn Džarir. At-Tirmizi pasakė: „Hasan Sahih“.

Tada Allah sako: „Pasimelski gi savo Viešpačiui ir aukok aukojamąjį gyvulį!“, kas reiškia „taip, kaip Mes davėme gausybę gėrybių šiame gyvenime ir Po Mirties – ir tai yra upė, kuri buvo apibūdinta prieš tai – tada melskis privalomąsias ir rekomenduojamas maldas ir aukok (gyvulius) tiktai nuoširdžiai savo Viešpačiui. Garbink Jį vieną ir nepriskirk partnerių Jam. Ir aukok ištardamas tiktai Jo vieno vardą, be partnerių priskyrimo Jam.“

Tai yra kaip Allah sako: „Sakyk: „Iš tiesų malda mano ir pamaldumas mano, gyvenimas mano ir mirtis – pašvęsti Allahui, pasaulių Viešpačiui, kuris neturi bendrininko. Taip man paliepta, ir aš – pirmas iš musulmonų (atsidavusiųjų).“ (6: 162-163) Ibn Abbas, Ata,' Mudžahid, Ikrimah ir Al-Hasan visi pasakė: „Tai reiškia, kad su tuo Budn turi būti aukojamas.“ [budn – karvės, galvijai arba kupranugariai, vežami piligrimų Mekos šventovėje atliekamam aukojimui] Qatadah, Muchammad bin Ka`b Al-Qurazi, Ad-Dahhak, Ar-Rabi`, Ata' Al-Khurasani, Al-Hakam, Isma`il bin Abi Khalid ir kiti iš Salaf, visi pasakė tą patį. Tai priešingas būdas negu kaip stabmeldžių, kurie nusižemina kitiems nei Allah ir kurie aukoja tardami ne Jo, o kitų vardą. Allah sako: “Ir nevalgykite to, virš ko nebuvo ištartas vardas Allaho: tai juk nedorybė“ (6:121).

Allah sako: „Juk tavo nekentėjas – striukis.“ ir tai reiškia: „Iš tikrųjų, tas, kuris tavęs nekenčia, o Muchammedai, nekenčia ir to, su kuo tu atėjai: pamokymų, tiesos, aiškių įrodymų ir akivaizdžios šviesos; jis – striukis, ir tai reškia žmogų, užimantį žemą padėtį, kurio niekas neprisimins.“

Visi Ibn `Abbas, Mudžahid, Sa`id bin Džubair ir Qatadah pasakė: “Ši aja buvo atskleista apie Al-`As bin Wa'il. Kai tik Allaho Pasiuntinys saaw būdavo paminimas (būnant jam), jis sakydavo: „Palikite jį, nes iš tikrųjų jis yra striukis neturintis jokiu palikuonių. Todėl, kai jis mirs, niekas jo neprisimins.“ Taigi, Allah atsiuntė šią sūrą.

Šamir bin Atijah pasakė: „Ši sūra buvo atskleista dėl `Uqbah bin Abi Mu`ait.“ Abu Ibn Abbas ir Ikrimah pasakė: „Ši sūra buvo atskleista apie Ka`b bin Al-Ašraf ir grupę Kuraiš netikčiųjų.“ Al-Bazzar užrašė, kad Ibn Abbas pasakė: „Ka`b bin Al-Ašraf atvyko į Meką ir Kuraiš jam pasakė: ‘Tu jų (žmonių) vadovas. Ką tu manai apie šį bevertį žmogų, kuris yra striukis, jis tvirtina, kad jis yra geresnis už mus, kai tuo tarpu mes esame šventosios vietos žmonės, žmonės – saugotojai (Kabos), ir žmonės, kurie piligrimus aprūpina vandeniu.“ Jis atsakė: „Jūs visi esate geresni, nei jis.“ Taigi Allah atsiuntė: „Juk tavo nekentėjas – striukis.“ Tai yra kaip Al-Bazzar užrašė šį atsitikimą ir perdavimų grandinė yra autentiška.

Buvo perduota, kad Ata' pasakė: „Ši Sūra buvo atsiųsta dėl Abu Lahab, kai Allaho Pasiuntinio saaw sūnus mirė. Abu Lahab nuėjo pas stabmeldžius ir pasakė: „Muhamedas tapo striukiu (t.y. neturintis palikuonių) šiąnakt.“Taigi, dėl to Allah atsiuntė: „Juk tavo nekentėjas – striukis.“.

As-Suddi pasakė: „Kada žmogaus sūnūs numirdavo, žmonės sakydavo: „Jis – striukis.“ Taigi, kai Allaho Pasiuntinio saaw sūnūs numirė, jie pasakė: „Muhamedas tapo striukiu“. Taigi, Allah atsiuntė: „Juk tavo nekentėjas – striukis.“ Kadangi jo sūnūs mirė, jie, būdami neišmanėliais, pagalvojo, kad jo niekas neprisimins. Te Allah neleidžia! Nepasaint to, Allah išsaugojo jo atminimą, kad visas pasaulis pamatytų, ir Jis įsakė visiems tarnams sekti jo Įstatymu. Ir taip bus visados iki Susirinkimo Dienos ir iki Pomirtinio Gyvenimo atėjimo. Lai būna jam Viešpaties palaima ir ramybė visados iki Susirinkimo Dienos.

Tai sūros Al-Kausar (Gausybė) paaškinimo pabaiga. Tebūnie Allah Pagarbintas ir Pašlovintas.

vertė Dalia

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Re: 108 sūra "Kausar (Gausybė)"
StandartinėParašytas: 17 Kov 2014, 23:56 
Patikima sesė

Barak Allahu fiki už vertima tafsyro.
Keistas žodis lietuviškam korano prasmiu vertime "striukis".Žinau kad striukiais vadina kiškius vaikiškuose filmukuose,todė kad jų uodegos striukos,reiškia trumpos.

Viename žodyne rašo ,jog striukis tai šuo su nukirsta uodega.

islamas.lt korano vertime verčia šia paskutinę aja taip:
"
O tas, kuris Tavęs nekenčia, neteks (vilties dėl Pomirtinio gyvenimo)." Versta matyt iš Mohsin Khan angliška prasmių vertima: " For he who hates you (O Muhammad صلى الله عليه وسلم), he will be cut off (from posterity and every good thing in this world and in the Hereafter). "

Manyčiau daug aiškiau skamba nei 'striukis'.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Re: 108 sūra "Kausar (Gausybė)"
StandartinėParašytas: 18 Kov 2014, 08:20 
Moderator
Vartotojo avataras

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę