[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4791: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4793: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4794: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4795: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
Islam Ummah • Temos rodymas - 1 sūra "Atveriančioji knygą" (Al-Fatiha)

Visos datos yra UTC [ DST ]

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

1 sūra "Atveriančioji knygą" (Al-Fatiha)
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 18 Spa 2010, 19:00 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

Bismilah

Assalam oalaikum Wa Rehmatulahey wa Barakatuhu,

Surah Al- Fatiha paaiškinimas (pagal tafseer Ibn-Khatir)

Surah Al-Fatiha (atveriančioji knygą) buvo apreikšta Mekoje.

Al- Fatiha reikšmė bei jos pavadinimai
Ši surah yra vadinama Al-Fatiha, kas reikškia „Atveriančioji Knygą“. Tai surah, kuria prasideda kiekviena malda. Ji taip pat yra įvardijama kaip Umm Al-Kitab (Knygos Motina). Autentiškame hadise, kuris priskiriamas Sahih, praneštas At-Trimidhi, pasakojama, kad Abu Hurayrah pasakojo, jog Dievo pasiuntinys taręs:

«الْحَمْدُ للهِ رَبَ الْعَالَمِينَ أُمُّ الْقُرْآنِ وَأُمُّ الْكِتَابِ وَالسَّبْعُ الْمَثَانِي وَالْقُرْآنُ الْعَظِيمُ»

(Al-Hamdu lillahi Rabbil-`Alamin yra Korano Motina, Knygos Motina, bei septynetas besikartojančių Švenčiausiojo Korano ajų.)

Ji taip pat vadinama Al-Hamd ir As-Salah, todėl, kad Pranašas (saw) sakė, jog Viešpats apreiškė:

«قَسَمْتُ الصَّلَاةَ بَيْنِي وَبَيْنَ عَبْدِي نِصْفَيْنِ، فَإِذَا قَالَ الْعَبْدُ:الْحَمْدُدِلله رَبِّ الْعَالَمِينَ، قَالَ اللهُ: حَمِدَنِي عَبْدِي»

(`Malda ( Al-Fatihah) tarp Manęs ir Mano tarnų yra padalyta į dvi dalis – kai mano tarnas taria, `Šlovė ALLAH, pasaulio Viešpačiui,' ALLAH sako:”Mano tarnas pašlovino Mane”')

Al- Fatiha buvo pavadinta Salah dėl to, kad jos recitavimas maldos metu yra vienas iš reikalavimų, kad malda būtų atlikta teisingai.

Kitas iš jos vardų – Ar-Ruqyah (Vaistai)- paminėtas Sahih hadise. Abu Said papasakojo istoriją apie vieną iš Pranašo (saw) kompanijonų, kuris naudojo Al-Fatiha kaip vaistą apnuodytam genties vadui pagydyti. Vėliau Pranšas klausė savo kompaniono:

«وَمَا يُدْرِيكَ أَنَّهَا رُقْيَةٌ»

(Kokiu būdu tu sužinojai, kad tai Ruqya?)

Al – fatiha buvo apreikšta Mekoje, kaip Ibn Abbas, Qatadah ir Abu Al-Aliyah pranešė. ALLAH apreiškė Korane:
﴿وَلَقَدْ ءاتَيْنَـكَ سَبْعًا مِّنَ الْمَثَانِي﴾
(Ir Mes davėme tau septynetą dažnai kartojamų posmų (surah Al-Fatiha) ir Didįjį Koraną), (15:87). ALLAHU Alim (ALLAH žino geriausiai).

Ajų skaičius, sudarantis Al-Fatiha

Pirmąją Korano surah sudaro septynios ajos. Anot daugumos Al-Kufah recituotojų, Tabi’in ir Islamo mokslininkų iš sėkmingųjų kartos, “Bismillah” yra laikoma atskira aja al-Fatiha pradžioje. Apie tai bus kalbama ir aiškinamąsi tolimesniuose skyreliuose.

Raidžių ir žodžių skaičius suroje Al – Fatiha

Surah sudaro dvidešimt penki žodžiai, kuriuose yra šimtas trylika raidžių.

Priežastis, kodėl ji vadinama Umm Al-Kitab

Al-Bukhari pranešė:”Ji vadinama Umm Al-Kitab todėl, kad Koranas bei malda prasideda ja. Joje yra sutalpinta Korano esmė.“ Ibn Jarir pranešė:“Arabai svarbius dalykus, kuriuos sudaro spefifinės sferos, vadina Umm. Pavyzdžiui, smegenų dangalus arabai vadina Umm ar-Ras, vėliavą, kuri apjungia armijos gretas, vadina Umm. Meka buvo vadinama Umm Al-Qura (Kaimų Motina). Taip pat buvo sakoma, kad žemė buvo sukurta nuo Mekos.“
Tęsiant, Imam Ahmad užrašė, kad Abu Hurayrah pranešė, jog Pranašas (saw) apie Umm Al-Quran sakė:

«هِيَ أُمُّ الْقُرْآنِ وَهِيَ السَّبْعُ الْمَثَانِي وَهِيَ الْقُرْآنُ الْعَظِيمُ»
(tai yra Umm Al-Quran, septynetas ajų ir Švenčiausiąsis Koranas)

Taip pat, Abu Ja‘far, Muhammad bin Jarir at-Tabari užrašė abu Hurayrah žodžius, kad Pranašas (saw) kalbėjo apie Al-Fatiha taip:

«هِيَ أُمُّ الْقُرْآنِ وَهِيَ فَاتِحَةُ الْكِتَابِ وَهِيَ السَّبْعُ الْمَثَانِي»

(Tai Umm Al-Qur’an, Atveriančioji Knygą ir septynetas dažnai kartojamų eilučių)

Al-Fatiha vertė

Imam Ahmad bin Hanbal užrašė Musnad‘e, kad Abu Sa‘id bin Al-Mu‘alla pasakojo: „Aš meldžiausi, kai Pranašas (saw) pašaukė mane, bet aš neatsiliepiau į kvietimą. Baigęs maldą nuėjau pas jį ir Dievo pasiuntinys (saw) man tarė:“kodėl tu neatsiliepei į mano kvietimą?“ Aš atsakiau:“Aš meldžiausi.“ Tuomet Muhammad (saw) pakalusė:“ Ar ALLAH neapreiškė:

﴿يأَيُّهَا الَّذِينَ ءَامَنُواْ اسْتَجِيبُواْ لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ﴾

( O tikintieji, atsiliepkite į ALLAH šauksmą paklusdami jam ir atsakykite jo pranašui, kai jis šaukia jus į tai, kas suteiks jums gyvenimą)” toliau Dievo pasiuntinys tęsė:

«لَأُعَلِّمَنَّكَ أَعْظَمَ سُورَةٍ فِي الْقُرْآنِ قَبْلَ أَنْ تَخْرُجَ مِنَ الْمَسْجِدِ»

(prieš tau paliekant mečetę aš tave išmokysiu pačios nuostabiausios suros Korane) Jis (saw) paėmė mano ranką ir jau buvo beišeinąs kai aš jam (saw) priminiau:”O Viešpaties pasiuntinį, tu sakei, kad išmokysi mane pačios nuostabiausios Korano suros.” Pranašas (saw) atsakė:”Taip.”

﴿الْحَمْدُ للَّهِ رَبِّ الْعَـلَمِينَ ﴾

(Al-Hamdu lillahi Rabbil-`Alamin)''

«نَعَمْ هِيَ السَّبْعُ الْمَثَانِي وَالْقُرْآنُ الْعَظِيمُ الَّذِي أُوتِيتُهُ»

(tai septynetas pasikartojančių ajų ir Koranas, kuris man buvo siųstas.)'' Pranešta Al-Bukhari, Abu Dawud, An-Nasa'i ir Ibn Majah.

Taip pat Imam Ahmad pranešė, kad Abu Hurayrah pasakojo:”Dievo pasiuntinys (saw) atėjo, kai Ubayy bin Ka’b meldėsi ir pašaukė jį, tačiau Ubayy jam neatsakė. Pranašas (saw) dar kartą jį pašaukė. Tuomet Ubayy ėmė greičiau melstis ir baigęs nuėjo pas Pranašą (saw) tardamas:“Te lydi Viešpaties palaima tave, o Dievo pasiuntiny.“ Pranašas (saw) atsakė:“Telydi ir tave. O Ubayy, kas sustabdė tave nuo atsako man, kai aš tave šaukiau?“ Ubayy atsakė:“ALLAH Pasiuntiny, aš tuo metu meldžiausi.“ Muhammad (saw) tarė:“Ar tu neskaitei tarp to, ką man ALLAH siuntė:

﴿اسْتَجِيبُواْ لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ﴾

(tikintieji, atsiliepkite į ALLAH šauksmą paklusdami jam ir atsakykite jo pranašui, kai jis šaukia jus į tai, kas suteiks jums gyvenimą ). Ubayy atsakė:“ taip, aš tai žinau, daugiau taip nesielgsiu.“

«أَتُحِبُّ أَنْ أُعَلِّمَكَ سُورَةً لَمْ تَنْزِلْ لَا فِي التَّورَاةِ وَلَا فِي الْإِنْجِيلِ وَلَا فِي الزَّبُورِ وَلَا فِي الْفُرْقَانِ مِثْلَهَا؟»

(„Ar norėtum, kad tave išmokyčiau Suros, į kurią nieko nebuvo panašaus apreikšta Toroje, Evangelijoje, Psalmėse ir net Pačiam Korane?“ Ubay atsakė: „O taip, Dievo Pranaše.“ Pranašas (saw) tarė: „Aš tikiuosi, kad neišeisiu pro šias duris iki tol, kol tu jos neišmoksi.“ Pranašas (saw) laikė mano ranką kalbėdamas su manimi, tuo tarpu aš lėtinau žingsnį, bijodamas, kad mes greičiau pasieksime duris nei, kad Jis (saw) baigs sakyti tai, ką pradėjo. Kuomet mes priartėjome prie durų aš tariau: „Pranaše, kokia gi tai surah, kurią žadėjai mane išmokyti?“ Muhammad (saw) paklausė: „Pasakyk man, kokius žodžius sakai maldos metu.“ Taigi aš jam (saw) recitavau Umm Al-Quran. Tuomet Jis (saw) tarė:

«وَالَّذِي نَفْسِي بِيَدِهِ مَا أَنْزَلَ اللهُ فِي التَّورَاةِ وَلَا فِي الْإِنْجِيلِ وَلَا فِي الزَّبُورِ وَلَا فِي الْفُرْقَانِ مِثْلَهَا إِنَّهَا السَّبْعُ الْمَثَانِي»

(Vardan To, kurio Rankose yra mano siela, ALLAH niekada neapreiškė nieko panašaus Toroje, Evangelijoje ar Psalmėje. Tai yra septynetas tavo pakartotų ajų, kurios man buvo aqpreikštos.)''

Taip pat At – Tirmidhi užrašė, kad Pranašas (saw) yra sakęs:

«إِنَّهَا مِنَ السَّبْعِ الْمَثَانِي وَالْقُرْآنِ الْعَظِيمِ الَّذِي أُعْطِيتُهُ»

(Tai septynetas dažnai kartojamų eilučių ir Koranas, kuris man buvo apreikštas.) At-Tirmidhi pakomentavo, kad šitas hadisas yra priskiriamas Hasan Sahih (geras) klasei.
Yra dar vienas panašus hadisas šiuo klausimu praneštas Anas bin Malik, toliau Abdullah (Imama Ahmad sūnaus), perimtas iš Abu Hurayrah, kuris išgirdo jį iš Ubayy bin Ka’b, kuris pasokojo girdėjęs Dievo pasiuntinį (saw) sakant:

«مَا أَنْزَل اللهُ فِي التَّورَاةِ وَلَا فِي الْإِنْجِيلِ مِثْلَ أُمِّ الْقُرْآنِ وَهِيَ السَّبْعُ الْمَثَانِي وَهِيَ مَقْسُومَةٌ بَيْنِي وَبَيْنَ عَبْدِي نِصْفَيْنِ»

(ALLAH niekada neapreiškė Evangelijoje ir Toroje kažko panašaus į Umm Al-Quran. Tai septynetas ajų, kurios yra padalintos į dvi dalis ALLAH ir Jo tarnui.) Praneštas An-Nasai, Tirmidhi įvardintas kaip Hasan Ghairib (* hadisas sekant pranešėjų grandinę yra silpnesnis už hadisą, kuris yra įvardijamas kaip Hassan (geras)).

Imam Ahmad užrašė, kad Ibn Jabir pasakojo: “Aš nuėjau pas Dievo Pranašą (saw) kai jis (saw) pylė į indą vandenį, stirtą apsiprausimui (wudu) ir pasveikinau jį, “Te lydi tave Taika, o Viešpaties Pranaše.” Jis man neatsakė, tai aš dar kartą jį pasveikinau: “Telydi tave Taika, Dievo Pasiuntiny.” Tačiau jis (saw) vėl neatsakė į mano pasveikinimą. Aš trečią kartą jį (saw) pasveikinau, tačiau vėl neišgirdau atsako. Pranašas (saw) tyloje ėjo iki savo namų, aš jį (saw) sekiau iki jų, o paskui pasukau į mečetę, kurioje sėdėjau nusiminęs. Pranašas (saw) atlikęs apsiprausimą įžengė į mečetę, priėjo prie manęs ir tris kartus mane pasveikino sakydamas “Telydi tave Taika ir Viešpaties Malonė” po to jis (saw) tarė:”o Jabir, ar norėtum, kad pasakyčiau tau , kuri surah yra pati geriausai Korane?” Aš atsakiau:”taip, žinoma, Dievo pranaše.” Tuomet jis (saw) tarė: “skaityk ‘Šlovė ALLAH, Pasaulių Valdovui’ iki galo.” (šis hadisas turi gerą grandinę pranešėjų.)

Kai kurie Islamo mokslininkai vadovaujasi šiuo hadisu teigdami, kad kai kurios ajos ir suros iš Korano turi daugiau vertės nei kitos.

Toliau tęsiant temą, al – Bukhari užrašė Abu Said Al – Khudri pasakojimą: “Sykį mums bekeliaujant prie mūsų priėjo viena moteris ir papasakojo, kad jų bendruomenės vadas buvo apnuodytas ir tuo metu nieko nebuvo kaime, kas galėtų jam padėti. Ji paklausė ar tarp mūsų nėra gydytojo. Tuo metu vienas iš mūsų, kurio kompetencija gydyti mūsų nedomino, atsistojo atsiliepdamas į moters klausimą ir nuėjęs paskaitė vadui Ruqyah ir jis pagijo. Atsidėkodamas genties vadas jam padovanojo trisdešimt avių ir truptį pieno. Jam grįžus mes jo klausėme: “Tu žinai naujus vaistus? Ar esi tai daręs ankščiau?” Jis mums atsakė:” Aš panaudojau Umm Al-Kitab kaip Ruqiyah.” Mes tarėme:”Nieko nedaryk panašaus pakol mes nepaklausėme apie tai Pranašo (saw).” Kuomet mes grįžome papasakojome Pranašui (saw), kas nutiko. Tuomet Dievo pasiuntinys (saw) tarė:

«وَمَا كَانَ يُدْرِيهِ أَنَّهَا رُقْيَةٌ اقْسِمُوا وَاضْرِبُوا لِي بِسَهْمٍ»
(atskirkite dalį nuo avių tam, kas jam papasakojo, kad tai yra Ruqiyah. Palikite tą dalį man.”)

Taip pat Musulmonas užrašė savo sahih ir an-Nasai savo Sunan, kad ibn Abas pasakojo:”Kai Jibrill buvo su Dievo Pranašu (saW) jis išgirdo triukšmą , sklindantį iš viršaus. Jibril pakėlė žvilgsnį į dangų ir tarė:”atsivėrė Dangaus durys, kurios niekada nebuvo atidarytos iki šios dienos.” Angelai išėję pro tas duris nusileido pas Pranašą (saw) tardami:”Priimk geras naujienas apie du šviesos šaltinius, kurie tau buvo suteikti ir nei vienas pranašas iki tavęs nėra jų gavęs – tai Umm Al- Kitab ir trys paskutinės ajos iš Surah Al-Baqarah. Tu neperskaitysi nei vienos raidės, bet gausi jų atlygį (atlygį už/iš/dėl jas/jų). “ (An – Nasai (Al-Kubra 5:12) ir Muslim 1:554).

(bus daugiau, inshaALLAH)

I am so very glad that I am a Muslim. Islam is my life. Islam is the beat of my heart. Islam is the blood that courses through my veins. Islam is my strength. Islam is my life so wonderful and beautiful. Without Islam, I am nothing and should Allah ever turn His magnificent face from me I could not survive.

O Allah! let my heart have light, and my sight have light, and my hearing (senses) have light, and let me have light on my right, and let me have light on my left, and let me have light above me, and have light under me, and have light in front of me, and have light behind me; and let me have light.

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
Į viršų

Atsakyti cituojant  

Re: Surah Al-Fatiha Tafseer
StandartinėParašytas: 20 Spa 2010, 00:03 
Patikima sesė
Vartotojo avataras

InšaAllah, gal kam bus idomu ir naudinga išgirsti Al Fatiha recitacija bei perskaityti lietuvišką suros vertimą:

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 17 Kov 2014, 09:29 
Patikima sesė

sura fatiha (dalis vertimo iš tafsyro pagal ibn Khatyr)

Sura Al Fatiha ir malda

Muslim perdavime užrašyta,jog Abu Huraira perdavė,kad Pranašas(sallalahu aleihi va salem)pasakė:

"Tas kuris atlieka bet kokią maldą ir joje neskaito Umm Al Quran past(t.y sura Al Fatiha),to malda yra nepilna.Jis pasakė tai tris kartus.Abu Hurairos paklausė: "O kai mes stovim už Imamo(past.tas kuris veda maldą)"
Jis atsakė, :" Recituokit ją patys sau,nes aš girdėjau kaip Allah Pasiuntinys pasakė : "Allah Aukščiausiasis pasakė: Aš padalinau maldą(Al Fatiha) į dvi dalis tarp Manęs ir Mano tarno ir Mano tarnas gaus viską,ko jis prašo.
Kai jis sako Alhamdu lillehi Rabbil aalemyn(Šlovė Allah ,pasaulių Valdovui!)
Allah sako,"Mano tarnas išaukštino mane"
Kai tarnas sako,Arrahmaani Rahym(Maloningiausiam,Gailestingiausiam),
Allah sako, "Mano tarnas pašlovino mane"
Kai jis sako,Maaliki jaumid dyn(Teismo Dienos Valdovui!)
Allah sako, "Mano tarnas pašlovino mane" arba "Mano tarnas visus dalykus susiejo su Manim"
Kai jis sako, Ijaaka ne'abudu va ijaaka nasta'yn(Iš ties,tik Tave mes garbinam ir tik Tavęs mes prašom pagalbos!)
Allah sako, "Tai yra tarp Manęs ir Mano tarno ir Mano tarnas įgys tai ,ko jis ieško"
Kai jis sako,Ihdinas-siratal mustaqym(Išvesk mus į tiesų kelią,)Siraatal ladhyna an'eamta alaihim ghairil maghdūbi alaihim valad daalyyn(Į kelią tų,kuriuos Tu apdovanojai gėrybėmis,bet ne tų,kurie užsitraukė Tavo rūstybę,ir ne tų,kurie paklydo)
Allah sako, "Tai yra Mano tarnui ir Mano tarnas įgys tai,ko jis prašo..."

Tai yra An Nasai žodžiai,kuriuos imamas Muslim ir Nasai surinko sekančiais žodžiais: "Puse dalies to,yra Man,o kita pusė Mano tarnui ir Mano tarnas gaus tai,ko jis prašo"

Šiame hadise vartojamas žodis Salah (malda),išreiškiant Korano recitavimą(šiuo atveju sura Al Fatiha),lygiai taip pat kaip Allah sako kitame ajate :

"Ir atlik savo Salah(maldą) nei garsiu nei žemu balsu,bet daryk tai vidutiniu būdu.",reiškia tavo recitavimas Korano,lygiai taip kaip perdavė Ibn Abbas Sahih hadise.To hadiso pabaigoje taip pat sakoma ,"Aš padalinau maldą tarp Savęs ir Mano tarno į dvi dalis,pusė Man ,o kita pusė Mano tarnui.Mano tarnas gaus ,ką jis prašė."

Allah paaiškino padalijimą,kuris įtakoja Al Fatiha recitavimą,demonstruodamas koks yra svarbus Korano recitavimas maldos metu-vieną iš didžiausių maldos ramsčių.Taigi žodis malda čia panaudotas kaip dalis,jau to, kas buvo perduota,t.y Korano recitavimas.Lygiai taip pat naudojamas žodis recituok ,kuris čia reiškia maldą,Allah pažymi:

" ir recituok Koraną anktyvoj aušroj.Iš tiesų,Korano recitavimas ankstyvoj aušroj bus paliudytas."
Čia kalbama apie Fadžr maldą,dviejuose sahih hadisuose perduota,jog nakties ir dienos angelai dalyvauja šioje maldoje.

Al fatiha recitavimas privalomas kiekvieno Rak'ah maldoje

Visi šie faktai liudija,jog recituoti Koraną(al fatiha)maldoje yra privalomasir šiuo klausimu islamo mokslininkai vienodai sutaria.Hadisas,kuris yra auksčiau paminėtas,taip pat įrodo šį faktą,Pranašas(sallalahu aleihi va salem)pasakė:

"Bet kuris,kas atlieka maldą ir nerecituoja Umm Al Quran,tai jo malda yra negaliojanti."Yra du sahih hadisai perduoti,jog Ubadah bin As Samith pasakęs,jog Pranašas (sallalahu aleihi va salem)sakė:

"Nėra tokios maldos,kurioje nerecituojamas Knygos Atidarymas."

Taip pat sahih perduotame nuo Ibn Khuzaimah ir Ibn Hibban,jog Huraira yra psakęs,jog Pranašas( sallalahu aleihi va salem )yra sakęs:

"Malda,kurioje nėra recituojama Umm Qur'an ,yra negaliojanti."
Yra daug hadisų liudinačių šį faktą.Be to,recituoti Knygos Atidarymą,kai meldžiamės už imamo,yra privaloma kiekvienam rak'ah.

Isti'adhah(Prieglobsčio ieškojimas)tafsyras

Allah pasakė :"Būk atlaidus,žadink gėriui ir šalinkis tamsuolių(t.y nebausk jų).O jeigu blogio šnabždesiai ateina pas tave nuo Šėtono,tai ieškok prieglobsčio pas Allah.Iš ties Jis yra Girdintis,Žinantis."(7:199-200)

Atstumk blogį tuo,kas yra vietoj jo geriau.Mes geriau žinome dalykus,kuriuos jie priskiria.Ir sakyk : "O mano Viešpatie,aš ieškau prieglobsčio pas Tave nuo šėtonų.Ir aš ieškau prieglobsčio pas Tave,mano Viešpatie,kad jie nesiartintų prie manęs."(23:96-98)

Ir pakeisk blogį į tai,kas yra geriau tau,nes jis iš ties yra su tais,kurie yra tavo priešai ir ateina pas tave,tarsi geriausi draugai.
Nei vienas nėra tuo apdovanotas,nebent tie,kurie yra kantrūs,ir nei vienas nėra tuo apdovanotas,nebent tie kurie savininkai puikios dalies(turi aukštas moralines savybes ir džiaugiasi gyvenimu po mirties).Ir jeigu blogio šnabždesiai grįžta atgal pas tave,(O Muhamed),(bando sulaikyti tave nuo gėrio darymo),tai ieškok prieglobsčio pas Allah.Iš ties Jis yra Girdintis,Žinantis.(41:34-36).

Čia paminėti tik trys ajatai,kurie perduoda šią reikšmę.Allah liepė mums būti atlaidiems žmogaus priešams.
(...)

"Jis tarė "prisiekiu Tavo didybe,aš suvedžiosiu juos visu,išskyrus vergus Tavo,kurie yra tau ištikimi.Jis tarė :"Tai tiesa ir sakau Aš tiktai tiesą"(38:82-83)

Taip pat Allah sako: "Ir kai skaitysi Koraną,tai prašyk Allah apginti nuo šėtono,užmėtomo akmenimis,Iš tiesų jis neturi valdžios tiems,kurie patikėjo ir pasikliauna tik savo Viešpačiu.Jo valdžia tiktai tiems,kurie pasirenka jį (šėtoną)savo globėju ir kurie priskiria Allah bendrininkus."(16:98-100)

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 17 Kov 2014, 10:24 
Moderator
Vartotojo avataras

:salam

Barak Allahu fiki Selma. Ar tai tęsinys šios suros tafsyro nuo ten, kur baigė Khadeja?

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 17 Kov 2014, 23:23 
Patikima sesė

Fika baraka.Taip tai tęsinys.Pradėta nuo PDF 9 puslapio.Tik čia ne pilnas ir ne ištisinis vertimas.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2014, 08:29 
Moderator
Vartotojo avataras

MašaAllah! Kažkada pamąsčiau, kaip būtų gera turėti ir šios suros tafsyro vertima šalia 30-tosios Korano dalies :) Svajonės pildosi, alhamdullilah.

Kadangi mes verčiam ne iš arabiško teksto, o iš angliško arba rusiško, siūlau šalimais parašyti ne tik, kad tai Ibn Kathir tafsyras, bet ir iš kurio vertimo versta į lietuvių kalbą. Kaip pastebėjai, jų versijos bent jau anglų ir rusų kalbomis jau yra sutrumpintos ir šiek tiek skiriasi - jei viename būna koks hadisas, tai kitame to nėra.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2014, 08:41 
Patikima sesė

Šitas verstas iš anglu kalbos.Galėčiau toliau užsiimt šios suros vertimu inšaAllah.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Re: 1 sūra "Atveriančioji knygą" (Al-Fatiha)
StandartinėParašytas: 18 Kov 2014, 10:12 
Moderator
Vartotojo avataras

Manau būtų visiems labai naudinga, lai Allah atlygina tau už šias pastangas.

Į viršų

Atsakyti cituojant  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume