[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - 85 sūra “Žvaigždynai”

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
  Spausdinti

85 sūra “Žvaigždynai”
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 12 Lap 2014, 19:21 
Moderator
Vartotojo avataras

85 sūra “Žvaigždynai” (Al Burūdž)

Kuri buvo atskleista Mekkoje

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِيمِ
Vardan Allaho, Maloningojo ir Gailestingojo!

(1)وَالسَّمَاءِ ذَاتِ الْبُرُوجِ
1. Prisiekiu dangumi su žvaigždynais!
(2)وَالْيَوْمِ الْمَوْعُودِ
2. Prisiekiu diena pažadėta!
(3)وَشَاهِدٍ وَمَشْهُودٍ
3. Prisiekiu liudytoju ir tuo, ką jis liudija!
(4)قُتِلَ أَصْحَابُ الْأُخْدُودِ
4. Tepražūsta susirinkusieji prie griovio,
(5)النَّارِ ذَاتِ الْوَقُودِ
5. ugnies, palaikomos degalais.
(6)إِذْ هُمْ عَلَيْهَا قُعُودٌ
6. Štai jie susėdę prie jo
(7)وَهُمْ عَلَىٰ مَا يَفْعَلُونَ بِالْمُؤْمِنِينَ شُهُودٌ
7. ir stebi tai, kas daroma su tikinčiaisiais.
(8)وَمَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلَّا أَن يُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ
8. Ir kerštavo jie aniems vien už tai, kad patikėjo jie Allah Galingčjį, Šlovintą,
(9)الَّذِي لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۚ وَاللَّهُ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ شَهِيدٌ
9. kuriam priklauso dangaus ir žemės valdžia. Ir Allah kiekvienam daiktui liudytojas!
(10)إِنَّ الَّذِينَ فَتَنُوا الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ ثُمَّ لَمْ يَتُوبُوا فَلَهُمْ عَذَابُ جَهَنَّمَ وَلَهُمْ عَذَابُ الْحَرِيقِ
10. Juk tie, kurie kankino tikinčiuosius vyrus ir moteris, o po to neatgailavo, - jiems juk Pragaro kančia, jiems Ugnies bausmė.

Žodžio burūdž reikšmė, Allahui prisiekiant dangumi ir jo burūdž

Burūdž yra didelės žvaigždės, kaip Allah sako: “Palaimintas Tasai, Kuris įdiegė danguje žvaigždynus burūdž ir pakabino ten šviestuvą ir spindintį mėnesį” (25:61) Ibn `Abbas, Mudžahid, Ad-Dahhak, Al-Hasan, Katadah ir As-Suddi, visi patvirtino, kad “Al-Burūdž yra žvaigždės.”

Al-Minhal bin `Amr pasakė: “ Prisiekiu dangumi su žvaigždynais!” “Gražusis kūrinys”. Ibn Džarir požiūriu tai yra saulės ir mėnulio padėtys, kurių yra dvylika. Saulė keliauja per kiekvieną iš šių “burdž” (burūdž vienaskaita) per vieną mėnesį. Mėnulis keliauja per kiekvieną burdž per dvi su trečdaliu paros, kas sudaro 28 pozicijas, ir jis dvi naktis yra pasislėpęs.

Paaiškinimas apie Pažadėtąją dieną, liudytoją ir tuo, ką jis liudija

Allah sako: ”Prisiekiu diena pažadėta! Prisiekiu liudytoju ir tuo, ką jis liudija!” Ibn Abi Hatim užrašė iš Abu Hurairah, kad Allah Pasiuntinys (taika jam ir Allah palaima) yra pasakęs: ”Prisiekiu diena pažadėta!”, tai reiškia Teismo Dieną. ”Prisiekiu liudytoju”, tai reiškia penktadienį, ir saulė nekyla ir nesileidžia jokią kitą geresnę dieną nei penktadienis. Jos metu yra valanda, kada ko bepaprašytų musulmonas, Allah jam tai suteiks tą gėrį. Kad ir nuo kokio blogio ieškotų prieglobsčio - Allah jį apsaugos. ”ir tuo, ką jis liudija!” Tai reiškia yra Arafą dieną (Hadžo metu).” Ibn Khuzaimah taip pat įrašė tokį patį hadią. Jis taippat buvo įrašytas kaip Abu Hurairos teiginys ir yra panašus (į šį hadisą).

Imam Ahmed įrašė iš Suhaib, kad Allah Pasiuntinys sakė

Allah sako: ”tepražūsta (kutila) susirinkusieji prie griovio (ukhdud) .”, turima omeny, kad Ukhdud kompanionai buvo prakeikti. Ukhdud daugiskaita yra Akhdid, kas reiškia grioviai žemėje. Tai istorija apie grupę netikinčiųjų, jie sekiojo tikinčiusius Allah ir siekė priversti šiuos atsisakyti jų tikėjimo. Bet tikintieji atsisakė išsižadėti [tikėjimo], todėl anie iškasė jiems griovius. Tada uždegė juose ugnį ir paruošė degalų, kad palaikytų liepsnas. Tada jie vėl bandė įtikinti juos (tikinčiuosius) išduoti savo religiją, bet šie vėl nepakluso, taigi, jie įmetė juos į ugnį.

Todėl, Allah sako: ”Tepražūsta susirinkusieji prie griovio, ugnies, palaikomos degalais.Štai jie susėdę prie jo ir stebi tai, kas daroma su tikinčiaisiais.” kas reiškia, kad jie buvo liudininkais to, kas buvo padaryta tiems tikintiesiems.

Allah sako: ”Ir kerštavo jie aniems vien už tai, kad patikėjo jie Allah Galingąjį, Šlovintą” kas reiškia, kad pagal tuos žmones, vienintelė jų [tikinčiųjų] nuodėmė buvo jų tikėjimas Allah, Visagaliu, Kuris yra Teisingas tiems, kurie trokšta būti su Juo. Jis Galingiausias ir Šlovingiausias visuose Savo teiginiuose, veiksmuose, įstatymuose ir nulėmime. Jis nulėmė tai, kas nutiko šiems Jo tarnams, patekusiems į netikinčiųjų rankas, - ir Jis yra Galingiausias ir Šlovintas – net šio nulėmimo priežastys daugumai žmonių nežinomos.

Tada Allah sako: ”kuriam priklauso dangaus ir žemės valdžia!” Tarp Jo tobulų atributų yra tai, kad Jis yra Valdytojas dangaus ir žemės, bei visko, kas juose ir tarp jų.

”Allah kiekvienam daiktui liudytojas” reiškia, kad niekas nėra nuo Jo uždengta danguje ir žemėje, ir niekas nepaslėpta nuo Jo.

Istorija apie burtininką, vienuolį, berniuką ir tuos, kurie buvo įmesti į griovį

Imam Ahmed užrašė iš Suhaib, kad Allah Pasiuntinys (taika jam ir Allah palaima) yra pasakęs: “Prieš jus gyvenusiųjų tarpe buvo karalius, kuris turėjo burtininką. Kai burtininkas paseno, jis pasakė karaliui: “Aš pasenau, mano laikas beveik baigėsi, taigi prašau atsiųsk man jaunuolį, kurį aš galėčiau pamokyti magijos.” Taigi karalius atsiuntė jam jaunuolį ir jis buvo išmokytas magijos. Kai tik jaunuolis eidavo pas burtininką, jis sutikdavo kely vienuolį ir prisėsdavo šalia jo, klausydavosi jo kalbų bei žavėdavosi juo. Kartą eidamas pas burtininką, jis sutiko vienuolį ir prisėdo prie jo, po ko burtininkas (tai sužinojęs) jį prilupo. Taigi jaunuolis apie tai pasiskundė vienuoliui.Šis atsakė jam: “Visada, kai bijai burtininko, sakyk jam: “Mane užlaikė mano žmonės”, o kai bijaisi savo žmonių, sakyk jiems: “Mane užlaikė burtininkas”.Taigi, jaunuolis ir toliau taip tęsė (kurį laiką). Ir kartą baisus padaras atsirado kelyje ir žmonės nebegalėjo praeiti. Jaunuolis pasakė: “Šiandien aš sužinosiu, burtininkas ar vienuolis yra geresnis”. Taigi, jis pasiėmė akmenį ir pasakė: “O Allah, jei vienuolio veiksmus ir darbus Tu mėgsti labiau nei burtininko, tuomet pražudyk šį padarą, kad žmonės galėtų praeiti.” Ir sudavė jis jam akmeniu, nugalabydamas jį, o žmonės galėjo laisvai praeiti. Berniukas nuėjo pas vienuolį ir papasakojo jam, kas nutiko. Vienuolis jam tarė: “O, sūnau mano! Šiandien tu esi geresnis nei aš ir tu pasiekei tai, ką matau aš! Tu būsi išbandomas. Ir jei taip nutiks, niekam nesakyk apie mane.” Jaunuolis gydydavo žmones, kenčiančius nuo aklumo, raupų ir kitų ligų. Kartą apie jį išgirdo karaliaus pasiuntinys, kuris buvo praradęs regėjimą. Jis atėjo pas jaunuolį nešinas dovanomis ir pasakė: “Visos šios dovanos bus tavo, jei mane pagydysi.” Jaunuolis pasakė: “Tai ne aš gydau, tik Allah gydo žmones. Taigi, jei tiki Allah ir maldauji Jo, Jis tave pagydys”. Pasiuntinys įtikėjo, maldavo Allah ir Allah jį pagydė. Vėliau pasiuntinys atėjo pas karalių ir atsisėdo vietoje, kur mėgdavo sėdėti. Karalius paklausė: “Kas tau grąžino tavo regėjimą?”. Pasiuntinys atsakė: “Mano Valdovas”. Karalius atsakė: “Tai aš”. Pasiuntinys paprieštaravo: “Ne, mano Valdovas, ir tavo Valdovas - Allah”. Karalius paklausė: “Ar šalia manęs turi kitą Valdovą?” Pasiuntinys atsakė: “Taip, man Valdovas ir tavo Valdovas yra Allah.” Tuomet karalius tol kankino pasiuntinį ir nesustojo, kol šis nepapasakojo jam apie jaunuolį. Taigi jaunuolis buvo atvesdintas pas karalių ir šis tarė jam: “O jaunuoli! Ar tavo magiškos galios tapo tokios stiprios, kad tu gali išgydyti aklumą, raupus ir kitas ligas?” Jaunuolis atsakė: “Ne aš gydau. Tik Allah gali išgydyti”. Karalius pasakė: “Aš”. Jaunuolis paprieštaravo: “Ne”. Karalius paklausė: “Ar tu turi kitą Valdovą be manęs?” Jaunuolis atsakė: “Mano valdovas ir tavo valdovas yra Allah”. Taigi, jis iį jaunuolį kankino tol, kol šis papasakojo apie vienuolį. Tada vienuolis buvo atvesdintas pas karalių ir karalius jam pasakė: “Išsižadėk savo religijos.” Vienuolis atsisakė, ir karalius įsakė atnešti pjūklą, kuris buvo įstatytas į jo galvos vidurį, ir jis nukrito, perpjautas pusiau. Tada buvusiam aklajam buvo pasakyta: “Išsižadėk savo religijos”. Jis atsisakė tai padaryti, taigi buvo atneštas pjūklas, įstatytas į jo galvos vidurį, ir jis nukrito, perpjautas pusiau. Tada jaunuolis buvo atvestas ir buvo pasakyta jam: “Atsisakyk savo religijos”. Šis nesutiko ir karalius jį pasiuntė ant tokio ir tokio kalno viršūnės su palyda, kuriai buvo įsakyta: “Kilkite į kalną su juo, kol pasieksite jo viršūnę, tada žiūrėkite, kad jis išsižadėtų savo religijos. Priešingu atveju, nustumkite jį nuo viršaus”. Jie pasiėmė jį ir kai jie pakilo į viršūnę, jaunuolis sušuko: “O Allah! Išgelbėk mane nuo jų, tokiom priemonėm, kokiom Tu nori”. Tuomet kalnas sudrebėjo ir jie visi nukrito, o januolis parėjo pas karalių. Karalius jam tarė: “Ką padarė tavo pakeleiviai (žmonės, kuriuos aš siunčiau su tavimi)?” Jaunuolis atsakė: “Allah mane nuo jų išgelbėjo”. Tada, karalius įsakė keletui žmonių įsodinti jaunuolį į valtį ir nuplukdyti į jūros vidurį, sakydamas: “Jei jis atsisakys savo religijos (gerai), bet jei jis nesutiks, paskandinkite jį.” Taigi, jie nuplukdė jį į jūrą ir jis pasakė: “O Allah! Išgelbėk mane nuo jų, tokiom priemonėm, kokiom Tu nori”. Ir jie visi buvo paskandinti jūroje. Tada jaunolis grįžo pas karalių ir karalius paklausė: ““Ką padarė tavo pakeleiviai?” Jaunuolis atsakė: “Allah mane nuo jų išgelbėjo”. Tada jis pasakė karaliui: “Tu negalėsi manęs nužudyti, kol nepadarysi to, ką tau liepsiu. O jei padarysi, ką liepsiu, tada galėsi mane nužudyti.” Karalius paklausė: “Ir kas tai yra?” Jaunuolis paaiškino: “Sukviesk žmones į vieną iškilią vietą, o mane pririšk prie medžio kamieno, tada išsitrauk strėlę iš mano strėlinės ir sakyk: “Vardan Allah, šio jaunuolio Valdovo”. Jei tai padarysi, galėsi mane nužudyti.”Taigi jis taip ir padarė,ir įstatęs strėlę į lanką, iššovė, sakydamas: “Vardan Allah, šio jaunuolio Valdovo”. Strėlė pataikė jaunuoliui į smilkinį, jiss uždėjo ranką ant strėlės žaizdoje ir mirė. Žmonės paskelbė: “Mes tikime jaunuolio Valdovą”. Tada karaliui buvo pasakyta: “Ar nematai, kas nutiko? Tai, ko labiausiai bijojai - įvyko. Prisiekiu Allah, visi žmonės įtikėjo (į jaunuolio Valdovą).” Taigi jis įsakė iškasti pakelėse griovius ir tai buvo padaryta, ir įžiebta juose ugnis. Tada karalius pasakė: “Paleiskit tuos, kurie išsižadės savo religijos, o kurie to nepadarys- įmeskit į liepsnas.” Jie kamavosi ir kentėjo liepsnose, kol nebuvo atvesdinta moteris su savo kūdikiu, kurį ji maitino krūtimi, ir ji lyg nesiryžo kristi į ugnį, taigi jos kūdikis tarė jai: “Mama, būk kantri! Juk, iš tiesų, tu paklusai tiesai.” Muslim taip pat užrašė šį hadisą savo Sahih rinkinio pabaigoje. Muhammad bin Ishaq bin Yasar šiek tiek kitaip papasakojo šią istoriją savo knygoje apie Syrą. Tada, kai Ibn Ishaq paaiškino, kad jaunuolio religija, kuria Nadžran žmonės pradėjo sekti po jo nužudymo, buvo krikščionybė, jis paminėjo: “Tada karalius Dhu Nuwas atvyko pas juos su savo armija ir pradėjo kviesti į judaizmą. Jis suteikė jiems galimybę pasirinkti, arba priimti judaizmą arba būti nužudytais, taigi, jie pasirinko mirtį. Taigi, jis iškasė griovius ir sudegino (keletą iš jų) ugnyje (griovyje), o kitus nužudė kardu. (Žudydamas juos) jis darė kaip pamoką kitiems, kol išžudė beveik 20 000.

Apie Dhu Nuwas ir jo kariuomenę Allah Pasiuntiniui (taika jam ir Allah palaima) buvo apreikšta: “Tepražūsta susirinkusieji prie griovio, ugnies, palaikomos degalais. Štai jie susėdę prie jo ir stebi tai, kas daroma su tikinčiaisiais. Ir kerštavo jie aniems vien už tai, kad patikėjo jie Allah Galingčjį, Šlovintą, kuriam priklauso dangaus ir žemės valdžia. Ir Allah kiekvienam daiktui liudytojas!” (85:4-9) Muhammad bin Ishaq savo knygoje apie Syrą sakė, kad žmogus, įsakęs nužudyti susirinkusiuosius prie griovio, buvo Dhu Nuwas, kurio tikrasis vardas buvo Zur`ah. Savo valdymo laikotarpiu jis buvo žinomas kaip Jusuf. Jis buvo Tuban As`ad Abi Karib, kuris buvo žinomas kaip Tubba’ ir užėmė Mediną ir apdengė Kaabą, sūnus. Jis turėjo su savimi du žydus rabinus iš Medinos. Po kurio laiko keletas žmonių iš Yemeno priėmė judaizmą, dėka šių dviejų žydų rabinų, kaip plačiai mini Ibn Ishaq. Taigi, Dhu Nuwas nužudė 20 000 žmonių per vieną rytmetį prie griovio ir tik vienam pavyko pasprukti. Tai buvo Daws Dhu Tha`laban. Jis paspruko ant arklio ir jie išsiruošė paskui jį, bet jiems nepavyko jo pagauti. Jis nuvyko pas Cezarį, Aš-Šam imperatorių. Taigi, Cezaris parašė Abisinijos karaliui An-Nadžaši. An-Nadžashi pasiuntė su juo Abisinijos krikščionių kariuomenę, vadovaujamą Arjat ir Abrahah. Jie išvadavo Jemeną iš žydų rankų. Dhu Nuwas pirma bandė pasprukti, bet galiausiai įkrito į jūrą ir paskendo. Po šio įvykio Abisinijos karalystė buvo valdoma krikščionių dar 70 metų. Tada galią iš krikščionių atėmė Saif bin Dhi Jazid Al Himjari, kai Persijos karalius Kisra pasiuntė savo kariuomenę ten (į Jemeną). Jis (karalius) pasiuntė su juo (Saif al Himjari) žmones, kurie buvo kalėjimuose, ir jų buvo arti septynių šimtų. Taigi jis (Saif Al Himjari) užkariavo Jemeną su jai ir grąžino karalystę Himjar žmonėms (jemeniečiams). Ši istorija bus aptarta, jei Allah leis, kai kalbėsime apie sūros komentarą: “Argi tu nematei, kaip tavo Viešpats pasielgė su dramblio savininkais?” (105:1)

Susirinkusiųjų prie griovio bausmė

Allah tarė: “Juk tie, kurie kankino tikinčiuosius vyrus ir moteris”. Tai reiškia, kad jie degino (juos). Taip teigė Ibn `Abbas, Mudžahid, Katadah, Ad-Dahhak ir Ibn Abza.

“po to neatgailavo”. Turima omeny, kad jie nesiliovė daryti to, ką darė, ir nesigailėjo to, ką padarė.

“jiems juk Pragaro kančia, jiems Ugnies bausmė” Taip nutiks dėlto, kad atpildas gaunamas pagal darbų pabūdį. Al-Hasan Al-Basri pasakė: “Pažvelkite, koks tai dosnumas ir kilniaširdiškumas. Šie žmonės nužudė Viešpaties auliya [dragus], bet Allah vis tiek kviečia juos atgailauti ir prašyti atleidimo.”

(11)إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَهُمْ جَنَّاتٌ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ ۚ ذَ‌ٰلِكَ الْفَوْزُ الْكَبِيرُ
11. Juk tie, kurie patikėjo ir darė gerus darbus, jiems- Rojaus sodai, kuriuose teka upės; tai didelis laimėjimas!
(12)إِنَّ بَطْشَ رَبِّكَ لَشَدِيدٌ
12. Iš tiesų, Galybė tavo Viešpaties didelė!
(13)إِنَّهُ هُوَ يُبْدِئُ وَيُعِيدُ
13. Juk Jis pradeda ir sugrąžina.
(14)وَهُوَ الْغَفُورُ الْوَدُودُ
14. Ir Jis- Atleidžiantis, Mylintis.
(15)ذُو الْعَرْشِ الْمَجِيدُ
15. Sosto Valdovas, Šlovingas,
(16)فَعَّالٌ لِّمَا يُرِيدُ
16. Vykdytojas to, ko įsigeidžia.
(17)هَلْ أَتَاكَ حَدِيثُ الْجُنُودِ
17. Ar pasiekė tave pasakojimas apie kariaunas,
(18)فِرْعَوْنَ وَثَمُودَ
18. apie Faraoną ir samudiečius?
(19)بَلِ الَّذِينَ كَفَرُوا فِي تَكْذِيبٍ
19. Netikintieji skaito tai melagyste,
(20)وَاللَّهُ مِن وَرَائِهِم مُّحِيطٌ
20. Allah supa juos iš užnugario!
(21)بَلْ هُوَ قُرْآنٌ مَّجِيدٌ
21. Taip, tai- šlovingasis Koranas,
(22)فِي لَوْحٍ مَّحْفُوظٍ
22. esantis Sergimam ritinėly!

Atlyginimas teisingiesiems ir žiaurus areštas netikintiesiems Allah priešams

Allah praneša apie savo tikinčius tarnus, kad: “jiems - Rojaus sodai, kuriuose teka upės.” Tai yra priešingybė tam, ką Jis paruošė Savo priešams, - Pragarą ir Ugnį.

Todėl Allah sako: “tai didelis laimėjimas”.

Tada Allah sako: ” Iš tiesų, Galybė tavo Viešpaties didelė!.” kas reiškia, kad iš tiesų Jo bausmė ir kerštas Savo priešams, kurie atstūmė Jo Pasiuntinius ir prieštaravo Jo įsakymams, yra žiaurūs,dideli ir stiprūs. Nes, iš tiesų, Jis yra Galios Valdytojas ir Galingiausias. Jis yra Tas, Kuriam panorėjus, viskas įvyksta, pagal tai, kaip Jis nori per akimirksnį ar dar greičiau.

Taigi Allah sako: “Juk Jis pradeda ir sugrąžina” turima omeny, kad iš Jo tobulos Galios ir Stiprybės Jis pradeda kūriniją, ir pakartoja tai kaip ir pradėjo, be pasipriešinimo ar prieštaravimo.

“Ir Jis- Atleidžiantis, Mylintis (al Wadud} ”, kad reiškia, kad Jis atleidžia nuodėmes visiems atgailaujantiems Jam ir nusižeminusiems prieš Jį, nesvarbu, kokia tai bebūtų nuodėmė. Ibn Abbas ir kiti pakomentavo apie vardą “Al Wadud”: “Tai reiškia Al Habib (Visų labiausiai Mylintis)”

“Sosto Valdovas” reiškia Valdytojas Didingojo Sosto, kuris yra virš kūrinijos.

Allah toliau sako: “Šlovingas (Al Madžid) ”. Šis žodis yra recituojamas dvejopai: arba su dviem damma ant paskutiniosios raidės (Al Madžidu), kas reikštų Viešpaties atributą, arba su kasra po paskutine raide (Al Madžidi), kuris reikštų Sosto apibūdinimą. Nepaisant to, abi reikšmės teisingos.

“Vykdytojas to, ko įsigeidžia” Reiškia, kad Jis daro tai, ko Jis įsigeidžia, ir niekas nėra įgalus pasipriešinti Jo įsakams. Jo neklausiama apie tai, ką Jis daro,dėl Jo Didybės, Galios, Išminties ir Teisingumo. Kaip jau esame anksčiau minėję iš Abu Bakr As-Siddiq, kad jam mirtinai sergant buvo paklausta: “Ar daktaras tave apžiūrėjo?” Jis atsakė: “Taip.” Jie paklausė: “Ką jis tau sakė?” Jis atsakė: “Jis sakė: “Aš esu Vykdytojas to, ko Aš įsigeidžiu”.

Dėl Allah teiginio “Ar pasiekė tave pasakojimas apie kariaunas, apie Faraoną ir samudiečius?” tai reiškia, ar pasiekė tave žinia, kokią kokią kančią Allah prisakė uos užklupti, ir kad Jis nusiuntė jiems bausmę, nuo kurios niekas iš jų negalėjo apsisaugoti.

Tai patvirtinimas Jo teiginio ” Iš tiesų, Galybė tavo Viešpaties didelė!.”, reiškiančio, kad kai Allah nučiumpa piktadarį, Jis pačiumpą jį su stipria ir skausminga bausme. Tai Galingiausiojo ir Stipriausioji užklumpanti bausmė.

Tuomet Allah sako: “Netikintieji skaito tai melagyste”. Reiškia, kad jie abejoja, įtarinėja, netiki ir maištauja.

“o Allah supa juos iš užnugario” reiškia, kad Jo Galia viršesnė už juos ir Jis gali juos priversti. Jie negali pasprukti nuo Jo ar jo išvengti.

“Taip, tai- šlovingasis Koranas” reiškia didingas ir kilnus.

“esantis Sergimam ritinėly” reiškia aukščiausiame susirinkime, sergimas nuo bet kokių papildymų, pratrynimų, iškraipymų ar pakeitimų.

Tai yra sūros “Žvaigždynai” komentaro pabaiga, ir tebūna pašlovintas ir palaimintas Allah.

Versta

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume